Акція
Елефантіна, або Кораблекрушенція Достоєвцева

Елефантіна, або Кораблекрушенція Достоєвцева

1 відгук

Серія:

Видавництво:

До кінця акції залишилося
00
дн
00
год
00
хв
00
сек
Додати у кошик
Додаткова інформація
Код виробника: ФБ664003У
ISBN: 978-617-09-3068-2
Вага: 0.335
Розміри, мм: 130x200
Кількість сторінок: 256
Рік видання: 2017
Мова видання: Українська
Жанр: Сучасна проза
Обкладинка: Тверда
Переклад: Ірина Гриненко
Москва вісімдесятих — безпардонна, просякнута столичним гонором, байдужа, огидно вихована. Місто без правил, у якому для юних провінціалів існує лиш одне правило: вистояти. Щойно помер Брежнєв, іще триває Афганська війна, а героїня опиняється в самісінькій гущавині літературної тусовки, де нетверезо клубочаться майбутні класики концептуалізму й пост­модернізму російського розливу. Серед цих «учителів цинізму», в ностальгійному Задзеркаллі, героїня знаходить кохання, а з ним — і пронизливу гостроту по­гляду.  
Читати повністю
Юлія Кісіна
Юлія Кісіна
(10.09.1966) Юлія Кісіна —прозаїк, поетеса, художниця. Уродженка Києва, від 1990 року вона живе в Німеччині. Закінчила київську Художню школу імені Тараса Шевченка, навчалася на сценарному факультеті ВДІК у Москві та в Академії художніх мистецтв у Мюнхені. Від кінця 80-х років 20 століття брала участь у житті московського літературного андеграунду, була наближеною до кола концептуалістів, публікувалася в самвидаві (зокрема, в "Мітіному журналі" і в журналі "Місцедруку"). У Німеччині Кісіна стала відомою як художниця завдяки "перформативній фотографії" й перформансу. Удостоєна художньої стипендії "Дрезднер-банку" ім. Юргена Понто і — двічі — літературної стипендії Берлінського Сенату. Починаючи від 2000 року Юлія Кісіна провела ряд художніх акцій, у тому числі "Божественне полювання" (екскурсія для овець у Музеї сучасного мистецтва у Франкфурті-на-Майні). В 2003 році була ініціатором міжнародного фестивалю "Мистецтво і злочин" у театрі "Хеббель" у Берліні. В 2006 заснувала "Клуб мертвих художників". Найбільшу відомість отримали романи Кісіної "Весна на Місяці" (2012) і "Елефантина, або Кораблекрушенція Достоєвцева" (2014). Роман "Елефантина" удостоєно премії журналу "Звєзда" за 2015 рік, він також номінувався на престижну премію "Російський Букер".
Читати повністю
Елефантіна, або Кораблекрушенція Достоєвцева
Елефантіна, або Кораблекрушенція Достоєвцева
Елефантіна, або Кораблекрушенція Достоєвцева
Елефантіна, або Кораблекрушенція Достоєвцева
Елефантіна, або Кораблекрушенція Достоєвцева
Елефантіна, або Кораблекрушенція Достоєвцева
User alyaserd
16.08.2017
зачарувало мене поєднання чорно-білої обкладинки з червоним заголовком, дивною назвою і передчуттями сюжетів з минулого. не з мого минулого, та все одно є щось близьке і зрозуміле у ностальгічній історії Елефантіни. Книга сподобається шанувальникам емоційних рефлективних текстів. Історія про дівчину з Києва Елефантіну, або Кораблекрушенцію Достоєвцеву, яка знаходить в столиці Союзу друзів-недрузів, знайомих-незнайомих, дивних і ще дивніше описаних авторкою - Кривий, Сумний, Горбатий і Миршавий, а найголовніше - вона має коханого нареченого, який, щоправда, навіть не здогадується про свою "нереченість". Звати його в уяві Елефантіни Помідорним, Томатним. Якось так. Заради нього дівчина приїхала з Києва до Москви, через нього, романтичного поета (насправді завжди нетверезого), кинула займатися художнім мистецтвом і вирішали теж творити вірші. Власне книга про юність, про майбутнє, яке нестримно виривається з тих хитких історичних вісімдесятих, і про минуле, яке навіть крізь скептичність тексту передає теплу ностальгію. Історія ж автобіографічна. Сподобалось, що розділи авторка починає з таких собі історичних довідок, а далі особистих спогадів: "Увесь 1981 рік тривали нескінченні переговори про скорочення стратегічних озброєнь. Президентом США став Рональд Рейган. Дружину Мао Цзедуна засудили до смерті. СРСР оголосив польську "Солідарність" поза законом.....[...] Саме в цей час у мене виявили підозру на поезію". Поряд з цим книга про творчість. Молода дівчина опиняється в товаристві поетів і письменників, доторкається до особливого стилю життя - до творчого життя. Сама пише. "Сім сходинок смерті" - цілком так класика юнацької творчості. Завершується книга 1988 роком, хоч у мене враження, наче книга насправді не завершилася. Мабуть, не даремно, бо зараз Юлія Кісіна, Елефантіна, автор популярних перформансів закордоном, письменниця. Очевидно, що це результат шляху з перешкодами і перемогами, про які можна було б читати у продовженні "Елефантіни", якби таке було.
Публікації на тему
Разом дешевше
Інші книги з цієї серії
Спіннер
Інші книги автора
Спіннер