Ольга
29.04.2020
Ця книга архіважлива, зважаючи на стрімкий розвиток технологій, шалену діджиталізацію та процвітання кіберзлочинності.
Самоізоляція зробила людей ще більше залежними від інтернету, ґаджетів, платформ, програм і ресурсів для спілкування, навчання, роботи, обміну інформацією, даними, контентом, хобі чи бездумного марнування вільного часу.
Можете бути певні, що книга «Злочини майбутнього» змусить вас інакше ставитися до безпеки у всесвітній павутині, ретельніше перевіряти і «просіювати через дуже дрібне решето» всю особисту інформацію, якою ви ділитесь під час заповнення реєстраційних форм, створення чергового акаунта в соцмережі, особистого блогу чи банального створення електронної поштової скриньки. Ви більше не будете безтурботно довіряти своєму смартфону, (який, як виявилось, зможе в будь-яку хвилину перетворитися на маленького шпигуна), відвідувати сумнівні сайти чи зберігати на хмарних сховищах по-справжньому інтимну інформацію.
Фахівець з кібербезпеки з величезним досвідом Марк Гудмен у своїй ґрунтовній праці не залякує і не поширює апокаліптичні прогнози щодо цифрового майбутнього людства, а намагається просвітити сучасників, попередити і запобігти ще більш страшним злочинам майбутнього, хоча, слід визнати, що від висловленої ним думки: «Що більше даних ви генеруєте і зберігаєте, то більш радо організована злочинність їх споживає», від наведених реальних історій, індивідуальних і колективних злочинів, авторських прогнозів і передбачень з приводу майбутнього в глобальному кіберпросторі часто стає, м’яко кажучи, некомфортно і не по собі. Але хто попереджений, той озброєний, тому краще прочитати цю книгу і бути напоготові, зробити хоча б якісь зусилля для забезпечення власної кібербезпеки, аніж тішити себе ілюзіями, буцімто зі мною цього точно ніколи не станеться.
Думаю, людство перейшло Рубікон і вже просто не здатне відмовитись від такого блага цивілізації, як інтернет, але слід бути готовим до того, що навіть найбільше благо раптом може перетворитися на зброю масового ураження. Сподіваюсь, цього ніколи не станеться, адже світлий людський розум зможе впоратися з усіма викликами та проблемами.
Особлива вдячність видавництву за якісний переклад, читабельний шрифт і стильне оформлення книги. Попри значний обсяг (майже 600 сторінок), читається вона доволі швидко, хоча форсовано її опановувати не раджу, краще порційно, адже так довгостроково запам'ятовується більший обсяг важливої інформації.
Ще обов'язково подивлюсь виступ пана Марка Гудмена на конференції TED, щоб вже остаточно перетворитися на «кіберіпохондрика» і параноїка. Жартую:) Насправді, книга Гудмена – як холодний душ: шокує й отвережує, але водночас і мобілізує, зміцнює та повертає до справжньої реальності.
Без перебільшень, це одна з кращих книг нон-фікшн, які я коли-небудь читала.
Однозначно варта вашої уваги.