У рамках тижня драматичних історій до нашого топу потрапили п’ять різнопланових книг класичних та сучасних авторів, які торкаються вічних і до болі знайомих тем — дружби, любові, патріотизму та віри.
«Орландо» по праву вважається найзагадковішим та найсуперечливішим романом Вірджинії Вулф. Він поєднує в собі прийоми біографічної та імпресіоністичної прози, чергування мов різних літературних епох, літературні містифікації, що приписують вчинки одних історичних персонажів іншим, спотворюючи найвідоміші історичні факти.
У своєму творі авторка грайливо конструює образ Орландо — художнього уособлення близької подруги та коханки Вулф, Віти Секвілл-Вест. Роман, що охоплює три століття, починається з Орландо, молодого англійського дворянина часів Єлизаветинської епохи, який чекає на візит королеви та пригадує свій досвід першого кохання. У середині роману Орландо, який тепер є послом у Константинополі, прокидається та виявляє, що тепер він жінка. Тут Вулф вдається до фарсу та іронії, щоб розглянути роль жінок у 18-му та 19-му століттях. Оповідь закінчується 1928 роком, коли жінки Великої Британії отримали рівні з чоловіками виборчі права. Цього разу Орландо, дружина та мати, стоїть на порозі майбутнього, яке несе нові надії та обіцянки для жінок.
Любите антиутопії та книжки про ідеологічні рухи? Тоді вам неодмінно сподобається драматичний твір «Молодь без бога», написаний одним із видатних, але забутих письменників 20-го століття Одьоном фон Горватом.
«Молодь без Бога» — це роман про передвоєнну нацистську молодь. Він занурює у світ расизму, жорстокості та абсолютного переконання дітей і їхніх батьків у власній правоті. Герої цієї книжки живуть в ідеологічному тумані, що так нагадує світ антиутопії. І тільки вбивство підлітка іншим підлітком отямлює від цього сну головного героя книжки, шкільного вчителя.
Книга Одьона фон Горвата описує жорстокий конформізм тоталітарної держави, порожнечу віри за часів націонал-соціалістів, але також розповідає і про боротьбу окремих людей проти суспільств, які пропонують матеріальну безпеку в обмін на відмову від своїх переконань. «Молодь без Бога», яка своїми темами та стилем нагадує «Стороннього» Камю, зображує світ індивідуальної безжалісності та колективного заціпеніння до закликів віри чи моралі.
Автор цього роману на власні очі бачив зародження «нового порядку». Він був серед тих письменників, чиї книжки спалювали в нацистській Німеччині. Тож записана ним історія в «Молоді без Бога» — не просто майстерний твір, а й живе яскраве свідчення епохи.
Минулого року журналістка, психологиня, блогерка, публіцистка і волонтерка з Харкова Анна Гін презентувала свою нову книжку «Як ти там?».
Сама пані Анна про свою роботу пише так: «Ця книжка для всіх, кому важливі не лише факти, а й почуття та рефлексії. Я не історикиня, не політикиня, не чиновниця. Звичайна людина, яких мільйони. Живу в Харкові й бачу ракети не по телевізору, а з вікна своєї квартири. Я хочу розповісти правду про цю жорстоку й несправедливу війну, яку розв’язала Росія в моїй країні».
Ось уже більше дох років ми щодня запитуємо найближчих, найдорожчих та навіть тих, з ким давно не спілкувались: "Як ти там?" Саме такі емоції та непрості події сьогодення описує Анна Гін. Історія-щоденник авторки розкриває читачеві емоції кожного пережитого дня першого року війни. Це книга про завмирання серця, небезпеку наступу та, все ж, відчайдушне бажання боротися та не відступати.
Кожен тут впізнає себе та, можливо, по-новому подивиться на ці події. На те, як змінюється світ і люди навколо нас. Як світ уже змінився, і якими ми стали.
Настав час розповісти і про нашу новинку — зворушливу історію сучасної Сплячої красуні «Я тут» від французької письменниці Клелі Авіт.
Свій тридцятий день народження Ельза зустрічає в лікарняному ліжку, де вона пролежала кілька місяців після жахливого нещасного випадку в горах. Не в змозі ані говорити, ані бачити, ані рухатися, вона, схоже, перебуває в незворотній комі. Але друзі та рідні не знають, що у Ельзи відновився слух.
Того дня незнайомець на ім’я Тібо приходить до лікарні, щоб відвідати свого брата, який постраждав у ДТП, де загинули дві молоді дівчини. Натомість він знаходить прихисток у кімнаті, де лежить Ельза. Зачарований красою молодої жінки, він починає приходить до неї кожного дня, просто щоб побути поруч. Тібо переконаний, що вона його чує.
У міру того, як їх зв’язок зростає, лікарі завдають нищівного удару її родині. Чи можливо, що Тібо знає те, чого не знає ніхто інший, і чи зможе він достукатися до неї, поки ще не пізно? Дізнаєтеся на сторінках цього проникливого роману.
Ну і наостанок ми приберегли для вас незвичайну книгу — збірку «Паперовий звіринець та інші оповідання» американського письменника-фантаст китайського походження Кена Лю. У своїх глибоко соціальних оповідях автор намагається показати Китай, його історію, проблеми китайців і особливо емігрантів в Америці.
Однойменне титульне оповідання збірки — єдине в історії, що одночасно вибороло перемогу в найпрестижніших світових літературних преміях: Nebula, Hugo та World Fantasy Award.
Мама головного героя оповідання «Паперовий звіринець» — емігрантка до Сполучених Штатів, жінка нелегкої долі — намагається зберегти зв’язки зі своїм минулим і втраченою родиною, виготовлюючи іграшки-оригамі для свого сина. Підживлені материнською любов’ю та сумом за далекою батьківщиною, тварини набувають здатності рухатися та поводитися немов живі. Паперовий звіринець швидко стає найулюбленішою розвагою сина.
Проте, по мірі дорослішання, сину-напівкровці доводиться зіштовхнутись з труднощами процесу адаптації в суспільстві, зустрівшись із жорстокістю та несприйняттям інакшості. Вже підлітком, він легко жертвує відносинами з матір’ю задля досягнення загальноприйнятих цінностей американської мрії.
Ця книга має свою неповторну атмосферу, що повільно затягує, міцно тримає і не відпускає до останньої сторінки, та навіть потім залишає особливий післясмак. Це суміш різноманітних жанрів і стилів. Це тексти, наповнені безліччю сенсів і на найрізноманітнішу тематику. Тексти, що змушують замислитись чи поглянути на певні речі по-новому.
Сьогодні в наших соцмережа ми відкрили передзамовлення на чудову книгу «Українські палаци», що вийде друком наприкінці червня. Це повнокольорове видання присвячене відновленню знищених радянським режимом сторінок історії нашої держави. Для всіх, хто захоче підтримати наш проєкт та оформити передзамовлення, ми підготували приємний сюрприз — чудову листівку з малюнками із книги. Тож не вагайтесь, замовляйте!