#ЩоЧитатиВихідними. Загрози минулі та сьогоднішні.
01.04.2022
Що читати
Поділитися
Нарешті, друзі, ми знову зустрілися з вами в рубриці #ЩоЧитатиВихідними. Так співпало, що книги, котрі увійшли до сьогоднішньої добірки, запланованої майже місяць тому, стали неймовірно актуальними. Але ж випадковості, як то кажуть, не трапляються випадково, тож, давайте знайомитися.
«Заборонений. Історія життя і боротьби Василя Стуса» Артемія Кірсанова та Сергія Дзюби відкриває цю потужну добірку.
Василь Стус є, без перебільшення, однією з найбільш знакових постатей української літератури, зокрема серед шістдесятників. Таких як він мало можна знайти навіть по всій Землі. Людина з великої літери. Людина, яку не зламали ні концтабори, ні карцери. Людина, якій неймовірно боліла доля рідної країни, котру давила злочинна влада тоталітаризму. Людина, яка не могла мовчати...
Роман відкриває завісу історії боротьби, опору Стуса. Надзвичайно насичено змальовується життя поета на його рідній Донеччині, в оточенні друзів, педагогів і літераторів, і в концтаборі — де утримували в’язнів совісті, ставлячи їм у провину їхні переконання.
Книга зацікавить навіть тих, хто раніше не цікавився творчістю Василя Семеновича чи поезією загалом. Особливо актуально звучить наратив, закладений авторами, у ці дні, адже ми все ще виборюємо свою незалежність. І, певно, Василь Стус був би неймовірно гордим за наш народ, що знову доводить світові: Україна — осердя свободи.
До речі, у 2019 році книжку було екранізовано. Тож, після прочитання рекомендуємо обов'язково подивитися фільм.
Друга, досить екстраординарна, книга, написана Марком Гудменом, одним із найбільш авторитетних експертів ООН у галузі глобальної кібер-безпеки, має дуже промовисту назву «Злочини майбутнього».
Отже, від злочинів минулого ми плавно переходимо до прийдешніх. Часто зараз можна почути, що за технологіями майбутнє. Але яким воно буде? Як багато ми знаємо про сучасні технології та кібер-простір? А скільки всього не знаємо?
Чи задумувались ви, що сучасні технології, це не тільки зручність та вседоступність, але й нові загрози для нашої безпеки та безпеки всього світу перед обличчям нових видів тероризму? Із кожним днем у світі стає все більше злочинців, що опановують кібер-простір, це відчувають усі.
Автор на основі власного досвіду, використовуючи знання, набуті на службі у ФБР та Інтерполі, розглядає реальні загрози, що можуть спіткати людство у недалекому майбутньому. І книжку цю можна назвати не інакше, як тверезим поглядом професіонала на зворотний бік технологічних інновацій, і ті наслідки, якими вони загрожують нашому взаємопов’язаному й нескінченно уразливому світу.
На цьому ми говоримо до нових зустрічей в інших рубриках! Не забувайте про знижку! Бережіть себе, вірте в ЗСУ й тоді все буде Україна!