У пошуках щастя. ТОП-5

Щастя – це матерія, яка складається з багатьох факторів та обставин. Гормони, вподобання, життєва мотивація, свобода вибору і тому подібне. Спеціально для того, щоб визначити природу щастя, ми вирішили дослідити 5 наших нон-фікшн бестселерів. Так народився ТОП-5 «У пошуках щастя».

Давайте розбиратися разом:

Відкриває добірку «Правило 5 секунд» Мел Роббінс. Авторка цієї книжки доволі відома й впливова фахівчиня в сфері соціальних мереж і одна з найбільш затребуваних лекторів-мотиваторів у світі. Історія «Правила 5 секунд» почалась з… мотиваційного флеш-мобу, який свого часу запустила Мел у соцмережах. Головна ідея «правила» без надмірних роздумів, просто порахувавши до 5, робити якусь дію. Наприклад, підійти до свого об’єкта обожнювання і запросити на каву, або попросити свого начальника про підвищення заробітної платні, або стрибнути з літака з парашутом, або почати нову справу (хто знає, може це саме ваша дорога до щастя). Підкупає й той факт, що це не просто мотиваційна книжка, а науково підтверджена робота про силу вибору та роботу мозку й емоцій. Мел Роббінс у цій книжці вчить користуватись правилом 5 секунд і наводить безліч успішних прикладів людей, які прислухались до неї.)

Другим об’єктом нашого «дослідження» стала книжка Лоретти Граціано Брюнінг — «Керуй гормонами щастя». Чи задумувались ви, яку роль в нашому фізичному та емоційному почутті відіграє мієлін, кортизол, дофамін та інші хімічні сполуки? Чи є якісь лайфгаки, щоб не піддаватись негативу в нашому житті? Чи в змозі ми насправді контролювати всі ці внутрішні процеси? А авторка книжки «Керуй гормонами щастя» задумалась. Кілька десятиліть досліджуючи людський організм та мозок, вона тепер з певністю може сказати — ми здатні керувати відчуттям «щастя» без будь-яких зовнішніх стимуляторів. У своїй книжці вона знайомить нас з внутрішніми процесами організму та розповідає, як боротися зі стресами й продукувати гарний настрій.

Не згадати за таких обставин про книжку відомого американського телеведучого та журналіста Дена Гарріса та його бестселера «На 10% більше щастя» було б гучним неподобством. І не тільки тому, що у назві книжки присутнє головне слово нашої добірки. Ден віднайшов своє щастя у медитації. Щоправда до цього він йшов досить довго, долаючи внутрішні сумніви, борючись з вигоранням, наркозалежністю і навіть внутрішнім скептиком. У цій книзі містер Гарріс знайомить нас не з ключовими азами медитації, а на прикладі власного життя, кар’єри на телебаченні та спілкуванні з ґуру й шарлатанами розповідає про те, як відшукав у собі сили змінитись. Глибоко аналізуючи та вперто рухаючись до мети, автор насправді знаходить баланс і стає щасливішим. Навіть більше ніж на 10%.

Далі ми вирішили згадати про чудову книжку Ірини Якутенко — «Воля та самоконтроль». Ця книжка зачіпає не поняття самого щастя, а описує вищезгадані «зовнішні фактори», які дарують тимчасове відчуття щастя, та насправді руйнують нас. Так, мова у цій книжці про згубні звички. Алкоголізм, куріння, наркотики, ненаситність і т.д. — це те, що обманює наш мозок. Також велику частину книжки авторка приділяє генетиці, біохімічним та фізіологічним змінам у нашому організмі. Виявляється, генетика дуже багато може розповісти про вас і вашу схильність до щастя. Озброївшись масою досліджень Ірина Якутенко розкриває перед нами дивний світ новий, в  якому мозок і гени визначають, хто ми є.

А закриє добірку бестселер ще однієї американської телеведучої Тамзен Фадаль — «Знову вільна». Ця книжка зачіпає особливий вид щастя — свободу волі й свободу вибору. Авторка написала цю книжку, поборовши депресію на фоні розлучення. У «Знову вільна» Тамзен ділиться з нами кейсами, які особисто їй допомогли врятуватися після токсичного і виснажливого розриву з колишнім чоловіком. Зважаючи на сучасний ритм життя і постійне напруження через такі фактори як робота, спілкування з друзями та родичами, емоційна та фізична виснаженість, знайти у собі зернятко щастя стає дуже складно. Тамзен Фадаль знаходить його у собі попри все і тепер щедро ділиться ним з нами.)

А яка ваша формула щастя? У чому ви знаходите його? Діліться у коментарях, нам дуже цікаво.

І не забувайте про нашу акцію — кожна друга книжка у замовленні -50%.

До зустрічі за кілька днів у новій добірці 😉

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Розповімо про нові книги, свіжих вибірках і головних літературних подіях
Loading

Мова видання:

Розділи:

Серії: