Гаражний ТОП-10
10.12.2020
Що читати
Поділитися
Сьогодні ми підготували чудову добірку: в ній українська проза, сучасна література зарубіжних авторів та класика, яка продається мільйонними накладами по всьому світу. Всі книги з різним «характером» , але чудово підійдуть для читання довгими зимовими вечорами або як подарунок на Новий рік, Різдво чи День святого Миколая. Тим більше, що для вас, любі читачі, ми зробили знижку -70% на усі книги ТОПу та ще на сорок інших книжок. Тепер ви можете поповнити книжкові полиці світовими та українськими бестселерами!
Отож, знайомимося.
Відкриває добірку не інакше як трилер Єлизавети Олександрової-Зоріної «Зламана лялька». На перший погляд вона звичайна жінка. Вона… Іва — психолог-практик з дивним хобі — ставити експерименти на своїх клієнтах. Вона не вирішує їхні проблеми, не допомагає знайти рішення, вона грає з ними в гру, переписуючи їхні долі. Одного разу така гра втягне її саму у вир химерних подій. Одні зачинені двері зламають Іву наче ляльку… Чи знайде вона у собі сили вибратись з тенет долі? Чи зрозуміє свою карму? Чи зуміє відпрацювати її й повернути себе колишню… Відповіді заховані у романі «Зламана лялька».
Друге місце дісталося роману відомого українського футбольного коментатора Кирила Круторогова «Бомбардир». Головний герой роману — Олексій Приходько, спортивний журналіст. Він отримав замовлення, від якого неможливо відмовитися, — за гарну винагороду зібрати інформацію про молодого футболіста Сергія Гайдука — перспективного гравця, та занадто закритого й мовчазного. Олексій вирішив почати розслідування з містечка, де народився і виріс Гайдук, щоб дізнатися про дитячі та юнацькі роки українського футболіста. Однак правда, яка відкривається журналістові, руйнує сформований в суспільстві образ Гайдука і відбиває бажання доводити розслідування до кінця. Зради, інтриги, великі гроші й великі амбіції інколи роблять з людей монстрів. З якими не варто миритись.
Третю сходинку добірки посіла ще більш драматична історія, написана на основі реальних подій, — роман «Моя божевільна» Андрія та Світлани Клімових. В центрі сюжету загадкове самогубство одного з провідних письменників Розстріляного Відродження Петра Хорунжого (його прототипом став легендарний Микола Хвильовий). Після смерті Хорунжого його пасербиця знаходить таємний архів з дуже небезпечною інформацією. Ці документи втягують кожного, хто їх прочитає, у вир карколомних подій. Харків, 1930-ті роки, важкі часи для звичайних людей, а для інтелектуальної еліти щоденна загроза бути заарештованим та розстріляним.
Четверте місце добірки посіла книжка, яку зараз вважають класикою і вивчають в школах по всьому світу, а коли вона була вперше видана, то піддавалась анафемам і гостро засуджувалась тодішнім пуританським суспільством. Це «Червона літера» Натаніеля Готорна. В центрі сюжету красива молода жінка Естер Принт та її вчинок. Будучи заміжньою та не знаючи, де вже кілька років знаходиться її чоловік, Естер посміла закохатися у молодого священнослужителя Артура Димсдейла. І завагітніла від нього. Це непересічна подія викликала жорстоке обурення у суспільства. За що Естер засудили до постійного гноблення та нашивки на одязі з червоною літерою «А», що означає перелюбниця. Естер, незважаючи на осуд і всі наслідки своїх дій, все ж таки встояла перед натиском і показала наскільки в такому бридкому суспільстві можна бути сильною жінкою.
На п’ятому місці неймовірний детектив Джона Бакена «39 сходин». Головний герой — Річард Ганней, відставний військовий, який нещодавно повернувся з Африки. Заробивши достатньо грошей для хорошого життя, він вирішує добре відпочити. Та випадкова зустріч з сусідом Скаддером руйнує всі його плани. За словами сусіда, на грецького прем’єра та секрети Британської імперії готується замах, і він може це зупинити. Річард, як джентльмен та патріот, абсолютно обґрунтовано вірить словам свого сусіда. А коли знаходить його мертвим у власному помешканні, то остаточно розуміє всю правдивість та серйозність розповідей Скаддера. От тільки халепа — тепер вже за ним полює таємна організація та поліція міста…. Як справжній супергерой, Річард Ганней почне виплутуватись з цієї перепитії й зробить це майстерно та філігранно. До речі, щодо цього роману є два приємні факти: по-перше, він являється чи не найпершим романом в своєму жанрі, оскільки написаний понад 100 років тому, задовго до історій про Бонда та низки інших шпигунів. І, по-друге, саме цей роман вразив легендарного режисера Альфреда Хічкока настільки, що той навіть екранізував роман «39 сходин».
Та ми рухаємось далі, до шостої сходинки добірки, на якій нас вже чекає фантастична сага Марії Галіної «Мала Глуша». Чому ця сага фантастична? Тому що на її сторінках ви зустрінете демонічні сутності, песиголовців, привидів та духів. І зустрінете за дуже незвичайних обставин. В ХХІ столітті ми всі звикли, що зазвичай такі істоти з потойбіччя зустрічають в серіалах та фантастичних фільмах. А тепер уявіть що на дворі не якийсь там Техас чи Оклагома, а наша рідна Одеса. 1980-ий рік. Радянський союз готується до Олімпіади. В порт прийшов танкер з зерном, в якому спав стародавній божок. Йому, звісно ж, захочеться влаштувати Армагедон. А зупиняти все це доведеться кільком випадковим людям… Ця химерна історія згодом приведе одного з них до річки, що протікає через селище Мала Глуша. Всі, хто перепливали її, більше ніколи не повертались назад. Що ж на тому березі ріки? Які секрети Всесвіту ховає в собі Мала Глуша? Марія Галіна проведе вас неначе Харон на ту сторону і розповість, як усе насправді.
Продовжуючи тему на сьоме місце добірки потрапив антиутопічний роман Тетяни Бонч-Осмоловської «Розвилка». Хоча це навіть не зовсім роман. Це два повноцінних оповідання об’єднаних однією темою, чи то пак підходом. В першому оповіданні, головна героїня, філолог за фахом і за покликанням, згасає у екзотиці Гвінеї. Там її знання і вміння майже нікому не потрібні, оскільки росіян там не так вже й багато. Одного дня після розмови з подружкою вона отримує запрошення в Москву. Їй пропонують освоїти грант. Грант, який змінить її життя раз і назавжди. В другому оповіданні ми знайомимося з родинною історією Глазових. Десятеро синів та їх батько обрали собі в житті різні сфери, в кожній з яких вони добились нечуваних висот. В кожного були злети і падіння. Але воно було того варте. Оповідання, з яких складається «Розвилка», збудовані в альтернативній реальності, де не було більшовиків, комуністів, Третього Рейху, відповідно і не було Світових війн. В якийсь з моментів своєї історії людство пішло зовсім іншою стежкою, з іншими бідами і перемогами, з іншими висновками,… над якими вголос роздумує авторка в цьому романі.
Дива і дивності на цьому не закінчуються. Восьма сходинка добірки — «Чигиринський сотник» Леоніда Кононовича. Цю книжку можна читати самому, можна з сином, дочкою, племінником чи племінницею, а можна, щоб вони читали й без вас. Це захопливе фентезі буде однаково цікаве для вас усіх. За сюжетом до рук малого хлопчиська Михася від Богів потрапляє цінний артефакт. Завдяки цьому артефакту на Михася покладається важлива місія — відправитись у подорож до святої гори і допомогти Гетьману врятувати майбутнє України. Та все не так легко, як здається на перший погляд. Щойно про це дізналась нечиста сила, шлях Михася став смертельно небезпечним. Відьми, чортяки та інша нечисть переслідує його. Та, на щастя, козак-характерник і воля Богів допоможуть хлопчині дійти до кінця. «Чигиринський сотник» — це одне з найкращих сучасних українських фентезі, яке спокійно може позмагатись з Толкіном чи Роулінг. Оцініть. Ви не пожалкуєте)
На дев’ятій сходинці до наших рук потрапила книжка Юлії Кісіної «Елефантіна». Це роман-маніфест: юності, красі, свободі, духу бунтарства та портвейну в крові. Молода й красива художниця Елефантіна, живучи в Києві не здогадується, що чекає на неї в житті. Кохання, яке з’являється несподівано, веде її аж до Москви, до вічно п’яного й диявольськи (як вона думає) красивого поета Томатного. Мандрівка, на яку вона підписується, згодом переростає у вир подій, які не витворить навіть найвигадливіших художник чи поет. Це катарсис. Це повна свобода. Навіть якщо це 1980-ті, Радянський Союз і навколо залізна завіса…
А завершить добірку детективний трилер Маргарити Хемлін «Дізнавач». Чернігівщина, повоєнні роки, весь Радянський союз в траурі — помер Йосип Сталін. Тим часом у маленькому селищі сталося вбивство молодої єврейки Лілії Воробейчик. Після довгих розслідувань, які зайшли у глухий кут, «дізнавач» Михайло Цупкий вирішує зам’яти і зрештою зовсім закрити справу. Та подруга вбитої ніяк не заспокоїться, й продовжує тиснути на головного героя. Власні сумніви і вмовляння жінки підбурюють Михайла знову взятися за розслідування. Цього разу клубок фактів та доказів розплутається…і здивує усіх.
На цій ноті кажемо вам — бувайте здорові! Зустрінемось зовсім скоро у суботній рубриці «Що читати».