Азійський. ТОП-5
17.02.2021
Що читати
Поділитися
Скоро зима закінчиться, й ми нарешті відчуємо тепло, але поки цього не сталося, спонсорами тепла, зазвичай, стають книжки. Сьогодні ми вирішили зробити максимально екзотичну добірку. Так народився цей «Азійський» ТОП-5. Вдягайте свої кімоно, книгомани, ми починаємо.
Почнемо з роману Дайни Джефферіс — «Дружина чайного плантатора». Авторка переносить нас до екзотичного Цейлону і знайомить з молодою головною героїнею драматичного роману Гвендолін Хупер. Вона юна і закохана. Доля посміхнулась їй і вона вирушає у теплу країну чайних плантацій разом зі своїм чоловіком. Він власник гектарів чайних плантацій, харизматичний і зважливий. Але у його історії є кілька темних плям — він вдівець, а його минуле тягне за собою деякі запитання. Спершу це не лякає Гвен. Вона освоюється на новому місці, спостерігає за звичаями та роботою місцевого населення, займається своїми справами. У одному з таких «досліджень» території вона знаходить захаращену дитячу могилу. Згодом, коли Гвен стане матір’ю, у неї з’являться і свої секрети.
А у наступній книжці стільки секретів, що годі й рахувати. Це і не дивно, бо книжка «Анна і король Сіаму» Маргарет Лендон, яка заборонена у Таїланді, розкриває таємницю життя королівського двору та сім’ї. А все тому, що ця книга написана на основі реальних щоденників британської дослідниці Анни Леоновенс, яка дійсно свого часу була запрошена до палаців короля Монкгута. Роман Маргарет Лендон знайомить нас з цієї самою Анною, король запросив її до свого двору для того, щоб вона навчила його гарем та численних дітей манерам сучасного світу. У Монгкута була мрія — перетворити Сіам (тодішня назва Таїланду) на прогресивну країну, яка водночас не забуває про свої національні особливості. Та у таких ідей завжди є противники. Проти короля плелися інтриги і готувались диверсії. Коли він дізнався про них, то єдина людина у кому він знайшов підтримку й пораду виявилась Анна Леоновенс. Авторка цього роману розповідає нам не любовну історію, яку нам показали у екранізації з Джуді Фостер, а справжню історію дружби, максимально наближену до правди.
Третю сходинку добірки посів роман американського письменника Джеймса Мічінера — «Сайонара». Автор переносить нас до Японії середини ХХ століття. Не так давно закінчилась Друга світова війна. Наче б то наступив довгоочікуваний мир, але багато американських військових баз залишились функціонувати на території Японії. Солдати й офіцери тим часом не гають часу у цій екзотичній країні і закохуються у місцевих красунь та навіть одружуються на них. Головний герой роману Ллойд Грувер, офіцер армії США, пілот, ветеран війни, не поділяє таких речей і намагається максимально уникати контактів з місцевими, якщо це не стосується роботи. Він непохитний і принциповий. Але все це втрачає сенс, коли на сцену виходить вона — Хана Огі, актриса японського театру. «Сайонара» перетворюється у драматичну історію кохання.
Ще однією історією кохання на фоні війни у цій добірці став роман вже згадуваної вище авторки Дайни Джефферіс — «Дочка торговця шовком». Події цього роману розгортаються в часи громадянської війни у столиці В’єтнаму Ханої. Головна героїня Ніколь — молодша донька французького торговця шовком та матері-в’єтнамки, яка померла коли сестри були маленькими. Батько любив їх обох, але коли прийшов час, то весь бізнес відійшов старшій сестрі Сільві, а Ніколь на повноліття дісталась маленька крамниця тканин. Все б нічого, якби на вулиці Ханоя не прийшла війна. Частими гостями її крамниці стали двоє чоловіків: французький колонізатор і місцевий захисник в’єтнамець. Доля зіграла з Ніколь злий жарт, утворивши між ними любовний трикутник… Тепер дівчина повинна вирішити, що для неї важливіше — спадок батька чи власне щастя…
А завершує добірку колоритний сучасний бестселер від Кевіна Квана — «Шалено багаті азійці». Цей роман знайомить нас з романтичною парою Ніком і Рейчел. Вони живуть у Нью-Йорку, працюють в одному університеті, відпочивають зі спільними друзями, словом, поводяться як звичайні молоді американці. Їхнім стосункам уже два роки, і закохані планують грандіозну відпустку — Нік пропонує дівчині поїхати до Сингапуру на весілля свого друга. І ніби між іншим там йому доведеться познайомити Рейчел зі своєю сім’єю. Але до такого повороту подій виявилися не готовими ані дівчина, ані родина Ніка….
Ну що, сподобалося? Може повторимо в іншій частині світу?