«...У цій книзі я намагалася показати останні тижні життя королеви Анни з точки зору Томаса Кромвеля. Я не стверджую, що все було саме так, а лише пропоную свою версію. І, зрозуміло, це книга навіть не про Анну Болейн і не про Генріха VIII, але про кар'єру Томаса Кромвеля, чия повна біографія досі не написана. Пан державний секретар усе ще залишається лискучим, м'ясистим і глибоко захованим, як найапетитніша ягідка в різдвяному пирозі, проте я продовжу свої зусилля витягти його звідти на світ...».А ми радимо вам не зволікати і мерщій замовляти книгу. І приємного вам читання!
Яскраві новинки - "Вулфголл" і "Везіть тіла" Гіларі Мантел
24.01.2018
Особиста думка
Поділитися
Романи, на які багато хто з вас із нетерпінням чекали. «Вулфголл» та «Везіть тіла». І ось нарешті їх можна відкрити, вдихнути чудовий запах паперової книги і зануритись у захопливі сюжети, які Гіларі Мантел вправно розстелила на сторінках двох своїх романів.
Гіларі Мантел стала першою авторкою, яка отримала Букерівську премію і за сиквел. У 2009 році вона була відзначена цією нагородою за вигадану біографію Томаса Кромвеля під назвою «Вулфголл», а в 2012 році — за роман-продовження «Везіть тіла». Взимку 2015 року відбулася прем'єра першого сезону британського серіалу «Вулфголл», заснованого на сюжетах цих двох романів. Режисер Пітер Козмінський, приступаючи до екранізації, назвав ці книги «великими сучасними романами».
У «Вулфголл» Гіларі Мантел знайомить нас з Англією 20-их років ХVI ст. Країна на межі катастрофи – коли король Генріх VIII помре, не залишивши спадкоємця, то громадянської війни не уникнути. Але на арені історії з'являється Томас Кромвель, син коваля-дебошира, політичний геній, чиї знаряддя - підкуп, погрози і лестощі. У нього велика мета - перетворити Англію за своєю волею і бажанням короля, якому він віддано служить. За життя Томас Кромвель був одним з найбільш ненависних людей в Англії. Цього «вискочку» звинувачували в тому, що він «прогриз собі зубами» дорогу з лондонських нетрів до вершин влади, потіснивши родовитих аристократів, і безсоромно маніпулював своїм господарем. Але письменниці вдалося з шекспірівською широтою показати, як жадібний тимчасовий правитель крок за кроком перетворюється на мудрого політика, який став одним із творців сучасної Англії.
У другому романі майбутньої трилогії «Везіть тіла» Томасу Кромвелю, колишньому союзнику королеви Анни, вдалося створити складну систему інтриг, помилкових свідчень, інсценівок і наклепницьких вигадок, які призвели до арешту Анни і звинувачення її в зраді, кровозмішенні і чаклунстві. Свідчення сучасників упереджені й недостовірні, а «останній лист» нещасної королеви - явна фальшивка. Що ж відбувалося насправді? Для цього потрібно зазирнути під обкладинку.
Сама Гіларі каже про «Везіть тіла»: