Британська проза. ТОП-5
20.04.2022
Що читати
Поділитися
Британія вражає. Акцентом, манерами, театром і, звичайно, літературою. Отже, сьогоднішня добірка містить в собі виключно британську прозу. Готові оцінити? Гайда розпочнемо!
Книга відомого британського письменника Крістофера Пріста «Престиж» повідає вам про двох талановитих ілюзіоністів початку ХХ століття. Роберт Енджер та Альфред Борден фанатично віддані своїй справі. Вони працюють пліч-о-пліч, доки один випадок не змінює все докорінно. Тепер вони найзапекліші вороги, котрі готові на будь-який вчинок аби лишень розкрити престиж іншого. На вас чекає море ілюзії, обману, відчуття провини та сліз. Дрібка кохання, й ось захопливий бестселер, від якого важко відірватися. Крім того, на сторінках книги ви зустрінете неперевершеного Ніколу Теслу з його знаменитими словами: «Вам знайомий вираз «Вище своєї голови не стрибнеш»? Це омана. Людина може все». І дійсно, винахідник цілком правий. Однак, яким буде найкращий фокус усіх часів, і який його престиж? А головне, якою ціною його буде виконано?
Алі Сміт — одна із найяскравіших персон серед прекрасних представниць сучасної британської літератури, від якої завжди чекаєш чогось дійсно неперевершеного. Ба, навіть більше, геніального! Роман «Як бути двома» не є виключенням. Чи можливо є виключенням серед звичного розуміння поняття «література»?
Книга поділена на дві частини, кожна рівно по 160 сторінок, які доповнюють одна одну. У романі «кожен рядок накладений на якийсь іще, а кожна сторінка, власне, є двома сторінками...». Дві різні сюжетні лінії. Дві різні долі в абсолютно різних країнах та епохах. Джорджія й Франческо. Що їх поєднує? Мистецтво. У ньому між собою тісно переплітається минуле з сьогоденням.
Джорджія/Джордж — дівчинка-підліток з Англії. Вона часто приїздить до Лондона, щоб подивитися на роботу давно забутого художника епохи Відродження, адже ці фрески так подобаються її мамі. Ні, не подобаються. Подобались. Вона померла рік тому. Утративши маму, найближчу людину в своєму житті, дівчина поринає в депресію, але намагається втримати тонку ниточку зв'язку із матусею через мистецтво.
Франческа/Франческо — дівчина з Італії, яка мусить усе життя видавати себе за іншу людину, прикидатися хлопцем, щоб мати змогу творити. Вона розповідає про своє життя, мрії та сподівання. Розповідає історію створення шедевру. Саме тої фрески, на яку приїздить подивитися Джордж, за котрою, у свою чергу, спостерігає невидимий дух італійської художниці.
Алі Сміт проводить дуже багато паралелей як між самими героїнями, так і між їхніми епохами. Дівчата буквально з різних світів, говорять різними мовами, але суть речей, про які вони розповідають від того не змінюється. Авторка роману, як справжня майстриня слова, показує через призму теперішнього й минулого, що людина, у цілому, залишається такою ж, як і була, скільки б часу не минуло.
Іще один бестселер «Будинок імен» маємо від Колма Тойбіна, автора, котрий завжди дивує своїм нетривіальним баченням на звичні для всіх події й речі, вчергове вражаючи в самісіньке серце. Він відкриває погляд із нового ракурсу на віру, богів і їх відсутність, людські недоліки й гріхи.
У своєму романі Тойбін розповідає історію, якій щонайменше кілька тисяч років. Ми переносимося в роки напередодні Троянської війни, в якій війська царя Агамемнона отримають перемогу. Але ж якою ціною? Історія «Будинку імен» відтворює сімейну трагедію від імені дружини царя Клітемнестри. Довірившись богам, Агамемнон наслав на себе кару страшнішу, ніж гнів богів — гнів жінки, цариці й, що найголовніше, матері, у якої забрали дитину. Вона відкриє в собі найтемніші закутки душі, вона виллє всю свою ненависть і біль, щоб помститись за те, що її чоловік, щоб виграти війну, приніс у жертву їхню доньку. Колм Тойбін розповідає цю історію набагато філігранніше й глибше, ніж свого часу це робили Есхіл і Софокл. І це вражає...
Кохання — одна із найзагадковіших речей у світі та одночасно тема наступної книжки, що представляє сучасну літературу Англії. Можливо, науковці й спираються на думку, що це всього лиш гра гормонів, однак, погодьтеся, у ньому навіть із цієї точки зору залишається багато загадок. І що ж, як не книги про кохання, допомагають зануритися в цей світ романтики, а інколи й небезпек.
Психологічний триллер «Убий мене ніжно» британського подружжя, що пише під псевдонімом Ніккі Френч, викликає величезну кількість емоцій. Сюжет постійно тримає в напрузі, інтрига витримана до просто вибухового кінця. Це роман про одержимість. Роман про те, як можна загубити все, і себе теж, коли, втративши голову, йдеш на короткому ланцюжку почуттів.
У буденному житті Еліс з'являється загадковий чоловік на ім'я Адам. Із цього моменту все перевертається з ніг на голову. Як кожна медаль має зворотну сторону, так і чарівний незнайомець її мав. Дівчина відкриває для себе новий світ. Відкриває сторони своєї особистості, про які раніше й не здогадувалася. Із своїми бажаннями, як то кажуть, потрібно бути обережним. Еліс вони заводять у темну воду таємниць та брехні. Головна героїня роману заради того, щоб знайти відповіді на запитання, які стосуються минулого коханого, піде до кінця. От тільки ціна розгадки виявиться зависокою для обох.
Останньою на сьогодні буде книга про чи не найважливіше, що є в нашому житті. Сім'я. Саме про неї мова в книзі Марії Джоан Хайленд «Дай спокій».
Світ довкола жорстокий і несправедливий. Усі довкола брешуть, роблять боляче й уникають Джона, головного героя. Із цим можна було б змиритись, якби це не стосувалося його батьків та якби не ще одне «але». У хлопця аутизм.
Джон Іган — зависокий, як на свій вік, вразливий 11-річний хлопчик. Його батько більше любить азартні ігри та повій, а мама страждає на депресію й часто забуває про сина. Джон наодинці пізнає цей світ — з усім його брудом, злом і несправедливістю. Усе, що його насправді рятує, це мрія. Мрія потрапити в Книгу рекордів Гіннеса, як перша людина-детектор брехні. Він старанно веде свій «журнал брехні», адже ця супер-здібність — чи не єдина реальність, що не дає йому зійти з розуму.
Пронизлива історія незвичного хлопчика залишає щем на серці і нестримне бажання приголубити власну дитину.
Час прощатися, але ми обов'язково зчитаємося в суботу. Крім того, не забувайте використовувати знижку -20%, котра діє на всю добірку до кінця тижня!