Везіть тіла (перше видання)

Везіть тіла (перше видання)

2 відгуки

Серія:

Видавництво:

Додати у кошик
Додаткова інформація
Код виробника: ФБ676002У
ISBN: 978-617-09-3762-9
Вага: 0.515
Розміри, мм: 130x200
Кількість сторінок: 432
Рік видання: 2018
Мова видання: Українська
Жанр: Драма, Історичний роман
Обкладинка: Тверда
Переклад: Віталій Михалюк

Друга частина трилогії про Томаса Кромвеля.

Король Генріх VIII Тюдор багато років намагався завоювати серце Анни Болейн. Заради цього він зрікся католицької церкви, плів інтриги, скоював підступи і злочини, однак дружина так і не змогла подарувати Англії довгоочікуваного спадкоємця. Гострий розум Анни почав дратувати марнославного Генріха, а ряд її свавільних рішень відвернув від королівського двору багатьох друзів і радників монарха. І тоді з тіні виступив Томас Кромвель, готовий виконати наказ свого володаря — за будь-яку ціну позбавитися Анни.

Частина 1. «Вулфголл» завантажити суперобкладинку

Частина 2. «Везіть тіла» завантажити суперобкладинку

Гіларі Мантел
Гіларі Мантел

(06.07.1952-22.09.2022) Гіларі Мантел — англійська письменниця, літературний критик та есеїст. Її твори, від особистих спогадів до історичної художньої літератури, отримували численні літературні нагороди. Мантел стала першою авторкою, яка двічі отримала Букерівську премію: за сиквел — 2009 року вона отримала нагороду за вигадану біографію Томаса Кромвеля під назвою "Вулфголл" (англ. Wolf Hall), а 2012 року — за роман-продовження "Везіть тіла" (англ. Bring up the bodies). Гіларі Мантел — Дама-Командор ордену Британскої імперії.

Везіть тіла (перше видання)
Везіть тіла (перше видання)
Везіть тіла (перше видання)
Везіть тіла (перше видання)
Везіть тіла (перше видання)
Везіть тіла (перше видання)
Везіть тіла (перше видання)
Везіть тіла (перше видання)
Везіть тіла (перше видання)
Везіть тіла (перше видання)
User swetka1408
02.06.2019
Цей твір є продовженням роману «Вулфголл» і оповідає про період правління в Англії короля Генріха VIII та Анни Болейн. І знову – інтриги при королівському дворі, політичні ігри за лаштунками королівського палацу і боротьба за трон. Анна Болейн, розумна і вольова жінка, готова йти по трупам, аби зберегти їхній союз із Генріхом VIII, але вона зазнає особистих невдач і зрад. А сам Генріх VIII повністю захоплений черговою жінкою, яких у нього було безліч, і вирішує, як звільнитися від Анни і зблизитися із Джейн Сеймур. Тіньовим розв’язком цієї проблеми займається Томас Кромвель. До речі, у цій книзі головний акцент – більше на королі та Анні Болейн, ніж на Кромвелі (порівняно із «Вулфголлем»). Також у цій книзі більше розкриваються особисті проблеми персонажів (втрата прихильності чоловіка, втрата дитини) і переживання стосовно них. Останні десь 50 сторінок роману настільки гостро-трагічні, що я вже жалкувала, що взялася за цей твір. Але роман вражає. Я не була прихильницею Анни Болейн (все таки вона заради влади і Генріха VIII пожертвувала щастям, а згодом – життям не однією людини), але те, як вчинили з нею шокує. Неможливо дати однозначну оцінку подіям роману. У кожного з персонажів були власні мотиви дій, і часто – далекі від моральності.
User hrushkachereshnia
28.07.2018
Якщо "Вулфголл" став для мене справжнім довгочитом, то "Везіть тіла" я подолала всього за три заходи. Звичайно, другий роман коротший і події в ньому розгортаються динамічніше, але, підозрюю, що причина може бути в іншому: я вже встигла запам'ятати ключових персонажів і їхні взаємозв'язки. Не раз ловила себе на тому, що непогано було б мати під руками таку собі схему стосунків між персонажами, такі деколи малюють для довгих книг з великою кількістю героїв. Уявіть собі моє здивування, коли Гіларі Мантел в романі згадує про те, що Кромвель успадкував подібну схему від кардинала: "Усі ці люди родичі одне одному. Добре, хоч кардинал дав йому схему, яку він старанно доповнює після кожного весілля." Крім того у першому романі чимало персонажів мають ім'я Томас, пані Мантел зіронізувала і з цього приводу: "Половину чоловіків на світі звуть Томас." Теж саме з займенником "він". Типовою є ситуація, коли у нас на сцені кілька персонажів, і зовсім не зрозуміло, хто той "він". Тут усе просто, коли зрозумієш, що "він", а також іноді "ми", дорівнює Кромвель. У "Везіть тіла" авторка виправилася і почала додавати "він, Кромвель". Знаєте, Кромвель у цих романах видається мені напрочуд сучасним героєм, адже він людина, яка сама себе зробила. Вийшовши з низів, він не змарнував своїх талантів, а зайнявся самоосвітою, і, як майстерний шахіст, навчився продумувати свої ходи наперед. Методи Кромвеля як і в кожного політика: підкуп, залякування, погрози, в крайніх випадках навіть тортури. І попри це і попри те, що він постійно вариться в тих гнилих придворних інтригах, він не справляє враження безсердечної, ба навіть поганої людини. Натомість він надзвичайно багатогранний персонаж, за яким цікаво спостерігати. Гіларі Мантел дуже красиво закінчила "Везіть тіла", і натякнула на те, що буде далі. Вже чекаю продовження!
Інші книги з цієї серії
Спіннер
Інші книги автора
Спіннер