Clavus Domini
  • Безкоштовна доставка від 390 грн
Додаткова інформація
Код виробника: ФБ623024У
ISBN: 978-617-09-5125-0
Вага: 0.31
Розміри, мм: 130x200
Кількість сторінок: 240
Рік видання: 2019
Мова видання: Українська
Жанр: Драма, Історичний роман
Обкладинка: Тверда
Код виробника: ФБ1056118У
ISBN: 978-617-09-5388-9
Кількість сторінок: 240
Рік видання: 2019
Мова видання: Українська
Жанр: Драма, Історичний роман
Формати файлiв:
epub

Відомий український письменник Сергій Батурин у своєму новому романі долучається до когорти тих, хто й досі шукає відповідей на прадавнє питання: ким був той «розбійник Варавва», що його згадують усі четверо євангелістів? Чи насправді він був знайомий з Ісусом, і чому єрусалимський натовп наполягав на його помилуванні, а римському префекту Понтію Пилату довелося «вмивати руки»? Історичних свідоцтв бракує. І не виключено, що все відбувалося саме так, як про це розповідає автор книжки. А ще перед читачем розгортається яскрава і по-справжньому переконлива панорама Римського світу й варварської Європи на початку першого тисячоліття нової ери.

Сергій Батурин
Сергій Батурин

(04.04.1960) Сергій Батурин — псевдонім українського письменника, автора романів і повістей, поезій та публіцистичної хроніки "Українські невільники Третього рейху", лауреата низки літературних премій. За освітою Сергій Батурин - філолог. Дебютував  у 2001 році виданням історичного роману «Охоронець» і одразу ж отримав за нього премію «Коронація слова». Список нагород автора доволі великий — переможець конкурсу літературного часопису "Дніпро" (2009), літературного фестивалю "Просто так" в номінації "Проза" (2010) і Всеукраїнського конкурсу “Найкраща книга України” у номінації "Проза" (2014), він лауреат літературної премії імені В.Короленка (2014). Книги Сергія Батурина наче закодовані на успіх - його роман "Вакансія для диктатора", який був виданий у 2015 р. було названо Книгою дня Інтернет-видання "Літакцент", Книгою тижня національного тижневика "День", вона увійшла до ТОП 10 книг львівського Форуму від газети "Дзеркало тижня", ТОП-10 книжкових новинок від українських письменників видання depo.ua і ТОП-10 головних книг зими від українських авторів проекту Styler. У 2016 році роман Сергія Батурина «Шизґара» посів ІІІ місце в номінації «Романи» Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова». За свою літературну творчість він також отримав відзнаку міжнародного академічного рейтингу "Золота Фортуна" та почесну відзнаку Національної Спілки письменників України у 2010 році. У тій чи іншій іпостасі Київ, рідне місто Батурина, завжди присутній у всіх книжках автора. Улюбленими поетами називає – Ігоря Римарука та Анну Малігон, художником – Айвазовського, музикантом – Інгві Мальмстін. Серед музичних уподобань – Стравінський, Вівальді, Гріг, Сальєрі. А ще любить важкий рок: “Slade”, “Hammerfall” і ще багато різних гуртів.

У червні 2019 року вийшов його історичний роман “CLAVUS DOMINI”, а 2023 – продовження історії Варавви «Спис римського сотника».

Clavus Domini
Clavus Domini
Clavus Domini
Clavus Domini
User Ольга
21.04.2020
Дуже гарна історична ілюстрація часів початку нашої ери. Автор детально описує побут, звичаї, людей, ландшафти на великій території: від Юдейської пустелі та Галилеї до Тевтобурського лісу, де згодом постала Німеччина та просторів Галлії - майбутньої Франції. Всі ті території були з'єднані пануванням Римської імперії, перемішувались племена та народи, їх звичаї та триб життя. Розповідь у романі веде Варрава, нову версію цього образу тепер вже маємо і в українській літературі. Скажу, що це цікава версія. А ще, опис юдейського повстання так схожий на події початку Революції Гідності, тому текст роману сприймається своїм.
User Khrystyna
21.04.2020
"Clavus Domini" з латини перекладається як "цвях Господній" . Така назва повністю себе оправдовує як у прямому, так і в переносному значенні. У переносному таким "цвяхом" є Ієхошуа бен Зерах, Менахем, Казарнак або Варавва - розбійник за версією римлян. Хто ж він насправді: селянин, воїн, купець чи злочинець? Автор подає своє трактування цієї неоднозначної постаті. Син Зераха, поважного пекаря, розіп'ятого римським легатом Варом з іншими юдейськими повстанцями. Дуже вдалий прийом, коли вже на початку книги автор ілюструє звірства римської влади до завойованих нею народів на прикладі батька Варрави, жителя Ієрушалаїма. Ніби готує нас до майбутніх мук Ісуса. "Хто-хто, а римляни на стратах знаються"... Поступово приходить розуміння, через що довелось пройти Спасителю, який ні в чому не був винний. Підрісши, Варрава пізнає тонкощі бою, а поряд з тим - римську справедливість і римську вдячність. В ті часи Юдея перебувала під владою Риму. Як і германці, галли, греки, сірійці... Тож на сторінках можна зустріти історичні події, битви, закони, традиції, звичаї, побут різних народів. Зустрічаємо і знаменитих біблійних персонажів, які стають більш людськими, зрозумілішими, ближчими до нас. Але правителі усюди однакові - корупція, шахрайство, зловживання владою, підкуп. За більше, ніж 2000 років люди не змінились зовсім! Купців, лихварів, навіть первосвященників ми зараз віднесли б до олігархів. А у повстанні юдеїв проти влади римлян можна віднайти ознаки, схожі з "майданом". Якщо ви розраховуєте на швидке читання - не той варіант. Книга потребує вдумливості і усвідомлення, хоча це не применшує її захопливості. Тут є і драматизм, і пригоди, і напруга, і кохання, на додачу багато історичних фактів, трохи біблійних, трохи військових, трохи математичних. Та найважливіше - роман напрочуд вдало виймає на поверхню струни, що зачіпають душу, дають розуміння всієї трагедії, болю і терпіння, які мусив пережити за нас "той чоловік" . У дні Воскресіння "Clavus Domini" - додаткове свідчення дива великого акту любові. Якщо Бог так полюбив світ, що віддав на страшні тортури свого Сина, то що ми проти нього?..
Публікації на тему
Інші книги з цієї серії
Спіннер
Інші книги автора
Спіннер