Свіжинки-новинки. ТОП-5
06.05.2021
Що читати
Поділитися
От і настав той день, коли наші прекрасні новинки зібралися в одній добірці! Тож давайте швидше знайомитись з цим ТОПом щастя!
І відкриє його захопливий історичний роман, який нарешті з’явився українською, — «Провінціал» Олексія Філановського. На його написання автора надихнули подорожі околицями Авіньйону, і мабуть найбільше, історія місцевого монастиря Шартрез де Вільнев. Свого часу саме у стінах цього монастиря служив один з найшанованіших ченців у всьому католицькому світі — Дефан. Саме Дефан стає центральним персонажем першої художньої книжки Олексія. На початку XIV століття Дефан почав своє служіння у вищезгаданому монастирі. Його тонке відчуття дійсності, гострий розум і нестандартне мислення дозволило йому дослужитися до титулу кардинала. Окрім цього саме Дефан вигадав унікальну фінансову систему, що не тільки принесла монастирю великі прибутки на утримання, але й з часом почала настільки широко використовуватись за межами Шартрез де Вільнев, що заклала основи сучасної світової економіки. Олексій Філановський своїм «Провінціалом» знайомить нас з непересічною особистістю, на яку варто звернути увагу.
Наступним романом добірки ми обрали «Віллу Деккера» Юрія Винничука. Незважаючи на те, що це найсвіжіший його роман, він вже встиг добряче нашуміти. Автор вкотре переносить нас у довоєнний Львів. На дворі спекотне літо 1939 року. У повітрі вже відчувається війна, яка от-от розпочнеться за кількасот кілометрів звідси. Двоє старих друзів Марко «Нічний репортер» і Роман Обух, комісар поліції, зустрічаються у одній з місцевих кнайп, щоб обговорити останні події в місті й знайти для свого тандему якусь цікаву тему для розслідування. Та за збігом обставин справа знаходить їх сама, і не одна. У місті сталася серія загадкових убивств. У одному з них було безжально вбито молоду танцівницю, а інше занадто схоже на самогубство (як виявиться хибно). Друга справа почне розплутувати собою клубок махінацій і незаконних оборудок міжнародного масштабу, які огорнули Львів наче цупке павутиння. Марко і Роман змушені крок за кроком їх розплутувати, інакше доведеться заплатити за бездіяльність своїм життям. Юрій Винничук кидає нас у саму гущу подій, від яких перехоплює дух. Ви неодмінно повинні прочитати «Віллу Деккера».
На третій сходинці культовий роман Крістофера Пріста — «Престиж». І так, це той самий «Престиж», який на початку 2000 років був екранізований у Голлівуді з Крістіаном Бейлом та Г’ю Джекменом у головних ролях. У романі все починається з того, що наші сучасники натикаються на стос приватних щоденників сторічної давнини одного з відомих ілюзіоністів Роберта Енджера. У своїх щоденниках він починає оповідати про незвичне «протистояння» та криваву ворожнечу з іншим ілюзіоністом Альфредом Борденом. На початку їхніх кар’єр в одній із сутичок, що спочатку здавалися просто грою для привернення уваги публіки, через Альфредові дії Роберт втратив свого ще ненародженого первенця. Це не тільки знищило Роберта, це розбудило в ньому таку лють, яку він не в силах був загасити до свого останнього подиху. Крістофер Пріст розповідає нам історію, якої могло б не статися, якби не маленька випадковість…
На четверте місце до нас завітав новий роман Остапа Українця «Дискордія». Це заключна частина трилогії, яка переносила нас у Станіславів 18 та 19 століття у книгах «Малхут» та «Канцелярія хрестових походів». І… ми знову зустрічаємо Іґнація Камінського. Тільки тепер він ще не контрабандист і не мер Станіславова, він просто людина, яка опинилась не в тому місці й не в той час.. Через прикру випадковість він потрапляє у віденську в’язницю, і через іншу випадковість виходить з неї та повертається до Станіславова. Саме в цей час у місті затівається справжня революція. Незабаром почнуться події, відомі нам як Весна народів, і Австрійська імперія паде. І саме у Станіславові збираються ті, хто понад усе прагне пришвидшити цей процес, і ті, хто категорично хочуть йому завадити. Іґнацій, звісно ж, стає учасником цих подій.
А завершує добірку яскравий і глибокий, новий роман нашої з вами улюбленої Енн Тайлер — «Рудий на узбіччі». Авторка знайомить нас з сорокарічним айтішником і наглядачем багатоквартирного будинку в Балтиморі — Мікою Мортімером. Його життя нічим не виділяється — робота, рахунки, контроль будинку та його жителів і щоденні пробіжки. Поміж цим усім його особисте життя починає розсипатися. Одного дня він знайомиться з юнаком, який виявляється сином колишньої подружки з юності Міки та який стверджує, що Міка його батько. Життя середньостатистичного Міки Мортімера перевертається з ніг на голову, й тепер він повинен взяти відповідальність не тільки за чужих людей, а й за себе.
І на цій інтригуючій нотці ми кажемо вам — до зустрічі в суботу в наступній добірці. А ви напишіть нам у коментарях, яка з цих книг вам приглянулась найбільше).