"Поросяча етика" О. Генрі
Історія світової літератури знає не так уже й багато справжніх майстрів короткого оповідання. Серед них такі уславлені імена, як Антон Чехов, Акутагава Рюноске, Орасіо Кірога, Сакі, Стівен Кінг. Сюди ж із повним правом зараховують і Вільяма Сідні Портера, який обрав собі літературний псевдонім О. Генрі (1862–1910).

Кожне його оповідання — лише кілька сторінок, та вони сповнені несподіванок і сюжетної дотепності, яскравих характерів, тонкого гумору і справжніх почуттів. Це воістину «найвищий пілотаж» літератури: досконала майстерність і життєва правда, простота й довершеність стилю, так би мовити, «в одному флаконі».
"Зеро К" Дон Делілло

Головний герой нового роману Дона Делілло мільярдер Росс Локгарт — основний інвестор віддаленого і таємничого поселення, де смерть вишукано контролюють, а тіла консервують до майбутніх часів. Здоров’я його дружини Артис стрімко занепадає. Син Росса Джефф приєднується до Росса й Артис у поселенні, щоб попрощатися з нею, коли відмовить її тіло. Росс теж відчуває глибоку потребу увійти в інший вимір і прокинутися в новому світі. Натомість його син прагне жити й відчувати «мішанину подивів нашого часу тут, на землі».
Коли видавнитво "Фабула" готувало книгу до друку, то отримало листа, надрукованого на друкарській машинці, від її автора Дона Деліло:
"Коли я дізнався, що «Зеро К» надрукують в Україні, я певний час думав про похмуру драму бою, припинень вогню і демаркаційних ліній. На мить я забув, що Україна – важливий елемент самого роману.
Потім підліток, якого звуть Стак, знову силувано спав мені на думку, і я пригадав те, як ідея цього персонажа так прудко стала словами на сторінці. Отакий він був, уже формуючись, чотирнадцятирічний, кмітливий, високий і непередбачуваний, українець за народженням.
І, думаю, я знав, що невдовзі він оживе на сторінці, що його життя завершиться в його країні під час епізоду військового конфлікту.
Тінь цих подій в Україні, здавалося, переслідувала мене і потім, коли лише через три дні друг дав мені два фільми режисера Лариси Шепітько, сміливого і вправного митця, яка народилася в Артемівську 1938 року, у місті, яке зараз є частиною незалежної держави Україна".
Повну версію статті читайте за посиланням https://goo.gl/17qiZQ