«Здоровий дух — здорове тіло». ТОП-5

От осінь остаточно й прийшла. Сонечка стало трохи менше, ртутні стовпчики опустились на кілька градусів нижче і відчуття відповідно теж змінились. Головне тепер, тримати себе в тонусі й не падати духом. Ми сіли, подумали, й зрозуміли, що маємо кілька рецептів, які допоможуть з цим. Так народилася сьогоднішня добірка «Здоровий дух — здорове тіло»

Яку ми вирішили почати з нашого оновленого хіта «Сценарії життя людей» Клода Штайнера. Фундаментальний принцип психіатрії в першій половині ХХ століття стверджував, що емоційні та психічні страждання або розлади йдуть від самої людини, з середини, абсолютно ігноруючи зовнішні фактори й різного роду тригери. На щастя, всередині століття відомий психіатр Ерік Берн (відомий багатьом за книгою «Ігри, в які грають люди») почав розробляти теорію трансакційного аналізу, яка спростовувала вищенаведений постулат. Клод Штайнер, його учень і друг, пізніше продовжив розвивати його праці — так народилася книга «Сценарії життя людей». І вона остаточно розвіює сумніви про те, що наші успіхи, наш життєвий шлях загалом, не є незмінною одиницею, і, розірвавши певний «шаблон» чи то пак «патерн», можна добитися цілком інших результатів. Штайнер показує ці «життєві сценарії» та пояснює, як зовнішній вплив формує дитину, як дитина ще в ранньому віці вирішує – чи буде вона щасливою або депресивною, переможцем, чи невдахою, сильним чи залежним. У своїй психологічній теорії автор пропонує надійний та практичний аналіз життя та доводить — у будь-яку мить кожен може переписати сценарій свого життя.

В якійсь мірі з висновками Штайнера перегукується книжка «13 звичок, яких позбулися сильні духом люди» американської психотерапевтки Емі Морін. У житті кожного з нас, апріорі, є звички —  одні надиктовані вихованням, інші набуті з життєвим досвідом. Деякі з них, на жаль, токсичні й негативні, і їх можна визначити як слабкості. 13 з них найсильніше тягнуть людину на дно. Свою книгу авторка сподівано вибудовує довкола депресії — після ряду трагічних утрат: спершу матері, а за рік коханого чоловіка. Жалість до себе, слабкість, страх змін, гіперконтроль, підлабузництво, страх піти на ризик, зацикленість на минулому, заздрість — це саме ті звички, через які ми щоразу стаємо на одні й ті ж самі граблі й боїмося повірити в те, що в нас є майбутнє. Емі Морін на власному досвіді показує, як можна зруйнувати ці звички і не нашкодити собі.

А от «Воля та самоконтроль» Ірини Якутенко знайомить нас із ще глибшими проблемами, що псують життя людини. Приблизно у всіх людей є проблеми із силою волі. Хтось не може втриматися від щоденного келиха винця, у когось соцмережі, у когось солодке, у когось онлайн-ігри. Питається, «що не так» і «що робити»? І якраз на них намагається відповісти Ірина Якутенко в своїй книзі. 80% книги — гола біологія (на кшталт, «ми вживаємо алкоголь, тому що в мозку є такі-то гормони»). А у кінці книги є справді корисна глава «що ж робити», де описується, як допомогти собі протистояти спокусам.

Наступна книжка добірки — «Стійкість» Еріка Ґрейтенса розкриває тему дуже серйозну і, на жаль, малообговорювану в нашому суспільстві тему ПТСР. Сама книга побудована у досить незвичному для такого роду нон-фікшену стилі — епістолярному. В основі: листування автора зі своїм колишнім колегою по армійські службі. Зі згадок Еріка, Зак Волкер (той, з чиїми проблемами ми познайомимось у книжці) був ідеальним «морським котиком» — цілеспрямований, справедливий, незламний, переконливий і направду дуже сильний. Але час минав і після служби Заку довелося повернутися у звичайне середовище: до дружини з дитиною у маленьке лісорубне містечко. Спершу його армійські риси давали йому змогу триматись на плаву, але згодом Зак перестав себе контролювати і почав топити втому та інші стани в алкоголі. Так з’явилось багато проблем, з якими він і звернувся по допомогу до Еріка. Ця книга наповнена роздумами про природу людських страхів, сумнівів, звичок та їх контролю, а також висновками, які допоможуть людині справитись зі своїми «демонами» без сумних наслідків.

А закриє добірку оптимістична книжка нашої улюблениці, американської журналістки та письменниці Мері Роуч — «Вояки». Книжка, як властиво авторці, написана у веселій, дещо іронічній манері, але на дуже цікаву тему — наукові дослідження в армійській сфері. Що цікаво, тут практично немає інформації про якісь технічні розробки типу літаків «Стелс» чи танкової броні. Проте, тут багато цікавіших розробок, які стосуються безпосередньо солдатів. Людина за своєю природою дуже крихке створіння, і мова не тільки про шкіру, кістки та інші органи, а й про сприйняття зовнішній факторів (сонце, сніг, вода і т.д.) і внутрішніх (мікроби, паразити й інше). Вчені по всьому світу щодня вигадують сотні нових способів, як полегшити життя солдата і створити для нього умовну броню, яка так чи інакше врятує його в бою. Це може бути все що завгодно — пігулка, новий тип взуття чи білизни або якийсь фільтр на флягу. От Мері Роуч і взялась за цю тему, щоб дізнатися більше і розповісти нам.

 

І на цій цікаві ноті кажемо, до зустрічі в суботу! Але ж не забувайте про промокод top20 на знижку -20% на всі книжки ТОПу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Розповімо про нові книги, свіжих вибірках і головних літературних подіях
Loading

Мова видання:

Розділи:

Серії:

Отримай знижку
X
70-75%
На 50 найменувань книжок
Діє до 31.08.2022
Не сумується з іншими акцiйними пропозицiями