Юлія
01.05.2020
Нехай вас не збиває з пантелику красива, романтична обкладинка. Ця книга - не любовний роман. Так, в ній присутнє і кохання на все життя і вірність, яка теж на все життя, але вони йдуть лише маленькими титрами і десь на далекому фоні, бо перш за все - це історія великої та сильної жінки. Головна героїня даної історії - Анна Леоновенс, людина, яка дійсно існувала. В 60 роках 19 століття жінка працювала в Сіамі та була наставницею 38 дружин та безлічі дітей короля цієї держави. І це було досить важке заняття для молодої, але і впевненої в собі жінки. В країні, де самі жінки важать не більше, ніж предмети декору і де основна, а часом і єдина їх роль - служити чоловікам, Анна змогла не лише вижити та працювати, але і показати свій характер, адже навіть король часом прислухався до її порад. Приклад Анни Леоновенс показує, що часом і один в полі воїн, адже перебуваючи в чужій їй державі, без жодних друзів та жодної підтримки жінка змогла вплинути на розвиток цієї держави, адже коли до влади в Сіамі прийшов Чулалонгкорн, саме завдяки її прогресивному вихованню та навчанню він провів лояльні реформи, які вивели Сіам на більш високий рівень розвитку, а ще забезпечили чоловікові згадку в історії, як про кращого з королів Сіаму.
Ця історія дуже кінематографічна і тому легко переносить читача в екзотичну країну, занурює в епоху, шокує, іноді викликає страх та огиду, але все ж і захоплює. І так, ще раз повторю, що кохання в цій книзі немає. Але є багато любові. Любові до своєї професії, в якій бачиш продовження себе. А також до людини, бо всі ми рівні , не залежно від статку та статі.
Чомусь в Таїланді цей роман і досі заборонено, надто багато таємниць він розкрив. А ще є екранізація з чарівною Джоді Фостер. І вона дуже прекрасна, але досить далека від книги.
Тимофій Якшин
30.04.2020
Чи ви любите читати книги про реальних людей, які існували у минулому? Мабуть, так! І це дійсно вельми цікаво!
Історичний роман відомої американської письменниці Марґарет Лендон "Анна і король Сіаму" є однією з таких книг. Ця книга це перероблена біографія Анни Леоновенс, яка перебувала при дворі короля Сіама Монгкута в якості гувернантки. В її обов'язки входило навчати англійській мові та європейській культурі дітей та жінок короля, а також допомагати королю з кореспонденцією, читанням та перекладом документів та газет французькою мовою, написанням дипломатичних листів іншим урядовцям колоніальних держав та іншими "володарям" як він. Анні випала у житті не прості випробування: загинув її батько, завчасно померли її мати та донька, загинув чоловік, а також складні відносини з вітчимом, який захопив її статки. Їй необхідно було пройти через усі ці випробування, перш ніж потрапити до королівського палацу Сіаму. Але при дворі Сіаму їй було не солодко. Холодна зустріч та байдужість короля та прем'єр міністра до Анни, ніби вони її зовсім не запрошували навчати нащадків династії, маже зовсім позбавили її сил боротися далі. Але наполегливість Анни, яку вона успадкувала від її волелюбних, смілих та щиросердних пращурів - бриттів, які населяли її батьківщину прадавній Уельс... Анна прожила дуже насичене та змістовне життя. Озираючись назад, вона була задоволена життям.
Книга "Анна і король Сіаму" - насичена подіями книга. Оповідь настільки цікава та динамічна, як бурхлива Чаопхрая - річка, якою кожного дня Анна плавала до палацу та по своїм справам, коли жила у Бангкоку - столиці Сіаму. Сама Марґарет Лендон була вражена до глибини душі історією Анни Леоновенс. Пані Лендон писала, що, якщо б вона описувала б склад книги про Анну, то вона б визначила його так: 75% фактів та 25% фантазії, яка повністю заснована на фактах! Це просто неймовірно! Останнім фактом про цю книгу, яким я хочу з вами поділитися - це те,що роман "Анна і король Сіаму" заборонений у Таїланді, так як ця книга розкриває факти про життя королівської сім'ї Сіаму. Через це ця книга стає ще більш цікавою!
Упевнений, що Вам дійсно сподобається ця книга! Вона стала справжнім шедевром, бо не випадково за мотивами цієї книги було знято чимало анімаційних та мультиплікаційних фільмів та мюзиклів, які стали класикою свого жанру.