Наша сьогоднішня добірка буде надзвичайно різноманітною. Тут кожен знайде для себе щось цікаве й нове. Тож знайомтесь і обирайте!
Небо споконвіку вабило людей своєю таємничістю та недосяжністю. Можливо, ви теж колись мріяли, що зможете літати, й приміряли на себе подумки пташині крила? Знаменитий британський біолог Річард Докінз у своїй книзі «Політ фантазії» розповідає про те, як спочатку природі, а потім і людині вдалося здолати гравітацію. Це неймовірна історія про біологію і технологію польоту. Еволюція нескінченно вигадлива: якщо для виживання виду потрібно піднятися в небо, вона за мільйони років придумає, як це зробити. А у людини для цього є допитливість, фантазія і знання. А головне — мрія. Тому автор у своєму творі також досліджує польоти розуму та втечу від повсякденності через науку, ідеї та уяву.
Оповідь Докінза є незбагненним поєднанням блискучого гумору, замішаного на наукових та культурних аспектах, з яскравими та влучними порівняннями, наприклад еволюції літаючих живих істот з розвитком винищувачів та бомбардувальників. Ви порините до науково-правдивого та водночас казкового світу, де все цікаво, захопливо та прекрасно. Ця прекрасно ілюстрована книга сподобається будь-якій віковій групі. Представлене видання — це унікальна співпраця одного з провідних учених світу та талановитої художниці.
Вчені лише нещодавно визнали інтелект собак, птахів і шимпанзе, а тепер спостерігають, як восьминоги вирішують складні задачі, і намагаються розшифрувати значення техніки зміни кольору цих тварин. Із радісною пристрастю до цих розумних і захоплюючих створінь Сай Монтгомері у книзі «Душа восьминога» розповідає свою унікальну історію кохання. Вона досліджує світ восьминогів спочатку в акваріумі Нової Англії в Бостоні, а потім і в їх природному середовищі — Французькій Полінезії та Мексиканській затоці. Авторка розказує про різні етапи життя восьминогів, спираючись на спеціальну літературу, розмови з дослідниками і власний досвід спілкування з цими унікальними тваринами. Виявляється, що восьминоги здатні швидко вирішувати головоломки, вони мають складні соціальні взаємодії з людьми, та більшу частину свого часу проводять в незмінному середовищі. Октопуси розумні та допитливі, а їхня нервова система настільки не схожа на нашу, що ми й досі не знаємо, як саме вона працює.
Ця книжка сповнена любові до всіх істот на Землі, нагадуючи, що людина — просто ще одна форма життя, до того ж, можливо, не найрозумніша. Смішна, розважальна, і в той же час зворушлива та глибока, «Душа восьминога» розкриває, чого нас можуть навчити відносини двох таких різних видів, восьминогів та людей.
Книга Сема Кіна «Ложка, що зникає» неодмінно зацікавить тих, хто полюбляє хімію або тільки збирається її полюбити. Про деякі факти з цієї книжки чи унікальні способи використання та «химерні» властивості хімічних речовин вам ніколи не розкажуть навіть викладачі університетів. Досліджуючи періодичну систему хімічних елементів, Сем Кін розворушив цілий пласт захопливої інформації. І виявилось, що послідовність елементів у таблиці має не тільки свою наукову логіку, але й тісно пов’язана з історією людства як такою, а ще з географією, мистецтвом, культурою та багатьма іншими темами. Його книга стала не просто екскурсом періодичною таблицею, а мапою світу, в якому кожен елемент має свою неповторну історію, за усіма законами жанру — з інтригами, зрадами, образами, розчаруваннями, перемогами і злетами. У своєму творі автор говорить не лише про хімію. Він також торкається ядерної фізики і токсикології, завжди пов'язуючи елемент з історичною подією. «Ложка, що зникає» майстерно поєднує науку з класичними знаннями про винаходи, дослідження, відкриття та алхімію, від Великого вибуху до кінця часів.
А що це за ложка, яка зникає? Існує така наукова витівка — виліпити галієві ложки, подати їх до чаю та спостерігати, як гості жахаються, коли їхній посуд зникає. А все тому, що хоча галій і твердий за кімнатної температури, він є формованим металом, який плавиться при 84 градусах за Фаренгейтом (28.89°C).
Також хочемо розповісти вам про роботу Девіда Ґренна «Вбивці квіткової повні», яка стала основою нового фільму Мартіна Скорсезе. У 1920-х роках найбагатшими людьми у світі на душу населення були представники індіанського народу осейджі в Оклахомі. Після того, як на їх землі було виявлено нафту, Осейджі їздили на автомобілях з водіями, будували особняки та відправляли своїх дітей вчитися до Європи.
Потім одного за одним представників племені почали вбивати. Сім'я Моллі Баркхарт стала головною мішенню. Одного з її родичів застрелили. Ще один отруївся. І це був лише початок, оскільки все більше осейджів помирало за загадкових обставин, а багато з тих, хто наважувався розслідувати вбивства, самі були вбиті.
Коли кількість загиблих зросла, новостворене ФБР зайнялося справою, і молодий директор Дж. Едґар Гувер звернувся до колишнього техаського рейнджера на ім’я Том Вайт, щоб спробувати розкрити таємницю. Вайт зібрав таємну команду, включно з індіанським агентом, який проник у регіон, і разом з осейджами вони почали викривати одну з найстрашніших змов в історії Америки.
Ще одне болюче розслідування провів Давид де Йонг, нідерландський журналіст, який спеціалізується на фінансах. «Нацисти-мільярдери» розказує світу про власників BMW, Porsche, Volkswagen та низки інших корпорацій, які збагатилися під час Другої світової війни. У тому числі на праці українців, поляків, французів, словаків та інших поневолених німцями народів.
Де Йонг фокусується на історії п’яти династій: Квандтів, Фліків, Порше-Пієхів, Еткерів, фон Фінків. Кожна з цих родин доклалася до успіху нацистської партії: підтримували Адольфа Гітлера спочатку грошима, а потім самі вступили до лав нацистів, бо відчули вигоду. Вони отримали вигідні контракти на виробництво зброї, уніформи, їжі, автомашин. Усього, що потрібно армії.
Незважаючи на те, що нацистська Німеччина програла війну, жодна з родин нацистів-мільярдерів не збідніла. Навпаки: вони навіть змогли збільшити свої активи. Їм це вдалося завдяки початку Холодної війни та тим, що денацифікація проводилася для галочки, і всі злочинці змогли повернути свої бізнеси.
В останній частині книги автор докладно розказує про спадкоємців нацистів. Як вони замовчують злочини своїх батьків та дідів, створюють благодійні фонди на їхню честь та вважають їх хорошими людьми.
На жаль, ця книжка вчергове підтверджує, що справедливість у житті трапляється вкрай рідко. Особливо, якщо йдеться про великі гроші.
Ці та інші науково-популярні видання ви можете знайти у нашій добірці за привабливими цінами. Приємних вам читань!