Друга світова. ТОП-5

Книжки, події в яких відбуваються на тлі війни завжди залишаються важливими не лише як літературна спадщина, а й як своєрідне нагадування про страшні злочини, котрі не повинні повторюватися більше ніколи. Однак, сьогодні, на жаль, вони набули ще більшої актуальності.

Отже, до вашої уваги максимально актуальний та щемливий ТОП-5, присвячений перемозі над нацизмом у Другій світовій війні, яку ми будемо святкувати 8 травня.

«Сливове дерево» від неймовірно обдарованої письменниці Еллен Марі Вайсман. Ця книга відповіла на запитання, яке багатьох довго мучило і все ще мучить… Чому німецькі цивільні, особливо християни, не зробили більше, щоб допомогти євреям і зупинити Гітлера?  Авторка вміло показує: вони зробили все, що могли, наражаючи себе на величезний ризик, втрати, труднощі та покарання.  Літературні здібності пані Вайсман сплітають дивовижну історію з описами людей і місць, котрі змушують вас відчувати увесь цей величезний спектр емоцій разом із персонажами. Закінчення книги настільки правдоподібне, що вражає в самісіньке серце.

Книги, на жаль, вже немає на нашому сайті, але ще зустрічається у книгарнях, тому дуже радимо придбати, якщо побачите.

 

Наступний бестселер розповість про любов, багатогранність життя і мрії. Усе це книга Майкла Шебона – «Місячне сяйво».

Роман про юнака, який відправляється в Окленд до своїх старих дідуся й бабусі. Там він вперше детально знайомиться з їхньою історією, дізнається про молодість, що припала на часи Другої світової війни.

Сімейні легенди стосуються німецької ракети ФАУ-2, гігантського пітона, мінування мосту в Вашингтоні і навіть загадкового «коня без шкіри».

Дідусь розповідає історію життя свого покоління, народженого і постарілого разом із двадцятим століттям. Від єврейських нетрищ довоєнної Південної Філадельфії до вторгнення в Німеччину, від селища у штаті Флорида до кримінальної утопії нью-йоркської в’язниці Уолкілл, від розквіту космічної програми до сутінків «Американського століття». За ці кілька днів онук дізнався про дідуся більше, ніж за всі попередні роки.

Книга надзвичайно насичена деталями й доленосними поворотами. Де б не опинився головний герой, на війні, під мостом, на полюванні на пітона або в тюрмі, всюди з ним була мрія про Місяць.

З одного боку — це сімейний роман, а з іншого — це розповідь про одвічне прагнення людини до зірок, поданий у властивій Шебону довірчій манері, що дозволяє читачеві доторкнутися до епохи…

Якщо ви полюбляєте драматичні історичні романи, книги Щепана Твардоха будуть вам до душі. І, звичайно, «Морфій» — не виключення!

За вікном 1939 рік. Варшаву накриває темрявою — в місто заходять перші нацисти, щоб оголосити тут порядки Третього Рейху. Країна швидко занурюється у хаос, жахлива війна вже не на порозі, а практично в кожному домі. Констати Віллемана, головного героя, схоже, такий розклад зовсім не хвилює, незважаючи навіть на те, що його батько свого часу був німецьким військовим, а матір сілезькою полячкою. У нього інші проблеми. У нього інші бажання. Морфій, секс, алкоголь і тільки свої потреби перед очима. Доля, все ж таки, дає йому шанс вижити і змінитись. Та чи використає її Константи, щоб мати хоч якесь майбутнє?

 

На черзі неперевершена сучасна українська література! А якщо бути конкретними – «Аґент Лилик», написаний без перебільшення майстром слова Юрієм Винничуком.

У романі продовжуються пригоди, описані у «Віллі Деккера». Друга світова війна вже почалася, Сталін поділив із Гітлером частину Європи, і до Львова увійшли Совєти. Тепер події відбуваються під пильним оком НКВД.

Нічний репортер Марко Крилович знову полює на таємничого серійного душія.

Оскільки всі жертви якимось чином пов’язані з Марком, чекісти його випускають з тюрми і використовують як приманку. Марко користується нагодою й добивається звільнення свого друга, у минулому комісара поліції, Романа Обуха. Пыд час розслідування Марк дізнається про зникнення архіву посольства Нідерландів, який розшукують і чекістів, і підпілля, і самі голландці.

Перед нами постає Львів, що втратив своє обличчя, але ще не пристосувався до нового. Процвітає контрабанда і серед колишніх злодіїв, як представників пролетаріату, класово близьких для нової влади, і серед чекістів, які продають голландцям сировину за алмази з Південної Африки.

Батяри змушені шукати оригінальні способи заробітку, а Марка туго стягує червоний спрут, не випускаючи зі своїх мацаків. Чи виконає він нове приголомшливе завдання чекістів?

І на десерт одна з найкращих книг про Другу світову — «Як Черчилль врятував цивілізацію» Джона Гарта. Біографія, що читається, мов роман, і не відпускає до останньої сторінки. Саме така, яку хочеться перечитувати, а не забути на полиці.

Британська історія вплітається в те, що дозволило Гітлеру розпочати Другу світову війну. Велику Британію очолили некомпетентні безхребетні бюрократи, такі як Невіл Чемберлен, які дозволили чудовиську захопити Чехословаччину, коли союзники могли його зупинити. Автор намагається осягнути: які риси характеру, які національні особливості, які життєві обставини дали одній людині змогу зробити ті кроки, життєві та політичні, які виявилися шляхом до порятунку цивілізації від гіркої долі самовинищення і варварства?

Книжка присвячена одному з поворотних моментів у новітній історії людства — претензіям Гітлера на світове панування і тій ролі, яку відіграв Вінстон Черчилль у тому, щоб тоді вберегти від катастрофи свій острів на західному краю Європи і людство в цілому.

Не забувайте про знижки, зчитаємося цієї суботи!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Розповімо про нові книги, свіжих вибірках і головних літературних подіях
Loading

Мова видання:

Розділи:

Серії:

Отримай знижку
X
30-70%
На 100 найменувань книжок
Діє до 30.09.2022
Не сумується з іншими акцiйними пропозицiями