Королівський. ТОП-5
10.03.2021
Що читати
Поділитися
Сьогодні у нас не звичайні головні герої, а чоловіки й жінки, які змінювали хід історії людства своєю харизмою, витривалістю, мудрістю й хитрістю, а інколи й жорстокістю. Хто вони? Давайте поглянемо ближче…
Відкриває добірку наша свіжинка-новинка від Стейсі Шифф — «Клеопатра. Життя». І скажемо вам чесно, книжка просто бомба! Що ми насправді знаємо про Клеопатру? Єгипетська цариця, героїня романів і шекспірівських п’єс, кіно-персонаж, якого ототожнюють з Елізабет Тейлор… Що ще? Важко згадати, правда? А Клеопатра насправді була великою жінкою — хитрою, мудрою, безстрашною, часом хтивою і підступною. Вона пережила багато не-царських подій і принижень. Історія Клеопатри — це майже 40 років боротьби за місце під сонцем. Вона остання яскрава зірка великого Єгипту. Комета, яка яскраво горіла і швидко згасла. Але… залишила по собі пам’ять і спадок на тисячі років. Стейсі Шифф дослідила всі реально існуючі й доступні згадки про Клеопатру, щоб скласти захопливу біографію цієї хвилюючої жінки.
Щоб не порушувати хронологію і, так склалося, що й зв’язок, наступною книгою добірки став роман Джона Вільямса — «Авґуст». Той самий Гай Октавій, племінник Юлія Цезаря, від руки якого віддала душу богам Клеопатра. Джон Вільямс написав направду геніальний роман про історію римського імператора, який укріпив велич Римської імперії. «Авґуст» відрізняється від багатьох історичних романів не тільки завидною достовірністю (оскільки автор підійшов до написання роману дуже прискіпливо), але й унікальним стилем. Джон Вільямс відтворив життя Гая Октавія Августа у формі листувань самого імператора зі своїми сучасниками. Серед них були наставники, протеже, друзі, вороги, радники і рідні. Джон Вільямс створив неймовірну драму, засновану на реальних історичних подіях.
Третю сходинку зайняв «Каліґула» Саймона Терні. Ми не змогли оминути і цього римського імператора. Його біографія занадто суперечлива й цікава, щоб не згадати про неї. Отже, Саймон Терні знайомить нас з юним хлопчиком Гаєм Германіком. Родину хлопчика убили, живими залишились тільки сестра (від імені якої починається роман) і брати. Перед Гаєм постає непосильне завдання — взяти на себе правління Римською імперією. Але для цього з хирлявого юнака йому потрібно стати справжнім політиком і стратегом. Сумним у цій історії є те, що довкола хлопця точаться міжусобиці наставників, родичів, сенату та сотні інших «ротів». Вірити не можна нікому і потрібно покладатись тільки на себе. Така рішення приведе хлопця до божевілля. За що йому дадуть ім’я Калігула і захочуть стерти з обличчя світової історії.
Четвертою книжкою ТОПу стали «Чотири королеви» Ненсі Голдстоун. Тепер ми переносимось на кільканадцять століть вперед до Провансу. У місцевого графа народилось чотири доньки — Маргарита, Елеонора, Санча і Беатриса. Згодом (зважаючи на їхні звичаї) він дуже вигідно віддав кожну з них заміж. Першими вийшли заміж за короля Франції та Англії, , старші сестри — Маргарита і Елеонора а згодом Санча та Беатриса стали дружинами німецького та сицилійського королів. Ненсі Голдстоун з завидною художністю відтворює історичні факти, пов’язані з сестрами, які після вдалих шлюбів взяли правління у свої руки і впродовж багатьох років змінювали Європу на краще. Ніякі інтриги, зради і сумніви не похитнули їхні цілі.
А закриває ТОП роман Софі Перино — «Дочка Медічі». Всі ми добре пам’ятаємо величну й мудру королеву Марго — героїню історичних романів та фільмів. Та мало хто звертає увагу на те, що вона була не вигаданим персонажем, а реальною історичною постаттю. І що ще сумніше, що вона не завжди була королевою… На тендітні плечі юної дівчинки лягла важка доля — вона нащадок двох найкривавіших родин тогочасної Європи — Валуа та Медічі. Ці родини відрізнялись від інших своїми інтригами, розрахунками і внутрішніми правилами. Дівчині доводилось не тільки рости у такій атмосфері, а й вчитись протистояти їм і вміти відбиватись. Софі Перино у своєму романі, опираючись на реальну постать майбутньої королеви, відтворює найромантичніші, а заразом і найнесправедливіші моменти її юності. На цих контрастах ми врешті починаємо розуміти, звідки у юною Маргарити стільки внутрішньої сили і праведної злості, щоб наважитись керувати Європою.
Що ж, на цьому кажемо вам до зустрічі. Але згодом ми повернемося до вас з продовженням цього топу.