Попереджений — озброєний. ТОП-5
11.06.2020
Що читати
Поділитися
Керуючись делікатною темою, сьогодні в нашій добірці п’ять різнопланових і дуже влучних книг! Почнімо.
Відкриває ТОП книжка американського письменника, економіста й громадського активіста Джона Перкінса — «Нові зізнання економічного вбивці». Зараз у світі катастрофічно велика кількість негативу, хоча, якщо задуматись, то це відбувалося завжди. Та й соцмережі доливають оливи до вогню. Але зараз про інше. Вже не секрет, що на багато аспектів нашого життя, життя країни, союзів і цілих континентів впливає певна кількість великих світових корпорацій. В більшості з них є свої важелі впливу, краще сказати, свої «агенти», так звані економічні вбивці. Вони непомітні, але завдають великої шкоди не тільки політичним чи громадським діячам, а й економіці, а подекуди навіть цілій системі. Шантаж, розхитування безпеки й порядку, скандали й змови — це найбезневинніші з їхніх інструментів. Звідки Перкінс про це знає? Він колись був одним з них…
Химерно, правда? А тепер уявіть собі дещо менші, але так само впливові на ваше життя негативні обставини, зумовлені не якимись «дядьками» згори, а людьми, які поряд з вами. Як бути? На допомогу нам прийшла книжка «Емоційний шантаж» Сьюзан Форвард. Начальство, співробітники, друзі, родичі, кохані..., на щастя, не всі, можуть виявитись досить токсичними. А токсичність тягне за собою низку негативних емоцій, серед яких і шантаж. Він може бути пасивним, ледь помітним, але страшенно отруйним. Варто розуміти, що стає причиною вашого поганого настрою, невпевненості, суму, тривоги чи злості. У цій книзі авторка вчить розрізняти таких людей у своєму оточенні й захищатись від них. Власну безпеку в цьому випадку може людина може створити тільки сама.
Продовжуючи тему, ми звісно не змогли обійтись без Іцхака Адізеса та його чудової книжки «Сила протилежностей». Погодьтеся, баланс і розуміння в стосунках між близькими людьми — також безпека. Саме про це його книжка. Пригадуєте відоме переконання «протилежності притягуються»? В ньому є доля правди і це справді може тримати стосунки, але це не вирішує проблем які виникають. В парах люди все ж таки повинні вміти взаємодіяти і, найголовніше, доповнювати одне одного. Подібно до того, як описувався життєвий цикл організації в книзі «Як подолати кризу управління», Адізес переносить у сферу родинного життя схему ВАПО, розглядаючи подружжя та родину як систему, для успішного функціонування якої необхідні ті самі функції, що й для успішної роботи будь-якої організації: В – виконавча (виховування дітей, виконання хатніх обов’язків), А – адміністративна (встановлення правил у сім’ї, розподіл коштів), П – підприємницька (сприйняття змін та відповідна на них реакція) та, нарешті, О – об’єднувальна функція (взаємне розуміння, піклування та любов у родині).
На думку авторів, лише через спільне врегулювання конфліктів та спрямування їх у конструктивне русло можна досягти рівноваги та щастя у подружньому житті.
А от наступна книжка в добірці попереджує нас бути уважнішими й слідкувати за нашим цифровим життям. А за час карантину це стало ох як актуально. Це книжка Марка Гудмена — «Злочини майбутнього». Кар’єра містера Гудмена впродовж всього його життя була пов’язана з законом, порядком і новітніми технологіями. Ще будучи офіцером поліції, він переважно займався розслідуваннями, пов’язаними з кібер-махінаціями та хакерами. Згодом набравшись досвіду він пішов далі й почав співпрацювати з організаціями на кшталт Інтерполу, НАСА і ООН. У «Злочинах майбутнього» автор відкриває перед нами жорстоку правду про наші акаунти у сомережах, про наші мейли і телефони, про махінації, продажі та зливи особистої інформації, про жахливі наслідки кібер-тероризму й потенційно можливий розвиток кібер-злочинності в майбутньому. Думаєте, що вкрадені дані з соцмереж чи взлом фінансового рахунку — це найстрашніше? А що як наступна їхня витівка знищить світ?
Але закінчити ТОП на такій параноїдальній ноті ми не можемо, тому завершує нашу добірку книжка всесвітньовідомої мотиваторки Мел Робінс — «Правило 5 секунд». Будь-яку кризу в житті можна пережити. Більш того, будь-які труднощі можна вирішити. Наважитись і ризикнути на шляху до добробуту? Запросто! Відкрити бізнес чи признатись своїй пасії в коханні? Легко! Кинути палити чи влаштуватись на роботу своєї мрії? Раз плюнути! Але ж як, запитаєте ви? А ми вам дамо книжку «Правило 5 секунд»! Саме стільки часу потрібно, щоб наважитись на крок, придумати що і як сказати, зважити і погодитись чи відмовитись від чогось. Мел Робінс, сама того не підозрюючи, зі звичайного флеш-мобу спромоглась зробити цілу систему такої мотивації, яка вже допомогла мільйонам людей по всьому світу досягти успіху в своєму житті. Просто порахуйте до 5 і замовте цю книжку — не пожалкуєте.
І на цій позитивній ноті ми не прощаємось з вами, а кажемо «до зустрічі»!
Сонячного тижня, друзі!
Побачимось за тиждень)