Персональний ТОП-5
17.09.2020
Що читати
Поділитися
Відразу до справи. Персони персонами, а хронології людства треба дотримуватись.
Відкриває добірку потужний сатиричний роман, неймовірна історія кохання і справжньої міцної чоловічої дружби, насичений екшн на історичному тлі — «Майстер реліквій» Крістофера Баклі.
Дісмас — експерт. Він один з найкращих мисливців за християнськими реліквіями у світі. В нього є два вигідних замовники, пригоди і запаси золото для безтурботної старості. Принаймні про останнє він мав надію. Несподіваний життєвий поворот збиває Дісмаса з ніг. І тепер йому на пару з другом-художником доведеться влізти в жахливу аферу, яка вилиється у смертельно небезпечну подорож. Крістофер Баклі у цьому захопливому романі розкриває важливі теми дружби, брехні, любові, самотності й, в той же час, не надто приховано насміхається з нашої з вами сучасності.
Наступною книгою ТОПу став дебютний художній роман вже знаного у літературному світі маркетолога і нон-фікшн письменника Олексія Філановського — «Провінціал».
Це роман про унікального чоловіка — Дефана. На початку XIV століття він починав свою кар'єру смиренним послушником в монастирі Шартрез-де-Вільнев, а завершив її кардиналом і управителем скарбниці папського двору. Саме він створив унікальну фінансову систему, відкривши нові джерела доходів і заклавши основи сучасної економіки. Він першим почав використовувати банки як фінансових операторів, «монетизував» віру, заклав основи книжкової торгівлі, ввів систему безготівкових розрахунків і створив продукти, які принесли світову славу картезіанцям. Хто, наприклад, не чув про знаменитий лікер «Шартрез»? Його створив Дефан!
Третя книжка, звісно ж новинка, про яку ми не можемо не згадати, бо це вже другий український переклад Щепана Твардоха — «Король». Красиві машини, жінки, холодна горілка та гаряча кров. Бокс, злиденні райони та розкішні будинки розпусти, грязь Волі та елегантні центральні вулички. Євреї та поляки. Лавки в гетто та вуличні бої. Етнічний, соціальний, релігійний та політичний плавильний котел Варшави 1937. І перш за все, розділи, правила бандитського світу, де найціннішою валютою є сила. Герої, роздиранні пристрастю, яскравими конфліктами та емоціями, захоплюючими діями та його непередбачуваними поворотами. Крім того, перший такий цікавий та міфологізований портрет єврейського героя у польській повоєнній літературі та захоплюючі реалії Варшави 1930-х років. Літературний нокаут.
Четверта сходинка — «Місячне сяйво» Майкла Шебона. Дія роману починається як передсмертна сповідь чоловіка, якого оповідач називає лише як «мій дід». Це історія про божевілля, війну, пригоди, секс, шлюб та жагу, про екзистенційні сумніви та ракетобудування, про блискучі прагнення та демонічні підвалини американських технологічних досягнень середини ХХ століття. Понад те, це книга як про руйнівний вплив, так і творчу потугу здатності берегти таємниці і розповсюджувати брехню. Це портрет складного, але пристрасного кохання між дідом оповідача та його бабусею, загадковою жінкою, зруйнованою досвідом зростання у повоєнній Франції. Крім того, це потужна, хоч і спекулятивна, автобіографія, в якій Шебон розкриває таємну історію власної уяви.
А закриває добірку новий роман «Рок-н-рол» нашого улюбленого Сергія Мартинюка. Можете уявити собі, що за якийсь тиждень все, на що ви потратили своє життя, втратить сенс. Розпадеться як картковий будинок і стече як пісок крізь пальці… Відомий луцький гурт «Дерти Лаха» переживає не найкращі часи своєї історії. Сем і банда їдуть до Києва на запис нового альбому, який повинен повернути їм колишню справу. Але то у них викрадають гітару, то на Труханів острів викидається справжнісінький кит, то в алкогольному шалі вони викрадають косуху Вакарчука…словом відбувається якась чортівня. Як в житті кожного рок-н-рольщика. Та насправді ця історія про глибину людських душ, злети й падіння, міфічне і справжнє, про сцену і те, що за кулісами…
Отака в нас персональна підбірка, друзі!
Приємного читання і до нових зустрічей.