Нове та ще новіше. ТОП-5
03.12.2020
Що читати
Поділитися
Незважаючи на важкий рік у світі, у нас вийшло багато новинок. Всі вони різні, але кожна по своєму крутезна. І про кожну хочеться розповісти так, щоб ви неодмінно обрали її для себе.
Давайте приглянемось.
Відкриє добірку відбірний наук-поп від Пітера Еткінза — «Чотири закони, що рухають Всесвіт».
Слово термодинаміка чули всі, чи майже всі. Для необізнаних воно звучить наче якесь закляття.) Та ми ж знаємо, що це не так) Пітер Еткінз — всесвітньовідомий вчений-хімік та поважний професор Оксфордського університету за свою довгу кар’єру вивчив та дослідив закони термодинаміки настільки ґрунтовно, що тепер з легкістю може пояснити завдяки ним всю світобудову. Температура, тепло, час та природа енергії — чотири вершники термодинаміки. У книжці «Чотири закони, що рухають Всесвіт» автор лаконічно та з нотками гумору знайомить нас з цими поняттями, розповідає про їх особливості та процеси, які ними керують, і просто таки закохує в науку. Здається, що після прочитання цієї книжки, вам неодмінно захочеться поступити до Оксфорда і вивчити предмет у особисто у професора Еткінза.
На другому місці добірки книжка, в якій менше науки і більше практичних знань. Книжка, яку повинен прочитати кожен програміст та його керівник, це — «Патерни проєктування» Еріка Фрімена.
Перед вами майже 700 сторінок відбірних знань про програмні коди, їх структуру, архітектуру, візуальну складову та функціонал програмного забезпечення. Що таке патерни? Звідки вони беруться? Як ними користуватись та навіщо вони взагалі потрібні у програмуванні вам пояснить Ерік Фрімен (людина-оркестр) та його шалена команда. Вони розглядають понад два десятки найкрутіших та найпоширеніших патернів, які важливо освоїти кожному айтішнику, перш ніж стати ґуру. Дехто у нас вже почав читати і вже задумується про зміну професії)))
Такс, жарти жартами. А у нас тут сталася третя сходинка ТОПу. І в наших руках неймовірний артефакт — «Посібник The Financial Times зi стратегiї для соцiальних медiа» Мартіна Томаса, маркетолога зі світовим ім’ям.
Уявіть, що ви тримаєте в руках найголовнішу, найповнішу та найґрунтовнішу книжку з маркетингу — таку собі «Біблію Маркетингу». Так от, не уявляйте, бо так і є насправді. В ній автор поєднав свій кар’єрний досвід роботи на топових посадах в агенціях і проєктах та філігранно підкріпив їх професійними статтями одного з найвпливовіших медіа «The Financial Times». Мартін Томас пояснює, як насправді варто рекламувати свій бізнес, управляти ризиками, розвивати особистий бренд та скільки зусиль це насправді коштує. Книжка поділена на чотири частини: у першій Мартін навчить нас планувати, у другій пояснить, як діяти та комунікувати у соціальних медіа, в третій — як контролювати два попередні процеси та уникати кризових ситуацій, а наприкінці поділиться лайфгаками, як прокачувати себе ще вище, розвивати свій бренд та отримувати кращі результати.
На четвертому місці неймовірна новинка «Ілюзія ефективності» від правозахисниці, докторки філософії у галузі економіки (PhD), магістерки права, юристки ну і, звісно ж, письменниці — Віри Валлє.
«Ілюзія ефективності» на перший погляд виглядає як книжка, та насправді перед нами маніфест проти абсурду, тупості, ницості та брехні. В своїй книжці Віра Валлє відверто, професійно та ґрунтовно розглядає багато аспектів сучасного життя — критичне мислення, права та обов’язки, суть почуттів, нашу поведінку в особистому, соціальному житті та на роботі, пояснює звідки виникають ті чи інші проблеми. Авторка відкриває нам очі на суть речей і допомагає подивитись у корінь всіх наших негараздів.
А закриває нашу добірку книжка прямо «з печі», тобто з типографії. Книжка, на яку чекали багато наших читачів, — «Феномен культури Кардаш’ян» британського соціолога і культурного критика Елліса Кешмора.
Сім’я Караш’ян одна з небагатьох медійних родин у світі, яка має значний вплив на тренди та моду. На прикладі «ефекту Стрейзанд» (в нас його вже успішно перехрестили на «ефект Медведчука»), мемів, реаліті-шоу, скандалів та безлічі медіа-інструментів містер Кешмор відкриває нам правду про сім’ю Кардаш’ян. Часом абсурдні, безглузді та провокативні вчинки кожної з Кардаш’ян призводили до неочікуваних наслідків. Кім Кардаш’ян, навіть не маючи за спиною якихось зримих цікавих досягнень, все ж стала всесвітньовідомою особистістю, сповна використавши всі переваги епохи інтернету. Цікаво, смішно та відверто про феномен Кардаш’ян у нашій свіжинці-новинці.
На цій позитивній ноті кажемо вам — бувайте здорові! Читайте книжки, пийте гарячий чай і відпочивайте) Скоро новорічні свята і багато сюрпризів!
До зустрічі!