ТОП-5 Хітів Книжкового Арсеналу
01.07.2021
Що читати
Поділитися
Не віриться, що так швидко промайнув Книжковий Арсенал у Києві… Хоч погода була дещо нестерпною, загалом ця подія залишила багато позитивних емоцій. І багато наших книжок опинились на ваших книжкових полицях. Тож ми вже видихнули і вирішили сьогодні підбити підсумки й поділитися з вами добіркою книг, які на фестивалі користувались найбільшою популярністю.
Шанувальники сучасної української літератури вкотре показали нам, що акцент на своїх авторів, це тренд. Наприклад, однією з найпродаваніших книг на стенді стала «Вілла Деккера» Юрія Винничука. Роман переносить нас у спекотний Львів на порозі Другої світової війни. Відчуття, що наближається щось дуже лихе вже починає витати у повітрі. Але місто ще живе своїм подекуди екзотичним, подекуди гангстерським життям. Одного дня двоє друзів Марко «Нічний репортер» та комісар поліції Роман Обух беруться розслідувати дві, здається, не пов’язані між собою справи — вбивство місцевого юриста та серію безжальних убивств молодих танцівниць нічним маніяком, який встиг отримати прізвисько «Цинамоновий», за те що виймав у жертв очі й присипав їх цинамоном. Марко настільки глибоко вникає у ці дві справи, що мимоволі й сам опиняється у смертельній небезпеці й павутині інтриг. Чи вибрався він з них живим? І до чого тут загадковий Деккер та його вілла? Відповіді у новому романі.
Новий роман харизматичного Остапа Українця «Дискордія» ми продали до останнього примірника. Цей роман переносить нас ще на кілька десятків років назад до Івано-Франківська, який на той час іменувався Станіславовом. Тут ми знову зустрічаємось з Іґнацієм Камінським, героєм дебютного роману Остапа «Малхут». Після ув’язнення у віденській в’язниці Іґнацій повернувся до рідного міста. І одразу потрапляє у центр революційних подій, які увійшли в історію як Весна народів. Але перш ніж повернутися до Відня наш герой встигає закохатися й навіть більше…
Серед новинок закордонної літератури не обійшли увагою роман Бернардін Еварісто, який позаминулого року став лауреатом Букерівської премії — «Дівчина, жінка, інакша». Центральним персонажем цього роману стає Амма, колись відома драматургния, чию творчість почали досліджувати на предмет її кольору шкіри, орієнтації й впливу. Адже у сучасному світі знову важливими стали теми рівності, неупередженості, безпеки, толерантності й емігрантської свободи. ЇЇ історія збирає довкола себе долі ще 11 жінок, які в більшій чи меншій знаходяться у пошуках себе. Бернардін Еварісто у своїй книжці шукає точки дотику між ними завдяки незручним у сучасному суспільстві темам. Темам, які вимагають дестигматизації і проговорення….
Наступні хіти показали нам читацьку обізнаність і потяг до справжнього мистецтва.
Так однією з найбільш продаваних новинок нон-фікшену стало «Авангардне мистецтво в Україні» відомого у всьому світі американського мистецтвознавця українського походження Мирослава Шкандрія. Помилково вважати, що наших українських художників не знають у світі. Більше того, вони завжди були у контексті світового мистецтва і на хвилі трендів. Вони вчились у найкращих європейських школах, а школи вчились у них. Такі імена як Казимир Малевич, Іван Кавалерідзе, Вадим Меллер та інші, ніколи не вважалися ні російськими, ні радянськими митцями, а нашими. На жаль, репресивна радянська машина знищувала цю пам’ять. Але тепер… Мирослав Шкандрій, дослідивши історію українського мистецтва 1910-1930 років, розкриває нам усю правду і нагадує світові імена українських митців усьому світові й нам також.
Ну і, звісно, чудова книга культового режисера Френсіса Форда Копполи — «Живе Кіно». Всі хоч раз бачили чи чули про його фільми, хоча б про «Хрещеного батька» чи «Апокаліпсис сьогодні». Та на рахунку іменитого режисера набагато більше геніальних стрічок. Мова у цій книзі щоправда не про них, а про те, як Френсіс Форд Коппола вирішив створити нове мистецтво на перетині трьох жанрів: кіно, театру та телебачення. Викладаючи в університеті, він зі своїми студентами почали створювати дещо не схоже на усе що ми знали «до», і назвали це «живе кіно». Попутно у книжці Коппола ділиться з нами історією світового кінематографу, що, коли і як впливало на його розвиток. І як родзинка — ділиться власною біографією. Дійсно захоплююча книжка!
Повертаємось до нашого традиційного промокоду top20 на знижку -20%, який діє від сьогодні до неділі на всі книжки ТОПу.
І на такій піднесеній ноті, ми з вами не прощаємось, а кажемо — «до зустрічі у суботу».