#ЩоЧитатиВихідними. Емоційний
15.10.2021
Що читати
Поділитися
Сьогоднішня добірка #ЩоЧитатиВихідними несподівано для нас самих стала дуже емоційною. Новий роман Ярослави Литивин і наш старий хіт від Сьюзан Форвард зараз вам усе пояснять.
Почнемо звісно з роману «Не мій дім» Ярослави Литвин. Події роману розгортаються у зовсім недалекому майбутньому. Головна героїня Сюзанна — молода мисткиня, чиї візуальні роботи свого часу були дуже популярними у світі. Але зараз у її житті сталося вигорання, проблема, яка, не дивлячись на людей і їхні статуси, спалює всіх. Для Сюзанни — це смертельно небезпечно, вона не в змозі побороти проблему самотужки. Але одного дня на горизонті з’являється чоловік, який обіцяє їй усе змінити. Він красивий, успішний, харизматичний і, здається, кохає її. В пориві ніжності від пропонує нашій головній героїні стати його дружиною і почати жити разом. В якості подарунку він купує квартиру у Києві й пропонує Сюзанні зробити з неї дім її мрії, користуючись її талантом та новітніми технологіями, які присутні у світі. Головна героїня приходить до тями. Можливість творити, і творити саме те, що хоче вона, — підживлює. Але все починає розсипатися як картковий будиночок в той момент, коли у їхньому домі з’являється покоївка-андроїд… Ярослава Литвин у новому романі підіймає дуже складні питання й, що цікаво, зовсім не про штучний інтелект, а про саме життя і людську крихкість. Перед нами розкривається нова, потужна українська драма.
За збігом обставин авторку іншої книги у добірці також звуть Сюзанна. Щойно помітили) А мова про «Емоційний шантаж» відомої психотерапевтки і докторки філософії Сьюзан Форвард. Емоційний шантаж — це потужна форма маніпулювання, під час якої близькі люди в прямий чи непрямий спосіб погрожують нам неприємностями, якщо ми не зробимо того, що їм потрібно. За свою 25-літню практику вона зуміла розпізнати та класифікувати присутність емоційного шантажу, зрозуміти причини й патерни поведінки тих, хто шантажує (свідомо чи не свідомо) і тих, хто став об’єктом шантажу. Авторка також, окрім вищезгаданого, пропонує нам дієві способи, які в майбутньому допоможуть не тільки розпізнавати емоційний шантаж поміж друзів. родичів, колег, начальства чи коханих людей, а й давати собі раду з таким шантажем. Для цього не обов’язково змінювати роботу чи коло спілкування, або розлучатися з коханими й тікати від родини. Достатньо дати зрозуміти їм, що вам не страшно і ви готові боротися за власний комфорт. Як це зробити, дає поради Сьюзан Форвард.
Не забувайте про наші знижки. Читайте гарні книжки і любіть себе.
До зустрічі у наступній добірці.