Під вулканом
Додаткова інформація
Код виробника: ФБ677086У
ISBN: 978-617-09-6758-9
Вага: 0.462
Розміри, мм: 130x200
Кількість сторінок: 400
Рік видання: 2021
Мова видання: Українська
Жанр: Драма, Історичний роман
Обкладинка: Тверда
Переклад: Аріна Кулінська
Код виробника: ФБ1056154У
ISBN: 978-617-09-6799-2
Кількість сторінок: 400
Рік видання: 2021
Мова видання: Українська
Жанр: Драма, Історичний роман
Формати файлiв:
epub
fb2
mobi

Кожен із нас хоч раз у житті та й спостерігав цю сцену: брудна обшарпана людина непевним кроком виписує на вулиці зигзаги, безпричинно регоче й викрикує щось нерозбірливе, звертаючись до себе чи невидимого співрозмовника, Бога або Диявола. Ми відводимо очі й подумки обіцяємо собі, що ніколи не докотимося до подібного, наче це розхитане створіння планувало таке життя. Що стоїть за крахом звичайного п’яниці? Можливо, незвичайна філософія? Криза у найближчих стосунках? Відмінне світобачення, що робить існування в суспільстві нестерпним? Чи докори сумління за давню фатальну помилку? В автобіографічному романі британського класика Малкольма Лаурі розгортається трагедія одного життя, яке могло належати будь-кому з нас, переплітаючись із десятками доль,— на строкатому тлі екзотичної Мексики наприкінці 30-х років минулого століття.

Читати повністю
Малкольм Лаурі
Малкольм Лаурі
(28.07.1909–27.07.1957) Кларенс Малкольм Лаурі — видатний англійський, або, точніше, англо-канадський письменник, оскільки його найкращі творчі роки минули в провінції Британська Колумбія (Канада). Він навчався в Кембриджі, плавав матросом на торговельних судах до Китаю, подорожував Німеччиною й Америкою, жив у Парижі та Нью-Йорку. У 1936 році оселився в Мексиці, а 1939 року перебрався до Канади, але часто виїжджав у Нью-Йорк і Лондон. За життя Лаурі опублікував лише малу частину написаного, багато було ним тільки задумано або ледь розпочато. Його головною книжкою мала би стати багатотомна епопея "Подорож без кінця" (The Voyage That Never Ends), від якої збереглися лише повість "Лісова стежка до джерела", кілька новел і матеріали незавершених романів, кращим із яких був "Пітьма, як у могилі, де лежить мій друг" (1968). Книжкою ж, яка стала не тільки пам’ятником автору, а й одним із найбільш щемких літературних шедеврів ХХ століття, був автобіографічний, як майже все написане Лаурі, роман або, за його власним визначенням у листі до видавця, "пророцтво, політичне попередження, криптограма, абсурдистський фільм" — "Під вулканом" (1947). У 1984 році цей роман був екранізований режисером Джоном Г’юстоном. Ролі Консула й Івонн виконали Альберт Фінні та Жаклін Біссет. Життя письменника, який обіцяв так багато, драматично урвалося у віці сорока восьми років. Лаурі з юних років страждав на алкоголізм, кілька разів намагався лікуватися, але невдало. За деякими даними, його передчасна смерть від великої дози снодійного і ще більшої — алкоголю, була самогубством, хоча поліція і журналісти використовували інший термін — "смерть унаслідок нещасного випадку".
Читати повністю
Під вулканом
Під вулканом
Під вулканом
Під вулканом
Під вулканом
Під вулканом
Під вулканом
Під вулканом
User Юрій
04.07.2021
"Біля підніжжя вулкана" Малькольма Лаурі - один із найнезвичніших романів, які я коли-небудь читав. Гемінгвеївський надрив на тлі латиноамериканської льйосівсько-маркесівської екзотики з елементами шпигунських романів Грема Гріна. І все одно ні на що з цього не схоже.
Публікації на тему
Вічна класика. ТОП-5
31.01.2024
Що читати
Вічна класика. ТОП-5
Разом дешевше
Інші книги з цієї серії
Спіннер
Інші книги автора
Спіннер