Вдумливий ТОП-5
26.02.2020
Що читати
Поділитися
Почнеться наш «Вдумливий ТОП-5» з неймовірної книжки Сергія Батурина — «Clavus Domini».
Автор переносить нас у часи, коли було розіп’ято Ісуса Христа. Але «Clavus Domini» це не про Нього. Це історія розбійника Варавви — одного з чотирьох засуджених до розп'яття на Голгофі та помилуваного волею єрусалимського натовпу. Чоловік, який пройшов крізь війни від краю до краю всю Римську імперію з емоціями, думками, любов’ю й болем… . І от Сергій Батурин задається питанням, чи справді Варавва був злочинцем, чи його арешт — випадковість? Чому його історія забута, і якою вона б могла бути насправді? І пропонує нам альтернативу невідомості.
Наступна книжка топу, що наштовхує на роздуми, — «Стоунер» Джона Вільямса. Вона справді заставляє задуматись. Про життя, про вибір, про наше місце у світі і про світи, які всередині нас. Герой роману Джона Вільямса — Вільям Стоунер. Він абсолютно звичайний хлопець. Молодий, розумний, працьовитий. Але є одне «але» — у нього немає жаги до життя, він просто пливе по життю. Ніяких несподіванок, ніякого духу бунтарства. Тільки смиренність з тим, що відбувається. Протягом всього життя Вільяма всі його рішення — це рішення інших людей за нього. Роман «Стоунер» — це роман про життя. Життя, як воно є.
Третя сходинка добірки — незвичайний роман Колма Тойбіна — «Майстер»
Колм Тойбін завжди дивує глибиною своїх історій. Роман «Майстер» — не виключення. Він розповідає нам про Генрі Джеймса — американського письменника, одного з засновників жанру психологічної прози та одного з найзакритіших особистостей в історії американської літератури. Генрі переживає творчу і життєву кризу — ні романи, ні вірші, ні театральні постановки не пишуться. Це викликає біль і неспокій в його душі й підштовхує до втечі. Він вирушає на інший континент, в Європу, щоб в блуканнях і злиднях знову віднайти себе.
Четвертий пункт — роман «Готель Світ» шотландської письменниці Алі Сміт. Історія будується навколо однієї історії, досить дурної — дівчина на свій другий день роботи покоївкою в готелі на спір залазить у вантажний ліфт для посуду, який не витримує її ваги і зривається вниз ... Перед нами п'ять оповідань в одному романі, від імені п'яти жінок, так чи інакше пов'язаних з подіями і готелем. Кожна думає і відчуває трохи інакше, і у кожної свій неповторний голос. Захоплений голос самої померлої, істеричний — журналістки, втомлений — чергової нічної зміни. Різними шляхами, але всі вони по-своєму приходять до одного: найголовніше в житті — це жити. Не важливо як — бо це вже у кожного своє.
А закриває добірку — апокаліптичний роман Дугласа Коупленд — «Гравець 1».
Роман який справі заставляє задуматись — куди котиться людство.
Кінець світу закінчується у звичайному й трохи занедбаному барі неподалік аеропорту Торонто, в якому опинилося п’ятеро невдах. В кожного своя життєва історія, свій причинно-наслідковий ланцюг, який врешті-решт привів їх саме до цього бару в цей час. Світ за дверима бару божеволіє майже відразу — нафта дорожчає щохвилини, бунти спалахують по всій планеті, вибухи, вбивства, назріває колапс людства, і тепер кожен сам за себе. Незважаючи на своє минуле, піддаючись сумнівам та розчаруванням, вони все ж таки переосмислюють своє існування й стають чи не єдиним адекватним суспільством на цій планеті…
Кожен роман захопливий по-своєму. Після прочитання кожного з них варто залишити трохи часу для роздумів.
Відганяйте погані думки хорошими книжками, друзі! Бо скоро весна!
Зустрінемось зовсім скоро.