5 причин прочитати книги Гіларі Мантел
14.05.2018
Довколалітературне
Поділитися
Якщо ви якимось дивним чином досі не прочитали жодної книги чудової Гіларі Мантел, ми наведемо 5 причин, чому це варто зробити просто негайно).
Отже, поїхали! Причина перша. «Вулфголл» і «Везіть тіла» — справді круті романи, адже саме вони принесли британській письменниці одну з найпрестижніших літературних премій – Букера. Причому Гіларі стала першою і поки що єдиною жінкою — двічі володаркою цієї премії — за роман «Вулфголл» (2009) і його продовження «Везіть тіла» (2012). А це свідчить про неабияку майстерність авторки. До речі, обидва романи з’явились українською у нашому видавництві)
Причина друга. Головний герой цих романів Томас Кромвель – реальна історична постать. За своє життя він зміг зі звичайного продавця тканин з передмістя Лондона стати канцлером, радником короля Генріха VIII, і своїми реформами змінити хід британської історії. Та в його житті залишилось багато білих плям. Тому Гіларі Мантел ретельно дослідивши всю доступну інформацію про цей період британської історії та про життя Томаса Кромвеля, додала нотку вигадки і створила неперевершені і дуже переконливі романи, які вражають считачів по всьому світу.
Причина третя. Такі чудові книги не залишили байдужими і кінематографістів. Узимку 2015 року в ефірі каналу BBC Two з’явився «Вовчий зал» (Wolf Hall) — британський історичний міні-серіал, заснований на романах Гіларі Ментел «Вулфголл » і «Везіть тіла». Міні-серіал отримав визнання критиків і вісім номінацій премії «Еммі». Та це не єдина згадка про Томаса Кромвеля у кінематографі. Його персонаж з’являвся на екранах ще в десятку повнометражних фільмів та серіалів, починаючи від 1933 і до сьогодні.
Причина четверта. Гіларі Мантел зуміла дуже витончено і смачно передати у своїх романах атмосферу того часу, наділивши знаменитих героїв роману звичайними людськими рисами — страхами, хитрістю, підступністю і переживаннями, про що не прочитаєш у книжках з історії. До речі, історики стверджують, що у книгах Мантел події того часу передані з надзвичайною точністю і достовірністю. А це колосальна робота, друзі-книгомани.
І п’ята причина. Згадані книги являються частиною трилогії. Гіларі Мантел завершує роботу над третьою частиною під назвою «Дзеркало і світло» і обіцяє її вихід уже у 2019 році. Роман обов’язково з’явиться в українському перекладі. Але щоб бути готовим до нього, треба неодмінно встигнути прочитати «Вулфголл» і «Везіть тіла», щоб бути в курсі справ.
І насамкінець ось вам мудрість від Томаса Кромвеля: «Навіть невпевнений смішок краще колишнього колінопреклоніння».
Насолоджуйтесь читанням і діліться з нами враженнями)