Big Brother is watching you. ТОП-5
09.04.2020
Що читати
Поділитися
Відкриває його книжка серії #PROCreators — «Злочини майбутнього» Марка Гудмена.
Уявіть, що якийсь хакер-революціонер вирішив зламати сервер Пентагону або МінОборони, щоб зібрати базу і продати терористам. Або уявіть, що одного ранку ви прокинулись, а хтось по приколу заблокував ваш мобільний телефон, картки і змінив літеру в імені в офіційних даних. Або просто подумайте, чому ми безкоштовно користуємось додатками типу Facebook, Instagram чи Twitter на телефонах та інших девайсах і в той же час ці компанії — мільярдери. Уявили? Подумали? А тепер Марк Гудмен розповість вам, що все це не уява і не вигадка — це реальність. І якщо не придумувати зараз як боротись з цим зараз. То в майбутньому може стати ще гірше.
Автор книжки «Злочини майбутнього» не якийсь там конспіролог чи панікер, а унікальна людина з досвідом роботи в поліції, службах безпеки національного і навіть всесвітнього масштабів. ООН, Пентагон, Інтерпол та інші користуються авторитетом та знаннями Марка Гудмена проти кіберзлочинців усіх калібрів. І роблять це успішно. Але щоб вберегтись остаточно, треба знати про ворогів усе. «Злочини майбутнього» дає вам таку можливість.
«Нові зізнання економічного вбивці» Джона Перкінса — друга сходинка нашого ТОПу. І ні, ця книжка не про вбивць. Принаймні не про таких, яких ми собі уявляємо, щойно почули це слово. Економічними вбивцями називають людей, які своєю роботою руйнують і без того хиткий баланс економіки в світі. Вони ніби шпигуни і найгірші вороги шпигунів в одному обличчі. Це люди, які готові на все, щоб виконати своє завдання, — підкуп, шантаж, катування, дестабілізація усталених процесів. Ці люди працюють на кілька світових корпорацій, які мають вплив майже над усім, але хочуть ще більше. Економічні вбивці — не вигадка. І Джон Перкінс — тому яскравий приклад, адже він був економічним вбивцею, але дивом зміг врятуватись.
Отже, де є гроші — там є вплив, де є вплив — там є бажання, де є бажання — там є амбіції, де є амбіції… Так можна насправді продовжувати довго, і кінця-краю тому не буде, та якщо коротко — де влада, там і насолода. І навпаки. Тож наступна книжка в добірці — «Влада і насолода» Андрія Маклакова.
Пан Андрій у своїй книжці аналізує багато рис сучасної цивілізації. Кожна з яких тягне за собою безліч наслідків. Багатство, бідність, нарцисизм, егоїзм, брехня, фетіш та багато іншого. Все це складає дещо невтішну картину людства, яке саме себе поділило на кращих і гірших, на правильних і неправильних, на розумніших, хитріших… і так далі. Але в цьому божевіллі все ж якимось дивним чином з’являється надія. Надія на те, що тільки ми одні маємо силу продукувати зміни і обирати своє майбутнє. Яким би темним чи химерним воно не видалось.
Загалом людство у своїй природі однакове, але відмінності є. На рівні ментальності, на рівні економіки і геополітики. Отже наступна книжка добірки — «Велика шахівниця» Збіґнєва Бжезінського.
Пан Бжезінський чи не найвідоміший світовий політик та стратег, а ще він до кінця свого життя був великим другом України. Свого часу автор працював радником з національної безпеки при президенті Джиммі Картері, був радником і членом правління Центру стратегічних і міжнародних досліджень та професором зовнішньої політики США у Вищій школі міжнародних досліджень Університету ім. Джона Гопкінса.
З таким послужним списком немає сенсу сперечатись. Його книжка «Велика шахівниця» — це унікальна геополітична карта світу. На цій карті всі країни-фігури важливі. Кожен їх крок — це наслідок і причина того, що ми бачимо зараз. Незважаючи на те, що книжка написана понад 20 років тому, вона й досі не втрачає своєї актуальності й зуміла завдяки баченню автора передбачити події останніх років у нашій країні. Яка в цьому всьому роль Америки, Росії, України та інших країн? Відповіді тут.
А закриває добірку роман іншого поляка і теж про геополітику, щоправда в дещо незвичному ракурсі. Це Збіґнєв Рокіта і книжка «Спорт у тіні імперій».
Будь-який спорт, хокей чи футбол, біатлон або плавання, завжди був і залишатиметься інструментом впливу на маси і на політику. І внутрішню, і зовнішню. Книга Рокіти розкриває нам унікальні історичні й політичні факти радянської імперії на прикладі футболу та інших видів спорту. Як свого часу вона намагалась вплинути на порядок і навіть кордони тих чи інших країн. Ця захоплива книжка розповідає нам про історію конфліктів Росії та Європи в найнесподіваніший спосіб. І це захоплююче цікаво. Ворога ж треба знати в лице…
На цьому кажемо бувайте і до нових зустірчей.