Новий ТОП-5 це дійсно рай для любителів музики, особливо року. Давайте познайомимося ближче!
Розпочинаємо з книги Сергія «Колоса» Мартинюка «Рок-н-рол».
Уявіть, що за якийсь тиждень все, на що ви потратили своє життя, втратить сенс. Розпадеться, як картковий будиночок і стече, як пісок крізь пальці...
Відомий луцький гурт «Дерти Лаха» переживає не найкращі часи своєї історії. Сем і банда їдуть до Києва на запис нового альбому, який повинен повернути їм колишню справу. Але то у них викрадають гітару, то на Труханів острів викидається справжнісінький кит, то в алкогольному шалі вони викрадають косуху Вакарчука... словом відбувається якась чортівня. Як в житті кожного рок-н-рольщика. Та насправді ця історія про глибину людських душ, злети й падіння, міфічне і справжнє, про сцену і те, що за кулісами...
«Життя Браяна. Мемуари соліста AC/DC» — розважальна та захоплююча автобіографія Браяна Джонсона, у якій детально розповідається про появу однієї з найбільших рок-ікон.
Охоплюючи роки від дитинства до альбому AC/DC «Back in Black» і подальшого туру, книга справді змушує перегортати сторінку за сторінкою. Із сумішшю гумору та пафосу автор докладно розповідає про суворість і головну нагороду за добре прожите життя. Від хлопчика з хору Джорді до хриплого вокаліста однієї з найвидатніших рок-груп усіх часів, усі події описані з гумором та анекдотами.
Браян ніколи не жалів себе у важкі часи, і його любов до сім’ї та друзів є постійною темою. На щастя, типові для рок-н-ролу надміри сексу, наркотиків і руйнування відносно відсутні. Натомість ми отримуємо уявлення про нормального скромного хлопця, який робить все добре і врешті-решт досягає своєї мети — стати співаком у найкращій групі у світі.
Історія людини з божественним талантом, якій довелося так багато працювати, долаючи багато невдач, перш ніж досягти вершини...
На перехресті між графікою, інформацією та історією лежить інфографіка: тип оповіді, який за останні роки, зі швидким розвитком Інтернету та його мови, зазнав деяких цікавих подій. Чи можна розповісти історію року або його частини за допомогою цифр і даних? Книга «Інфорок. Історія рок-музики» Джулії де Амічіс та Ернесто Ассанте — спроба зробити це за допомогою інфографіки, малювання генеалогічних дерев різних музичних жанрів, представлення портретів рок-зірок і розкриття цікавих чи навіть дивовижних фактів. Числа допомагають реконструювати плин часу, дат і подій; надання інформації про продажі записів і позиції в чартах може надати відчутної форми досягненням, які інакше могли б здатися абстрактними.
Боб Ділан, «The Beatles», Девід Бові, «Queen», «Ramones », «Nirvana», «The Chemical Brothers» — зірковий шлях кожного гурту чи виконавця масштабно візуалізовано у поєднанні хронології і фактів: кількість проданих платівок і світових турів, місця у чартах, премії, гонорари, авдиторія у соцмережах тощо.
Використовуючи інфографіку, читач має чітке візуальне уявлення про основні моменти музичної пригоди, альбому, знаменитості, сезону тощо. З першого погляду та зі швидкістю, якої вимагають цифрові комунікації, але також з гостротою повної й вичерпної інформації.
Зрештою, ця книга — не звичайна розповідь — це справді винятковий, всеохоплюючий огляд року.
«Звідси ніхто не вийде живим», Денні Шуґермана та Джеррі Гопкінса — чудова можливість познайомитися ближче з таким харизматичним рок-музикантом, як Джим Моррісон.
Джим Моррісон був розумною чутливою людиною, яка, здавалося, мала проблеми з владою і завжди переступала межі. Він був студентом філософії та постійним читачем, який заповнював зошити, які ставали піснями та віршами. У цій книзі докладно описано злет і падіння Джима та групи Doors, його пияцтво, вживання наркотиків і епатажні виступи, що призвели до його арешту та остаточного засудження, втечі до Парижа та суперечливої смерті. Життя і смерть Джима Моррісона, який помер у віці 27 років, — це то захоплююча, то сумна історія. Коли ви читаєте це, ви знаєте кінець, але замислюєтеся, що могло б бути, якби він не був таким саморуйнівним або хтось не втрутився.
Автори пишуть так, що виявляють усі сторони Джима Моррісона, хороші, погані та потворні, але чомусь все ж таки вдається полюбити його.
Музика Джима Моррісона та Doors продовжує жити, вони залишили значний слід у суспільстві. На жаль, ця історія все ще трапляється з іншими зірками. Джим Моррісон процитував філософа Вільяма Блейка: «Дорога надмірностей веде до палацу мудрості». Що ж, Моррісон прожив своє життя відповідно до цієї цитати, він намагався прорватися на інший бік, але покинув нас занадто рано.
Розповідь про геніальну людину, яка спалила життя з обох кінців свічки... Рекомендуємо!
І на завершення книга не про музику, але він музиканта. Автор «Блокбастера» Зоран Жмирич не тільки пише книжки, а й професійно займається музикою, має власну рок-групу. В романі він розповідає історію, яка нам, на жаль, до болю знайома.
Важко писати про війну, про яку так багато писали і писали, говорили і говорили, брехали і брехали... а Жмирич зумів написати цікаву історію війни і розповісти нам те, що ми вже знаємо, але все ще маємо почути. Пам’ятати. Щоб не забути. Пам’ятати жертв. Але не ті жертви, перетворені на цифри, роздуті, безглузді, перетворені на булави, якими мирно триває війна і якими ми б’ємо один одного в політичних, дипломатичних і медійних війнах, а жертва іншого типу — наша власна, індивідуальна жертва, принесена народженню на колективному вівтарі ідентичності та нестримної матриці історичної трагедії. Жертва розташована по обидва боки від ствола рушниці, по обидва боки від прицілу.
Військовий конфлікт в Югославії... Війна розділяє людей, зароджує сумніви щодо друзів, робить жорсткими серця. Але право вибору залишається у людини навіть в найскладнішій ситуації.
Автор знає про війну не з чуток, він пройшов балканський конфлікт, воюючи за Хорватію. І як ніхто інший знає про страхи й біль, які залишає по собі війна.
«Blockbusters» — позивний, який узяв собі головний герой, не випадковий. Він фанат кіно, пішов добровольцем на війну і потрапив у полон. Тяжкі випробування, випадкова втеча та порятунок людини, яка нічого про себе не пам’ятає. Але виявляється, що ці двоє дуже близькі — вони слухають одну музику, захоплюються одними фільмами, мають спільні цінності. Тільки не знають, ким був врятований у минулому…
Роман Жмирича не про війну, він про людей — про дружбу, мужність, вірність обов’язку та милосердя.
Найвищі рекомендації.
На цьому ми з вами прощаємося до п’ятниці. Використовуйте знижки, читайте книжки та діліться враженнями від прочитаного!