Стоунер

Серія:

Видавництво:

Додати у кошик
Додаткова інформація
Код виробника: ФБ676008У
ISBN: 978-617-09-3869-5
Вага: 0.41
Розміри, мм: 130x200
Кількість сторінок: 352
Рік видання: 2019
Мова видання: Українська
Жанр: Сучасна проза, Драма
Обкладинка: Тверда
Переклад: Ярослав Губарев

Роман, опублікований в 1965 р., у той час не привернув уваги читачів та критики. Слава книги почалася з французького перекладу на початку 21 століття, а вже потім «Стоунер» знову повернувся на Батьківщину. Це історія людини, яка свідомо «заточила» себе в стінах університету — але не для того, щоб сховатися від зовнішнього світу або забути про нього, а для того, щоб вести звідти свою власну беззбройну, гуманістичну війну проти здичавіння — неминучого слідства світової війни та економічної кризи. Роман «Стоунер» вперше перекладено українською.

Читати повністю
Джон Едвард Вільямс
Джон Едвард Вільямс
(29.08.1922-03.03.1994) Джон Вільямс — американський письменник, редактор і професор. Найбільшу популярність здобув завдяки романам “Стоунер” (Stoner, 1965) та “Август” (Augustus, 1972). Народився 1922 року на півночі Техасу, дитинство провів на батьківській фермі. Працював у місцевих газетах і на радіо. 1942 року вступив на військову службу до лав військово-повітряних сил США. Саме під час служби розпочав роботу над першим романом “Ніщо, окрім ночі” (Nothing But the Night, 1948). Після закінчення війни повернувся в Денвер, де й отримав вищу освіту. У цей час світ побачили написаний під час служби роман і збірка віршів “Розбитий пейзаж” (The Broken Landscape: Poems, 1949). 1955 року Вільямс стає доцентом Денверського університету, де працюватиме 30 років. У цей період виходять друком його роман “Батчерз Кроссінг” (Butcher’s Crossing, 1960) і збірка віршів “Необхідна брехня” (The Necessary Lie, 1965). Третій роман Вільямса “Стоунер” — вигадана історія про університетського викладача англійської мови. Був опублікований 1965 року видавництвом Viking Press. 2006 року з’явилося перевидання від NYRB Classics. А 2013 року читачі британської книгарні Waterstones обрали "Стоунер" найкращим романом року. 2019 року цей роман з’явився українською у видавництві "Фабула". Четвертий роман Вільямса "Август", що оповідає про жорстокий період правління Октавіана Августа, отримав Національну книжкову премію США. Письменник помер 1994 року. Джон Вільямс любив літературу. В інтерв'ю 1985 року його запитали: "Література пишеться, щоб розважати?", а він рішуче відповів: "Достоту так. Боже мій, читати без насолоди — нерозумно".
Читати повністю
Стоунер
Стоунер
Стоунер
Стоунер
Стоунер
Стоунер
Стоунер
Стоунер
User superadmin
03.02.2021
Відгук від katrinka_ilchuk Книжка, яка перевершила всі очікування ⠀ ⠀ Майстерно написаний роман про звичайне життя звичайного викладача літератури. Так, знову літературна тема, а отже інтертекстуальність в чистому вигляді: алюзії, згадки, цитування, ремінісценції. ("Моя темна Ванесса" — викладач літератури і головна героїня захоплюється цим предметом і далі вчиться в цьому напрямку, "Нормальні люди" — наприкінці доля одного з героїв пов’язується з літературою). ⠀ «Стоунер» Джона Вільямса — це роман-виховання. Університетський роман (частково). Роман про маленьку людину. Роман про життя, яке не збулося (або збулося і тут уже кожен аналізує його по-своєму). Сюжет лінійний, але вже на першій сторінці ми дізнаємося, чим він закінчиться. Далі ж оповідь ведеться від народження і до смерті. ⠀ Якщо переказувати сюжет, то роман здається дуже нудним. Саме тому цього не робитиму, бо це не так. Роман дуже цікавий, автор зумів так майстерно і поетично написати історію головного героя, що відірватися важко. ⠀ Цей роман ми обговорювали на курсі "Hard skill: читання" і думки про головного героя розділилися. Хтось казав, що це історія людини, яка жила своє життя (а не нав’язане соціумом чи те, якого від нього очікували). Для мене ж це життя людини, яка прожила в напівсні. Часом він приходив до тяма і ухвалював важливі рішення. Вогник "жаги до життя" починав жевріти, але переважно — Стоунер жив як в тумані. ⠀ "Коли він постаршав, то згадував останні два роки свого навчання так, ніби вони були якимось нереальними часом, що належав комусь іншому." ⠀ "Іноді він відчував, що був якимось овочем, і чогось жадав — навіть болю, щоб пронизав його, повернув до життя." ⠀ Книга захопила мене і вже не відпускала до останніх сторінок. "Моя" книжка на 100%. Хоч я й сама такого не сподівалася.
Публікації на тему
Разом дешевше
Інші книги з цієї серії
Спіннер
Інші книги автора
Спіннер