Хіти нон-фікшена 2021. ТОП-5
13.01.2022
Новинар
Поділитися
Привіт, друзі. Про нашу неймовірну художку ми вже нагадали вам минулого тижня, а тепер настав час потужного нон-фікшена. Буде різноманітно, захоплююче і дуже пізнавально. Отож, налаштовуйтеся! Ми починаємо:
Відкриває добірку книжка, яка вже другий рік поспіль впевнено очолює Хіт-парад продажів нашого видавництва. Мова про настільну книжку всіх на світі айтішників — «Чистий код» Роберта Мартіна. Автор цієї книжки за свою багаторічну практику створив таку кількість кодів, якій позаздрить уся Силіконова Долина. Більше того, він став першим, хто зумів довести весь процес практично до ідеалу. Перш ніж створювати будь-який код потрібно вивчити основи. Саме роз’ясненням цих основ у «Чистому коді» й займається містер Мартін. Ця книга являється практично покроковим ґайдом по створенню коду з нуля. Щоправда, усі ми розуміємо, що з першого разу створити ідеальний код неможливо — для цього потрібен час і клопітка та прискіплива робота. «Чистий код» максимально спрощує для вас цей процес, ознайомлюючи з кожним етапом — починаючи з того, як правильно називати свої коди і закінчуючи тим, як тестувати вже готовий код й не спалити ваше «залізо» а заодно й сервери, на яких ви зібрались тестувати свій чистий код.
Друге місце зайняв світовий бестселер, за яким встигли навіть зняти чудовий фільм. Так-так, це «Дім Ґуччі» Сари Ґей Форден. Бренд Gucci завжди був представником вищого класу в світі моди. Їх одяг та аксесуари на людині означали приналежність до «вищого світу». Але ж звідки з’явилось таке відношення до цього бренду? В чому їх секрет? І ким Gucci є зараз? На ці, та багато інших, не менш важливих питань, у своїй книжці-дослідженні намагається відповісти Сара Форден. Особливу увагу вона приділяє етапу їх історії, коли юного Мауріціо Ґуччі доля звела з непримітною, але надзвичайно амбітною дівчиною Патрицією Реджані. Ця родинна історія Ґуччі сповнена майже голлівудського екшену, неймовірних внутрішніх інтриг, фатальних помилок і несподіваного фіналу…, наслідки якого бренд відчуває й досі. До речі, наш часто запитують, наскільки книга і фільм різняться. Відповідаємо — тут ви знайдете більш повну й захопливішу історію. І книжку буде цікаво прочитати, навіть якщо ви ходили в кінотеатр.
Ще один хіт продажів опинився на третьому місці цієї добірки. Це «Мистецтво говорити» Джеймса Борґа. Книжка впевнено продовжує збирати довкола себе вдячних читачів, і це не може не тішити. «Мистецтво говорити» — одна з небагатьох книг, які дають справжнє розуміння важливості комунікації між людьми на усіх рівнях, починаючи з приватного спілкування з друзями й родичами і закінчуючи зовнішнім. Автор ділиться лайфгаками, як вести комунікацію з колегами та начальством? Як поводитися в нетипових ситуаціях? Як не боятися виступати на публіці? Як не бовкнути зайвого на важливій конференції? Як привернути до себе прихильність потенційних партнерів? На ці й багато інших питань Джеймс Борґ має чудові відповіді та поради. Черговий наклад книги вже скоро знову з’явиться у продажу.
Четверту сходинку посідає унікальна книжка американського мистецтвознавця українського походження Мирослава Шкандрія «Авангардне мистецтво в Україні, 1910–1930: пам’ять, за яку варто боротися». Всі ми знаємо і пам’ятаємо гніт радянської тоталітарної машини. Всі ми розуміємо, що її вплив поширювався і на мистецтво (літературу, візуальне мистецтво, музику й кіно). І це, на жаль, мало постійний характер. Так, наприклад, до недавнього часу ми не розуміли, як називати художників зі світовими іменами й українським корінням. Мирослав Шкандрій вирішив виправити цю вселенську несправедливість й повернути Україні імена, якими ми повинні пишатися. Казимир Малевич, Івана Кавалерідзе, Дзиґа Вертов, Вадим Меллер, Михайло Бойчук — це тільки невелика частина митців, які не тільки жили й працювали в Україні, а й користувались колосальною репутацією в Європі та інших континентах. Настав час дізнатися правду. І ця книжка — чудовий початок.
А замикає добірку «Безжальний менеджмент» Дена Кеннеді. Перед нами розгортається 49 потужних розділів, що краще допоможуть зрозуміти не тільки саму суть бізнесу, а й багато деталей, на які, на жаль, сучасні керівники часто закривають очі чи не приділяють достатньої уваги. Це і комунікація «роботодавець-працівник» і контроль бізнес-процесів, робота з клієнтами й навіть наявність «перекурів» у працівників і важливість розробки та впровадження нових стратегій розвитку. Книжка допомагає зрозуміти важливість як маркетологів і піарників, так і бухгалтерів та менеджерів усіх ланок. Може здатися, що Ден Кеннеді у цій книжці буває занадто категоричним, але повірте, якби він дав слабину, то не добився тих висот, якими тепер він може похвалитись.
Нагадуємо, що всі книжки ТОПу можна замовити зі знижкою -20% та оплатити карткою еПідтримка.
Що ж, і на цій категоричній ноті, кажемо вам, бувайте і до зустрічі в наступній добірці 😉