Найкращі твори зарубіжної класики від Фабули
У нашому сьогоднішньому топі опинилась відбірна зарубіжна класика — тут і твори О’ Генрі, і оповідання Бальзака, і романи Джона О’Хари. Іноді важко обрати книгу, навіть якщо ти маєш особистий рейтинг улюблених авторів. Ми склали свій список, в якому зібрали популярні та відомі книги. Зустрічайте — класика, яка ніколи не застаріє.
1. «Епоха невинності» Едіт Вортон
І першим у списку став культовий роман письменниці
Едіт Вортон «Епоха невинності».
Книга переносить нас у 1870-ті роки, Нью-Йорк, місцеве вище суспільство, що є нащадками англійської аристократії, героїв Війни за незалежність та перших губернаторів. Всі високошановані родини, які спілкуються у своєму невеликому світі, живуть за рахунок великих сімейних статків та не підпускають до себе жодної випадкової людини. Але одного дня в цьому аристократичному товаристві з’являється графиня Еллен Оленська. Красуня, що кинула свого невірного чоловіка, смілива жінка, яка не боїться осуду суспільства.
Для Нью-Йорка кінця XIX століття і його консервативного вищого світу її поведінка надто зухвала. Кузина графині, Мей, повна її протилежність і справжня леді. Та її нетерплячий наречений, Ньюланд Арчер, несподівано закохується у прекрасну Еллен напередодні свого весілля. Люди, здавалося б, були створені одне для одного, але заради кохання юної Мей до Ньюланда великодушна Еллен жертвує власним щастям.
У 1921 році роман отримав Пулітцерівську премію, а Едіт Вортон стала першою жінкою — лауреаткою цієї почесної літературної нагороди.
Великою вдачею було те, що роман Вортон потрапив до рук Скорсезе — в результаті вже чверть століття ми насолоджуємося прекрасною екранізацією з чарівною Мішель Пфайффер та неповторним Деніелем Дей-Льюісом в головних ролях.
2. «Джуд Непримітний» Томас Гарді
Цей роман
Томаса Гарді можна було б назвати «Невдаха Джуд і його жінки». Але саме
«Непримітний» якнайкраще описує головного героя. Молодий муляр з провінційного містечка Джуд Фаулі завжди мріяв стати вченим, багато читав, вивчав латину, але мав у собі одну згубну рису — зовсім не розбирався у жінках. Один невдалий шлюб з надокучливою жінкою, розчарування, розлучення, врешті втеча у місто можливостей і рокова зустріч зі своєю кузиною Сью.
Джуд до безтями закохується в неї, крізь скандали, страждання й порушенням моральних норм тієї епохи. Врешті-решт вони все ж кохають одне одного, народжують двох дітей. Але одного разу в житті героїв стається моторошна трагедія, що руйнує їх сім’ю і відносини дощенту.
3. «Пустотливі оповіді» Оноре де Бальзак
Легка і захоплива збірка оповідань від класика французької літератури
Оноре де Бальзака «Пустотливі оповіді» однією назвою говорить сама за себе. У ній автор вдало і весело поєднує різні історії, вправно перемикаючись між головними героями із абсолютно різних шарів суспільства — маркізи, графи, роботяги, юні дівчата і хлопці. Бальзак іронічно та із симпатією описує цілу епоху — з неймовірною атмосферою Середньовічної Франції.
4. «Поросяча етика» О. Генрі
Ще одна прекрасна збірка оповідань із серії
«Несерйозна класика» —
«Поросяча етика» О. Генрі.
Своєю письменницькою майстерністю О. Генрі впевнено закарбував своє ім’я серед найкращих авторів короткої прози за всю історію людства. Оповідання збірки заряджають чудовим настроєм, заставляють сміятись, переживати, затамовувати подих і перегортати сторінки одна за одною. Усі історії О. Генрі — це тонкий гумор, дуже образна мова й несподівані розв'язки.
Ще одна визнана класика світової літератури! І хоч її забороняли, засуджували, вилучали, але прийшов час, і все змінилось — книга отримала схвалення суспільства. Зараз ця книга увійшла в навчальну програму багатьох освітніх закладів по всьому світу. І не можна не пригадати чудову екранізацію з чарівними Гері Олдменом і Демі Мур у головних ролях.
Юна красуня Естер Прин, дружина літнього вченого-фаната, була покинута чоловіком. Самотня, без друзів та родини, вона потрапляє з рідної Англії до Нового Світу та закохується в молодого священика Артура Димсдейла. Це заборонене кохання врешті матиме наслідки для Естер — вона народить від Артура дочку й на довгі роки отримає клеймо пуританського суспільства — червону літеру «А» на одязі — знак осуду її легковажності. Неймовірна історія незламності жінки, її життєвих принципів, орієнтирів і бажань, які випередили свій час.
Глорія Вендерс — красива, але духовно скалічена дівчина. Деякі факти її дитинства остаточно й безповоротно зламали дівчину. Всі її намагання стати звичайною жінкою, здобути щастя закінчувались несамовитим внутрішнім спротивом. Як і сподівання та мрії. Та все ж одна мрія її не покидає: стати моделлю і нарешті відчути увагу, тепло і повагу до себе. А поки що Глорії доводиться грати свою життєву драму, втікаючи від одних заможних і хтивих чоловіків до інших. В надії, що врешті- решт вона знайде своє щастя.
Одна з найяскравіших частин саги про заможну французьку родину Буссардель, яка у 1939 році отримала Гонкурівську премію. В цій історії розкривається особистість, внутрішні переживання та життєва драма юної Агнес Буссардель. Дівчина почувається «білою вороною» серед своїх пихатих, розбещених грошима родичів-снобів. Втікаючи від рідні, Агнес опиняється на іншому континенті, в Нью-Йорку, де вчиться жити в своє задоволення і за власними правилами. Та прийде час розплати за цю свободу. Вагітність і повернення в родинне гніздо врешті розкриють справжню Агнес Буссардель.
Початок 20 століття. Три місяці безтурботного життя в Лондоні нагнали на Річарда Ганнея неймовірну хандру — мінлива погода, нудні розмови, ресторани, скачки і нескінченні чаювання. І раптом — на його порозі з'являється таємничий незнайомець, який розповідає неймовірні історії про німецьких шпигунів. Посміявшись над незнайомцем, Ганней залишає його у себе. А через кілька днів знаходить його заколотим. Звісно, підозра в убивстві падає на Річарда.
І ось бідолаха Ганней, забувши про нудьгу, тікає і від поліції, і від німецьких агентів. Становище ускладнюється тим, що довіряти він не може нікому, абсолютно справедливо підозрюючи всіх у подвійній, а то й у потрійний грі. Кілька днів погонь, викрадень, перестрілок і інших пригод показали йому, що Англія не так вже й нудна…
Свого часу книга була визнана кращим шпигунським романом та потрапила у список «200 кращих книг за версією ВВС».
Історія, написана Бакеном, так сподобалась Альфреду Гічкоку, що він зняв чудову однойменну екранізацію.
Культовий роман британської письменниці Маргарет Лендон. Ця історія заснована на реальних подіях. Анна Леоновенс освічена жінка, на долю якої випало стати викладачкою дружин та численних дітей при дворі сіамського короля Монгкута в середині 60-х років 19 століття. В цей час Сіам переживав період внутрішніх міжусобиць — довкола короля Монгкута плелися інтриги та готувався державний переворот. Його прогресивні та дещо різкі бачення щодо правління країною зустрічались багнетами.
В цей складний час йому була потрібна дружня підтримка та вірний союзник. І саме Анні випала роль стати такою людиною для Монгкута. «Анна і король Сіаму» оповідає історію тендітної і водночас зрілої дружби двох абсолютно різних людей, по суті — з «різних світів». До речі, книжка Марґарет Лендон, як і екранізація роману з чарівною Джоді Фостер у головінй ролі, досі заборонені в Тайланді, а зберігання цього твору жорстоко карається законом.
10. «Сайонара» Джеймс А. Міченер
Завершує сьогоднішній топ роман «Сайонара» одного з найпопулярніших американських письменників.
Події відбуваються на початку 50-х років минулого століття в Кореї, а потім в Японії, куди молодого майора ВПС Америки Ллойда Грувера висилають на відпочинок після успішних військових дій. Юнак має всі шанси через кілька років дослужитися до високого звання, і неабияк цьому сприятиме шлюб з дочкою генерала.
В країні квітучих сакур американські військові, що природно, знаходять розраду в обіймах місцевих дівчат, але так масово йі відчайдушно, що влада намагається запобігати змішаним шлюбам. Але незважаючи на численні закони про обмеження прав, знаходяться відчайдухи, готові відмовитися від своєї батьківщини, якщо та не бажає приймати їх вузькооких дружин. Погляди Ллойда до змішаних шлюбів змінюються, коли він знайомиться з Хана-огі, актрисою театру «Такарадзука»…
І цей культовий роман отримав свою культову екранізацію — з харизматичним Марлоном Брандо у головній ролі.
Ось і весь ТОП книг зарубіжної класики
Класика, як вона є) Всі ці захопливі книги не дарма називають — світові шедеври. Кожна з них має свою цікаву й неповторну історію, читати яку — ніби проживати цілу епоху знову й знову.
Усі книги українською (а деякі й російською) можна придбати на нашому сайті за приємними цінами.
Не зволікайте, класика вже чекає на вас.
І до зустрічі наступного тижня)