Отож, починаємо!

Уявіть собі на мить, не більше, що в цьому світі б не існувало креативу, творчості, винахідництва… і все…нічого б просто не було, люди б не вигадали перших знарядь праці, колеса, звісно ж потім і електрики та двигунів та всього іншого… людство було б у найсправжнісінькій темряві. Уявили? Правда ж, зараз це здається просто нереальним? Отож. На щастя, щось у людині все таки з’явилося, щось, що дозволило перевести уяву в реальність. Ми, як і наші автори
Кріс Ґріффітс та Мелінa Кості, вважаємо, що це креативне мислення. Саме тому українською і з’явилась їхня книжка, яка відриває добірку —
«Посібник з креативного мислення»! У цій книзі Меліна та Кріс розглядають креативність як рушій прогресу, досліджують її вплив на людство і, що найголовніше, пропонують цікаві лайфгаки щодо того, як це креативне мислення в собі віднайти та успішно інтегрувати в сферу своєї діяльності. Книга про те, як розвивати власну креативність, здібність вирішувати проблеми творчо, формувати власні можливості й досягати успіху у цьому мінливому світі.

Світ-то змінюється, але в міру людської емоційності людині часто хочеться поностальгувати. А з чим найчастіше ностальгують люди? Правильно, з фотографіями.
Скот Келбі та його унікальна книжка
«Цифрова фотографія» стала другою сходинкою ТОПу. Відразу здаємо вам всі козирі — це не просто книжка, тут немає довгих полотен тексту й історії світової фотографії. Тут якраз все навпаки. Скотт Келбі, один з засновників фотошопу, «з’їв собаку» на створенні різного роду фотографій. Ця книжка — путівник для перетворення ваших ідей на справжні витвори мистецтва. Як фотографувати в студії, на вулиці, на природі, людей, тварин, будівлі, з живим світлом і штучним… це тільки невеликий перелік того, що вас може навчити ця книжка. А глянцеві кольорові сторінки неймовірно деталізовані й приємні на дотик.

Але одна справа творити й креативити, а інша — у всьому цьому творчому хаосі створити порядок. Тому наступна книжка добірки —
«Космос. Agile-щоденник для особистого розвитку» Катерини Ленгольд. Щоправда — це не зовсім книжка, це ваш найкрутіший планер. Авторка книжки «Просто космос», яка пасує до пари цьому щоденнику, створила його, щоб пояснити і навчити користуватись принципами agile-планування. За свій колосальний досвід Катерина Ленгольд навчилася створювати свій комфорт. Навчить і вас)

А от не поговорити в такій добірці, та ще й з такою назвою, про нашу новинку
«Людина цифрова» Кріса Скіннера ми просто не змогли. Вітайте! Гарячий пиріжок, як ми любимо казати ;)
Зараз куди не глянь, всюди якісь цікаві ґаджети та різноманітні девайси — розумні годинники, телефони з потужністю комп’ютерів, системи розумних будинки й електромобілі — список можна продовжувати до безкінечності. Людство впевнено створює для себе не тільки новий комфорт, але й нову реальність. Люди настільки глибоко інтегрувалися з цими новинками, що бізнес тепер будується зовсім інакше ніж, скажімо, 10-15 років тому. Кріс Скіннер, розуміючись у цій темі, створив унікальну книжку, в якій зачепив головні питання такої діджиталізації людства. У «Людині цифровій» він досліджує зростання найбільш фундаментальних інновацій на ринках, що розвиваються, і вивчає проблему керування глобалізованим світом у той час, коли ми живемо в національних державах. Книжка пояснює, як цифрова епоха впливає на стосунки між людьми та бізнесом, а також пропонує керівництво з адаптації компаній будь-якого розміру, що можуть адаптуватися до того, аби стати перспективним цифровим бізнесом.

Та знаєте, як кажуть у супергеройських фільмах — «з великою силою приходить і велика відповідальність»! Ця нова цифрова епоха несе а собою не тільки позитивні зміни. Тому закриватиме добірку книжка-грубасик
Марка Гудмена —
«Злочини майбутнього». Автор цієї книжки все життя пропрацював у сфері безпеки — поліція, Інтерпол, ООН, Пентагон. І всюди вивчав та аналізував нову й дещо дивну для свого часу сферу — Інтернет. В цьому кіберпросторі є не тільки фейсбуки, тік-токи, інстаграми, магазини та ЗМІ, але й велетенські бази даних людей та мільярди мільярдів доларів на рахунках. Звісно ж, де такі гроші та потужності, там і злочинці. У цьому випадку — кібер-злочинці. І це не прищаві юнаки-хакери, а досить організовані кола людей. Марк Гудмен у своїй книзі знайомить нас з такими людьми й пояснює, що вони вже зробили чи можуть зробити, якщо з ними не боротися. На основі цього аналізу автор намагається передбачити, що на нас чекає в майбутньому, якщо не контролювати ситуацію й не захищати звичайних людей. Це дуже захоплива книжка, яка остаточно переконає вас у тому, що майбутнє вже настало.
Ну що ж, люди майбутнього, приємного вам читання. І до наступного топу.