«Люди народжуються принцами і принцесами, поки батьки не перетворюють їх на жаб» — головний меседж книги доктора наук, клінічного психолога Клода Штейнера «Сценарії життя людей». Свою теорію трансакційного аналізу він, разом з психологом Еріком Берном розробив у другій половині ХХ століття і одразу ж шокував наукову спільноту. Адже фундаментальний принцип психіатрії, на той час, стверджував, що емоційні та психічні страждання, або розлади йдуть від самої людини, з середини.
Проте Штейнер запропонував іншу модель — кожна людина вроджено є здоровою психічно, кожна людина, народившись, має у собі усі «комплектуючі» аби побудувати щасливе життя. Усе залежить від «життєвих сценаріїв, які ми, а часом наші батьки, обираємо у ранньому віці. І саме вони керують нашим подальшим життям, аж до самої смерті.
Штейнер показує ці «життєві сценарії» та пояснює, як зовнішній вплив формує дитину, як дитина, ще в ранньому віці вирішує – чи буде вона щасливою, або депресивною, переможцем, чи невдахою, сильним, чи залежним.
Клод Штейнер у своїй психологічній теорії, пропонує надійний та практичний аналіз життя та доводить — в будь-яку мить кожен може переписати сценарій свого життя.