Відправка замовлень протягом 1-3 днів

Для допитливих. ТОП-5

А чому б сьогодні трішки не прокачати мозки? Це, як ми знаємо, ніколи не буває зайвим. Незважаючи на те, що за вікном люта спека, та хочеться чілити на пляжі, сьогоднішні книги вас аніскілечки не навантажать, а навпаки, відкриють чудовий світ науки й історії у дуже легкому форматі.

Насипайте льоду у ваші коктейлі! Бо ми починаємо гарячу добірку «Для допитливих».

І відкриває її потужна й захоплива книжка Роберта Сапольські (не менш цікава й весела, ніж його реальні лекції) — «Чому зебри не страждають на виразку». Ви мабуть задумувались, звідки у людей ціла купа різних болячок. Деякі зумовлені нашим стилем життя, деякі нашими думками, а деякі нашими генами. В той же час більшості світової фауни вони незнайомі, хоча на одній планеті живемо. Так от, легендарний містер Сапольські усе дуже круто пояснює у своїй книзі «Чому зебри не страждають на виразку»! І причина всьому стрес! Банально, але до біса влучно! У цій книзі Сапольські, опираючись на десятки досліджень світових науковців, розповідає про вплив стресу на мозок, на гормони, на залози, метаболізм, ШКТ, пам’ять, сон і багато інших деталей нашого тіла. Вся книга побудована у фірмовому стилі легендарного викладача і для зручності поділена на багато маленьких розділів, кожен з яких детально фокусується на даній проблемі.

Наступною книгою добірки стала «Ніщо не істина» Сергія Щербакова. І вона просто бомба! Автор, фокусуючись на насущних темах і болячках нашого суспільства, а ще опираючись на власний досвід та сотні досліджень у різних галузях, сформував понад 130 розділів та 12 частин книжки. У кожному розділі він висловлює фахову, а подекуди ще й особисту думку щодо того чи іншого людського, економічного, геополітичного, політичного факту або догми. Сергій Щербаков володіє унікальним аналітичним складом розуму й нестримною харизмою, яка перетворює цю книжку на іронічну розповідь про людство і всі його дурощі. Цікаво, очей не відірвати!

Але давайте зробимо ліричний відступ. Бо наступною книжкою ТОПу стала захоплива праця американської натуралістки та письменниці Сай Монтгомері — «Душа восьминога». У цій книзі справді мова піде про восьминогів і… їх унікальний склад тіла, мозку і, як стверджує авторка, — душі. В одній із своїх експедицій вона познайомилась з самкою восьминога Афіною. Спостереження за її поведінкою наштовхнуло Сай на припущення, що у восьминогів не тільки великий і розвинутий мозок, а й присутнє мислення. Якщо є мислення, то є і душа! Несподіване і шокуюче відкриття, правда, зважаючи, що восьминогів вважають молюсками? Її знайомство з цим видом на Афіні не закінчилось. Згодом вона продовжила свою подорож і познайомилась ще з кількома восьминогами. Вся книга Сай Монтгомері — це унікальне дослідження та душевна історія про вид, який з легкістю міг би бути домінуючим на нашій планеті. Геть як у утопіях Воннеґута.

На четвертій сходинці добірки міцно вмостилась книжка польського журналіста і дослідника Східної Європи та радянської історії Збіґнєва Рокіти — «Спорт у тіні імперії». «Досі робити вигляд, що спорт це мир, і він залишається поза політикою — просто смішно! Спортивні прориви давно на рівні з економічними й політичними перемогами формують імідж кожної країни», — каже автор. Він зібрав у своїй книзі цілу плеяду цікавих історичних фактів та архівних довідок про спортивні змагання, які не просто не були поза політикою, у свій час вони фактично були частиною політики. Автор розвіює деякі спортивні міфи й пояснює для тих, хто далекий від спорту, підводні камені тих чи інших спортивних подій. У цій книзі багато цікавих фактів про спорт загалом, про спортивні команди, змагання та політичне значення спортивних перемог. Рокіта відповість на багато слизьких запитань. Наприклад, чому «Зеніт-Петербург» називають найбільш расистським клубом у світі, або чому засновники московського «Спартака» свого часу переслідували самого Берію. Автор пояснює чому стаханівський рух відродив радянський спорт і як за допомогою футболу тоталітарні країни контролюють людей. Ця книга справжній екскурс в історію світового спорту.

А закриває добірку потужна праця двох ґіків наукового світу Войтека Бредлі й Тімоті Верстінена —  «Чи сняться зомбі воскреслі вівці». Ця книга повністю просякнута нейробіологією та (як не дивно) зомбі-культурою. Це незвичне поєднання не тільки збагатить ваш список цікавих фільмів до перегляду на цілих півтора десятка, а й наочно пояснить роботу людського мозку з допомогою досліджень та чіткого аналізу фахових науковців. Кожен розділ спирається на популярну зомбі-культуру та визначає характерну поведінку зомбі, яку можна пояснити за допомогою нейроанатомії, нейрофізіології та взаємовідносин мозку та поведінки. Автори намагаються пролити світло на основні питання нейронауки: як функціонує мозок під час сну та неспання, які нейронні системи контролюють рух, якою є природа чуттєвого сприйняття та багато іншого.

 

Готові прокачатися? Тоді замовляйте ці книги за акційною ціно за допомогою промокоду top20 прямо зараз!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Розповімо про нові книги, свіжих вибірках і головних літературних подіях
Loading

Мова видання:

Розділи:

Серії:

Отримай знижку
X
20-75%
Акція! Замовлення відправляються протягом 1-3 днів.
Діє до 06.02.2022
Не сумується з іншими акцiйними пропозицiями