Наші хіти. Нон-фікшн

Відкриває сьогоднішню добірку наша найскладніша серія #fabula_PROSystem. А саме дві надзвичайно захопливі айтішні книжки Роберта Мартіна«Чистий Код» і «Чиста архітектура».

Саме програмний код ховається в наших ґаджетах, ми оцінюємо вже кінцевий результат — інтерфейс, функціональність, зручність у користуванні. Ці коди завдяки старанням багатьох програмістів, тестувальників та інших спеціалістів вибудовуються у велетенські архітектурні композиції. Роберт Мартін один з тих, хто найкраще на планеті знає, як зробити практично ідеальний код й збудувати з нього прекрасний, чистий архітектурний проєкт. «Чистий код» і «Чиста архітектура» вважаються фундаментальними роботами, які повинен прочитати та взяти на озброєння молодий айтішник.

У сучасному світі важливо  зберігати спокій і не піддаватись параноїдальним думкам про «повстання машин», а ще піклуватись про свою кібер-безпеку. Це реальність, яка вже настає. Саме тому в нашій серії #fabula_PROCreators свого часу з’явилась і сьогодні опинилася в топі продажів книжка Марка Гудмена «Злочини майбутнього».

Хтось пише хороші програми, що полегшують життя, а хтось створює погані, а часом навіть дуже небезпечні. І мова не тільки про віруси. У сучасному світі дуже багато кібер-поганців, які щосекунди бажають заволодіти якоюсь цінною інформацією, особистими данними чи банківськими рахунками людей, компаній і навіть цілих держав. Марк Гудмен — один із тих, хто стоїть на стражі порядку і знає, як боротись із такими людьми та корпораціями зла. Про це — «Злочини майбутнього».

Але поговорімо про прекрасне) Тобто про мистецтво і людей у ньому. Представляємо вам трійку найпопулярніших книжок, так чи інакше пов’язаних з красою в її різноманітних проявах.

«Коко Шанель» Анрі Гіделя.
Коко була неймовірно красивою жінкою, у ній вирувала бурхлива енергія. Настільки бурхлива, що змінила життя не тільки самої дівчини, але й цілого світу моди. Вона — ікона стилю й революціонерка. Від першої і до останньої хвилини свого насиченого життя.

Анрі Гідель, французький арт-критик і журналіст, у книжці «Коко  Шанель» не просто познайомить нас із неповторною Коко, а й  проводить за лаштунки світу моди. Розказує про шлях до успіху: крізь злети й падіння, кохання й розчарування,  сум і радість. І це ще більше закохає вас у цю геніальну жінку…

Наступна сходинка добірки — книжка американського мистецтвознавця Майлза Юнгера «Пікассо: живопис, що шокував світ» із серії #fabula_PROCreators!!! Біографічна історія про те, як вісімнадцятирічний іспанець на ім’я Пабло Руїс, художник-початківець із Барселони, приїхав до Парижа і зміг стати найвпливовішим митцем двадцятого століття. Він пережив роки злиднів і неприкаяності у міжнародній столиці художнього світу, але з часом став лідером богемної групи художників, скульпторів і поетів. Книжка розкриває безліч цікавих фактів про життя художника та пояснює зміни в його творчості. Повірте, це дуже захопливо.

А закриє хітовий топ книжка Нільса Бюттнера «Ієронім Босх. Видіння і кошмари».

Ця книжка пана Бюттнера вкотре доводить нам, що Босх — безцінний!

До його картин упродовж останніх 500 років інтерес невпинно зростає. Уявіть собі, що на початку XVI ст. тільки за триптих «Страшний суд» можна було купити цілий торговельний корабель! У чому ж секрет? Чому він рок-зірка свого часу? Чому скандали навколо його картин спалахують і досі?

Його життя і слава мали свою ціну. І вчений та дослідник Нільс Бюттнер у захопливій книжці «Ієронім Босх. Видіння і кошмари» знайомить нас із таємним і явним життям видатного художника, намагаючись виокремити правду з усіх чуток і легенд.

Приємного читання, друзі!

До зустрічі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.