#ЩоЧитатиВихідними. Постать в історії
05.11.2022
Що читати
Поділитися
Дійсно визначні постаті, що виринають на тлі світової історії, ніколи не кануть у небуття. Їхні імена звучатимуть століттями, тисячі людей захоплюватимуться ними, а їхні слова чи вчинки продовжуватимуть слугувати орієнтирами для інших.
У новій добірці рубрики #ЩоЧитатиВихідними ми пропонуємо вам доторкнутися до життя двох непересічних персонажів історії та культури.
Книжка американського мистецтвознавця Майлза Юнгера «Пікассо: живопис, що шокував світ» розповість про одного художника. Пабло Пікассо, як ви могли здогадатися з назви. Один із найбільш впливових митців ХХ століття, співзасновник кубізму, співвинахідник колажу. Але ніхто не стає одразу знаменитістю.
Одного разу юний, ще нікому не відомий, Пабло приїздить до Парижа. Звідси починається його шлях, довжиною в ціле життя, до зірок. На хлопця чекають перемоги та поразки, розгульне життя, невпевненість у собі й пошуки свого стилю. Впертість, працелюбність, самовіддача. Все те, що зробило Пікассо революціонером, найзнаковішою фігурою епохи. Крім цікавих відомостей з життя молодого генія та репродукцій картин, ви зможете зануритися в життя тогочасного Парижу, відчуєте атмосферу Монмартра і, звичайно, познайомитися з іншими представниками паризької богеми.
А чи знайомі ви з Томасом Кромвелем? Якщо ні, рекомендуємо вам розпочати з книг «Вулфголл» і «Везіть тіла», адже сьогодні ми поговоримо про останню книгу серії від Гіларі Мантел. Як що так — приготуйтеся до захоплюючого фіналу.
Трилогія Мантел — це те, у що варто зануритися та насолодитися. Її текст поетичний, тонкий і надзвичайно переконливий.
Початок «Дзеркала і світла» — це інтроспективний погляд у голову героя — що відбувалося в голові Томаса Кромвеля? Однак історія повільно набирає обертів, оскільки сумніви та небезпека починають виникати там, де колись вони здавалися неможливими у світі Кромвеля, із усією його майстерністю та передбачливістю.
Мантел змогла створити Англію Тюдорів, яка є абсолютно автентичною — аж до пір’їнки, яку дує м’який літній вітерець. Як не вдавалося жодному іншому автору, котрий розглядає цей період зі складністю та любов’ю до своєї теми. У її написанні є справжня ніжність, особливо про втрату та предмети, що мають емоційну вагу для героїв. Символи — численні шари візуальних, геральдичних, міфічних та історичних посилань, які історики періоду Тюдорів засвоять підсвідомо та оцінять, аж до кольору тканини, обраного персонажем у конкретній сцені, або деталей книжкової палітурки.
Гіларі Мантел заслуговує на всі похвали, які принесли їй три книги. Перші дві познайомили нас із кошмарним світом, який знищив стільки хороших людей, створених Вулсі, Генрі, а потім Кромвелем. Усі зрештою поглинуті власним злом у «Дзеркалі та світлі», але не раніше, ніж Англія зміниться назавжди в цій захоплюючій і, як здається, дуже інтуїтивно зрозумілій історії.
На цьому завершуємо, але обов'язково зчитаємося наступного тижня!