Світові бестселери. ТОП-5
08.09.2022
Що читати
Поділитися
П’ять світових бестселерів у одній добірці? Так-так, п’ять світових бестселерів у одній добірці! Книжки, що завоювали серця сотень тисяч читачів. Якщо ви ще не знайомі? Саме час це виправити!
Джон Ірвінг — один із найкращих сучасних авторів. Просто геній. Він має манеру писати так чітко й так лаконічно, але при цьому кожне речення, кожне слово багате: ніщо не втрачено даремно. Письменник створює сюжетні лінії, перипетії яких продумані ретельно, щоб бути переконливими, але ніколи передбачуваними. Низка персонажів, що залишаються в пам’яті надовго після того, як ви відклали книгу, а також досліджує різноманітні теми, змушуючи повірити, що автор експерт у всьому, особливо у дрібницях, мотивах і виразах, які стають майже крилатими фразами роману.
«Правила будинку сидру» — книга, що не підходить ні під які категорії, вона досить унікальна. По-перше, тема — покинуті діти та незаконні аборти — є незвичайною, а потім у вас є головний герой, лікар, залежний від ефіру. Основні стосунки між згаданим лікарем і одним із «сиріт», якого важко повернути додому. Є у книжці й трохи чорного гумору та розглядаються ще кілька серйозних проблем, такі як домашнє насильство та расизм. Однак Ірвінг спонукає до роздумів і показує читачеві, яке значення має справжнє кохання.
Життя незабутнього Гомера Криниці, коли він переїжджає зі свого сирітського притулку, котрий виконував «роботу Господню», на яблучну ферму, де він став керівником і коханцем, було захоплюючим і докладним. Його стосунки з божевільною Мелоні, красунею Кенді, бійцем Уоллі та, звісно, його наставником Вілбуром Модриною сприяють розвитку хлопця від сироти до принципового й шанованого батька.
Чудова розгалужена історія про життя сиріт, любов і турботу лікаря та медсестер у дитячому будинку в Новій Англії.
Як щодо ще однієї неймовірної історії? Трилогія світового класу завершується вишукано та приголомшливо. «Дзеркало і світло» — книга, як і всі з цієї серії, що точно витримає випробування часом.
На 816 сторінках нічого особливого не відбувається, і ми всі знаємо, яким буде кінець, але це живе, вибачайте за тавтологію, життя: тут музика і пісні, розкішна їжа і запах прянощів зі Сходу. Усе це настільки близько до подорожей у часі, наскільки може наблизити нас до цього література, а Гіларі Мантел з її винятковим поглядом на деталі (і, безсумнівно, ціле життя досліджень) приводить до найближчого кола, Королівського двору з його надмірностями, коханням, ненавистю, інтригами, ударами ножем у спину та обезголовленням, шепіт і приховані кинджали.
На цих обкладинках Томас Кромвель, головний герой, з віком став більш рефлексивним, назавжди ексгумуючи минуле. Путні, Венеція, Амстердам. Мантел використовує весь спектр свого ока для деталей — унікальне вміння, завдяки якому вона може заглибитися в психіку персонажа та дати йому голос. Вона оголює його душу, а потім залучає туди й читача. Письменниця використовує своєрідний потік свідомості, щоб перенести нас у голову Кромвеля, щоб ми могли стежити за блуканням його розуму та зануренням у спогади.
Це не просто історична фантастика в її найкращому вигляді, це дослідження людської природи, де життя може бути зображене миттєво, у свій його швидкоплинності. Проте саме здатність Гіларі Мантел вловити це миготіння в дзеркалі та світло, надає цій книзі сили та показує, що авторка, навіть після двох Букерівських премій, може зробити все знову. Трилогія, яка ще довго буде найкращим прикладом того, яким може бути сучасний роман.
Книга-трагедія. Книга, котру Е. Гемінґвей читав безліч разів. Вона полонить, приголомшує, поглинає й захоплює. Ця книга має назву «Під вулканом».
В автобіографічному романі британського класика Малкольма Лаурі розгортається трагедія одного життя, яке могло належати будь-кому з нас, переплітаючись із десятками доль,— на строкатому тлі екзотичної Мексики наприкінці 30-х років минулого століття.
Дія роману відбувається у День мертвих. Останній день у житті колишнього консула Джеффрі Ферміна.
Автор розкриває найтемніші закутки людської душі. Прекрасної душі, але все таки пропащої. Головний герой — алкоголік. Його кохана, брат та друг намагаються всіма можливими способами витягнути його з цього пекла, однак... неможливо врятувати того, хто не хоче бути врятованим. Живучи у прекрасному місці, фактично раю на Землі, де кожен має бути щасливим, він тікає від реальності й від себе самого. Так, біля підніжжя двох вулканів красиво, та «істина» на дні склянки здається більш красивою. Тож, Фермін падає. Падає до підніжжя свого вулкану й у цьому падінні бореться за своє нове життя, за кохання... і програє.
Лаурі висвітлює трагедію людини, і суспільства в цілому, яка свідомо відмовляється від нового життя та надії.
У романі на вас чекає краса природи, купа болю, відчаю та самотності, саморуйнування. Потік свідомості, у який занурюєшся все глибше. Разом із тим вас вразить багатство, метафоричність мови, гармонійне поєднання реальності з міфом та багатошаровість тексту.
Психологічний трилер, антиутопія — книга від Джеймса Г. Балларда «Висотка».
Дія розгортається в 40-поверховій висотці, де проживає близько двох тисяч людей. На найвищих поверхах проживають багатії, посередині, відповідно, середній клас, а в самому низу — звичайні робітники. І все наче б то в них є: супермаркет, басейн, тренажерний зал, банк, початкова школа й навіть парк. Фактично можна й не виходити з будівлі. Але чи достатньо цього щоб не втратити себе в цій величезній бетонній конструкції?
У цій книзі автор зображує людську ницість, найтемніші прояви особистості й суспільства в цілому. Баллард переконує, як тільки щось йде не так, у людей «злітає дах». Вони перестають бути Людьми, підкоряючись первісним тваринним інстинктам. Якщо сьогодні відключили воду — значить завтра трапиться пожежа. Кожна конфліктна ситуація має свої наслідки, призводячи до критичної точки неповернення. Так руйнується суспільство.
Престиж — це те, чого з нетерпінням чекають глядачі в залі, але, крім того, престиж — це й те, ради чого фокусники готові перегризти один одному горлянки, тільки б відгадати його... І перевершити. А нічого не вражає его фокусника так, як опонент, який перевершує тебе на твоєму ж поприщі.
Книга відомого британського письменника Крістофера Пріста «Престиж» повідає вам про двох талановитих ілюзіоністів початку ХХ століття. Роберт Енджер та Альфред Борден фанатично віддані своїй справі. Вони працюють пліч-о-пліч, доки один випадок не змінює все докорінно. Тепер вони найзапекліші вороги, котрі готові на будь-який вчинок аби лишень розкрити престиж іншого. На вас чекає море ілюзії, обману, відчуття провини та сліз. Дрібка кохання, й ось захопливий бестселер, від якого важко відірватися. Крім того, на сторінках книги ви зустрінете неперевершеного Ніколу Теслу з його знаменитими словами: «Вам знайомий вираз: «Вище своєї голови не стрибнеш»? Це омана. Людина може все». І дійсно, винахідник цілком правий. Однак, яким буде найкращий фокус усіх часів, і який його престиж? А головне, якою ціною його буде виконано?
Обирайте книгу та використовуйте знижки!
Дякуємо, що завітали!