Подорож у часі. ТОП-5
17.02.2022
Що читати
Поділитися
Новий четвер — новий ТОП-5. Сьогодні ми разом вирушимо в дуже незвичну подорож у часі. Подорож у часі крізь сторінки крутезних книг.
Перша наша точка призначення - роман для справжніх літературних гурманів. Роман, про "маленьких" людей у цьому величезному світі. Так, це «Царська карлиця» Пітера Х. Фогтдаля.
Сорін Бестдаттер — карлиця. Вона була подарована данським королем Петру І. Дівчина звикла до того стану речей, який оточував її в Данії, однак, у Росії на неї чекають нові випробування. Події розгортаються у ХVIII столітті, коли про толерантність поняття навіть не мали, а різного роду каліцтва були чимось диявольським.
Саркастичність, песимістичність, деколи байдужість та їдкий скепсис — риси, якими Сорін, мов маскою, закривається від оточуючого світу. Вона готова витерпіти фізичні знущання, та морально залишається незламною, незалежною. Справді сильна особистість, яка відстоює власну гідність, залишаючись Людиною. І все-таки дівчина прагне тепла й любові, хоч і біжить, наче від вогню, від найменшого прояву цих почуттів у її сторону, вважаючи їх нещирими.
Тож, чи сможе Сорін подолати самотність?
Плавно переміщаємося до подій роману Алекса Джорджа «Паризькі години», які відбуваються протягом одного осіннього дня у Парижі 1927 року. Місто, яке між війнами кишить художниками, письменниками та музикантами, справедливо вважаючись горнилом геніїв. Однак, посеред приголомшливої творчості найвідоміших мешканців міста четверо звичайних людей шукають щось, що вони втратили.
Камілла була покоївкою Марселя Пруста, і у неї є секрет: коли її попросили спалити зошити свого роботодавця, вона зберегла один для себе. Тепер вона відчайдушно прагне знайти його, перш ніж її зрада розкриється.
Сурен, вірменський біженець, робить лялькові вистави для дітей, що зовсім не схожі на казки, на які вони очікують.
Закоханому художнику Гійому не пощастило, і він тікає від боргу, який не може повернути, але коли Гертруда Стайн заходить до його майстерні, він замислюється над тим, чи може цей день змінитися.
А Жан-Поль — журналіст, який розповідає чужі історії, тому що його власні занадто боляче розповідати.
Коли шляхи цієї четвірки нарешті перетнуться в незабутній кульмінації, кожен дізнається, чи знайшов він те, що шукав.
"[Від] стіни до стіни, фарсова розпуста та бійки... можна весело провести час".
Книга «Дурень» Крістофера Мура однозначно потрапляє до категорії "І смішно, і грішно".
Перед нами постає класична шекспірівська трагедія про короля Ліра. Здавалося б, все йде знайомим нам сюжетом, але-але...
Королівський блазень Капшук зі своїм підмайстром вирушають наводити лад у тому безладді, який Лір накоїв у своєму королівстві, своїй сім'ї та своїх статках, — тільки для того, щоб дізнатися правду про свою власну спадщину. Вбивств, погромів, інтриг і розпусти більше, ніж ви можете згадати, автор перевертає все з ніг на голову з гострою перспективою 21-го століття, що робить сюжет лише цікавішим.
Справжній геній того, що зробив Мур, полягає в тому, щоб зберегти в недоторканності основні події трагедії, повністю переробивши тон історії у брудні, істеричні веселощі, використовуючи хитрість та дотепність.
Ще одна зупинка в часі — це друга частина в трилогії від Нікласа Натт-о-Даґа «1794».
У цьому романі автор переносить нас не до сучасної Швеції, ні. На сторінках книги знову Швеція ХVIII століття така, якою вона була насправді. Похмура, брудна, холодна. Довкола панують бідність, безнадійність та жорстокість. Жахів тут достатньо: від рабської колонії Сен-Бартелемі до жебраків і занепалих околиць Стокгольма, від політичної системи на межі краху до суспільства, що не дбає про бідних та проявляє надмірну терпимість до винних. Але від цього книга не менш атмосферна.
У першу шлюбну ніч убито наречену, а всі докази, здавалося б, указують на... нареченого, спадкоємця величезних статків давнього аристократичного роду. Мати померлої дівчини не вірить у те, що сталося, тому змушена звернутися по допомогу з наміром дізнатися всю правду. За розслідування береться Жан-Мішель Кардель та брат Сесіла Вінґе, відомого нам з першої книги. Однак, як говорив Оскар Уайльд, правда зрідка буває чистою й ніколи простою.
Маючи виняткове вміння створювати персонажів дивовижної складності та відтворювати захоплюючий історичний момент у великих деталях, Ніклас Натт-о-Даґ більш ніж виправдовує очікування, породжені романом «1793», і обіцяє тримати в напрузі до кінця трилогії.
Час переміститися до останнього місця нашої невеличкої подорожі. «Канцелярія хрестових походів» Остапа Українця.
Кінець ХVII століття і всі дороги знову зводяться... Ні, не до Риму, до нашого Станіслава (чи то пак, Івано-Франківська).
Троє головних героїв: Матвій, студент Києво-Могилянки, що прибув до міста вчитися мулярській справі, Тиберій, мандрівний спудей, та польський шляхтич Валеріан Трепка. На перший погляд їх нічого не поєднує. Абсолютно різні люди, котрі ніяким чином не перетинаються. Однак, примхлива доля переплітає їхні шляхи на своєму полотні. Звідси вир пригод закручується з неймовірною швидкістю.
Знову на нас чекають інтриги, убивства, погоні, таємничі лабіринти підземелля та не менш таємничі ордени і навіть чари! Легко та захопливо — у найкращих традиціях Остапа Українця.
Сподіваємось, ми вас зацікавили, тож додамо наостанок, що усі книжки з добірки можна замовити до кінця тижня за акційними цінами.
До зустрічі у суботній добірці!