Анастасія
25.09.2024
Це книга про історію однієї родини, про їх проблеми та негаразди. Письменниця майстерно занурює нас в історію звичайної американської родини з Балтімора. Історія починається з 50-х рр 20 сторіччя і триває дотепер: часи змінюються, діти стають батьками, народжують дітей і допомагають їм справитись по життю.
Це дуже неспішна, спокійна сімейна сага, але якщо чесно, книга мені не потрапила під настрій і мені було досить нудно: події відбуваються поступово, дуже повільно, героїв, як і часових проміжків багато, починаєш плутатись.
Проте, незважаючи на нюанси, кожен знайде для себе щось своє в цій книзі, можливо навіть відповість на свої питання... В цій книзі на перше місце виведені не якісь події, а саме емоції та емоційний стан героїв, їх переживання, думки та комплекси. Загалом, якщо ви любите неспішні сімейні саги з "копаннями" в собі і глибокою емоційною складовою - дуже раджу! Це вже друга книга авторки, яку я прочитала і однозначно буду читати ще, стиль написання прекрасний, а персонажів хоч частково, але розумієш.
Альона
26.05.2024
Сімейні саги - жанр, який я дуже люблю. І ця книга не стала винятком. Енн Тайлер змогла написати затишний роман про звичайну американську родину і в неї вийшла щира, щемка, з безліччю мудрих висловів книга.
Кожен розділ присвячений одному з періодів життя родини. Спостерігаючи за буднями Ґарреттів ми бачимо, як зростають і вилітають із "гнізда" діти і ось вони вже самі створюють свої сім'ї.
Роман не спішний, не має особливо динамічних подій. Завдяки цьому здається, що сім'я цілком реальна, бо наше життя і складається саме з рутини й буднів.
Робін та Мері Ґаррети мають трьох дітей, Еліс, Лілі та Девіда, але з жодним із них не змогли побудувати справжні щирі стосунки. Якщо дівчата ще якось підтримували відносини з батьками, бо жили неподалік, то Девід максимально віддалився від родини. Але,як не дивно, саме він зміг побудувати сім'ю в якій любили й поважали один одного.
Цей роман показує, як в одній сім'ї можуть поєднуватися абсолютно різні за характером, темпераментом та уподобаннями люди. І це не означає, що хтось кращий або гірший.
Я певна, кожен в цій книзі знайде щось важливе для себе. Можливо навіть погляне на свою сім'ю та стосунки з дітьми з іншого боку.
Це дуже тепла життєва історія, яку обов'язково захочеться перечитати, виділяючи цитати і дивуючись, як авторка все влучно підмітила.
Енн Тайлер вдалося написати простий, але водночас дуже глибокий роман. Вона не нав'язує свою думку, не говорить, що є добре, а що ні, а просто веде оповідь, дозволяючи читачам зробити свої висновки.
Мені неймовірно сподобався стиль авторки, книга читається на одному диханні.
Тетяна
19.05.2024
🖇 "– Часом люди живуть спочатку перше життя, а потім друге, – сказала бабуся. – Перше для родини, а друге – зовсім інше. Саме це я і роблю".
● Ці слова належать Мерсі: жінці, історія котрої розгортається на сторінках цієї витонченої сімейної саги довжиною у 254 сторінки.
📖Балтимор. Посипана глицею дорога серед узлісся, асиметрично обвитий пурпуровою гліцинією фасад будинку, плюскання у річці, спільні сімейні мандрівки з ароматом сонцезахисного крему й апетитної їжі на вогні.
📍Втім, окрім макродеталізації зовнішнього, основний акцент – емоції кожного. Тут змальовано дорослішання як батьків, так і дітей, їх переживання, пошук власного "Я", формування особистостей, відстоювання права на свій час і простір.
📖Червоною мереживною ниткою протягнуто ще одну надважливу тему – материнство. Тут воно із незгладженими кутами, без ідеалізації, чесне. Зі втомою матері, її ігноруванням деяких шаблонів. Ось який висновок про Мерсі робить згодом її дочка Еліс:
🖇"Потім вона завела свою давню пісню про те, як стіл у їдальні завжди був заставлений фарбами і пензликами, як вони ніколи в житті не їли збалансований обід, як певної миті, почувши, що звичайних громадян можуть колись запросити взяти участь у колонізації Марсу, Мерсі сказала: "Я б поїхала! Я б не вагалася ні мить!"
– І це були ще 1960-ті! – сказала Еліс. – Це було тоді, коли один з її дітей ще жив з нею".
● А далі – плин часу. Ось Мерсі й Робін відпустили дітей із гнізда, яке звивали як уміли. Деякі гілки хитались на вітрі, випадали: та все ж конструкція вистояла. Вони наминають лососевий рулет як у часи юності й вогненної пристрасті, насолоджуються тим, що мають.
● Мерсі обирає проводити більшість часу в художній майстерні. Серед пензлів, мольбертів, із залишеним орендодавцем котом. Робін ставиться до цього без надриву. Він продовжує кохати її: не як дружину, не як матір своїх трьох дітей, а передусім як дівчину, на яку колись хотів створювати враження. Вечерями за останні кошти, пуп'янками тюльпанів у розкішному оберемку.
📍Окремо хочеться виокремити відносини між Мерсі та онукою Кендел. Між ними існує певний міцний незримий зв'язок. Обоє пов'язані вільнолюбством і любов'ю до мистецтва!