Без паніки. ТОП-5
19.03.2020
Що читати
Поділитися
Ну що, друзі, починаєте звикати до нового режиму дня? Під час карантину у вас з’явилось трошки більше часу на читання книжок. Хороших книжок) А наша постійна рубрика ТОП-5 йде за планом, і сьогодні ми підібрали для вас романи, які точно не дадуть вам впасти духом. Поїхали!
Відкриває добірку роман неймовірного Дугласа Коупленда «Гравець 1: що з нами станеться». На перший погляд виникає враження, що перед нами книжка-катастрофа. В якісь мірі так і є, але все не так фатально, як здається. Автор у своєму апокаліптичному романі пішов дещо іншим шляхом, ніж людство в реальності, тому можна спокійно видихнути) Містер Коупленд переносить нас до маленького й трошки занедбаного бару поблизу летовища канадської столиці. В ньому, незбагненними Господніми шляхами, опиняється п’ятеро абсолютно різних людей. Бармен-алкоголік в зав’язці, розлучена «загублена» жінка, яка шукає собі бойфрендів у Інтернеті; чоловік, на гачок якого вона потрапила (і який всіх страшенно бісить в цьому барі); церковний пастор, який пограбував своїх прихожан, і дивна молода дівчина в пошуках батька для майбутньої дитини. Компанія така собі. Але…
В якийсь момент світ довкола них починає сходити з розуму — ціни на нафту зростають з кожною хвилиною, уряди й нації колапсують, і починається Армагедон, хаос і гонка на виживання. Всіх вражає вірус божевілля. І тільки ця п’ятірка невдах виявляється останніми адекватними людьми на Землі. Як за 5 годин ізоляції зміняться їхні життя і погляди, знає тільки Гравець 1. Це філософський і водночас динамічний роман про людину, переосмислення себе і світ, який змінився назавжди.
Але в нашій добірці книжки не тільки про це. Наступний пункт — «Світло Парижа» Елінор Браун.
Це драматичний роман про любов і спокуту, про вибір і боротьбу, про образи і смиренність.
Мадлен живе нещасливим життям у шлюбі, її чоловік прагне придушити в ній будь-які творчі пориви і вимагає тотальної послушності. Вона згасає під цим пресом від людини, яку сліпо кохає. Та одного дня їй все ж таки вривається терпець і вона тікає до мами. В сімейному будинку, кілька днів по тому, вона знаходить старий щоденник бабусі Марджі, який перенесе її у Париж часів Фітцджеральда і Гемінгвея, джазу і вина, свободи і блиску. І відкриє Мадлен зовсім іншу жінку на ім’я Маргеріт, яка все ж таки колись стане її бабусею. Але чому Маргеріт обере інший шлях? Як це вплине на її онучку через 70 років після бурхливої молодості? І чи дасть все це сили й розуміння зневіреній Мадлен? Відповіді тут — у «Світлі Парижа».
Наступна книга добірки — життєствердна і ледь не магічна за своєю природою, та в той же час балансує по лезу справжнього панку і філософських роздумів. Перед вами «Капітан Смуток» Сергія Мартинюка.
Ця історія починається з Дубно на Рівненщині. З усіх початків цього роману всі починаються звідти) Двоє друзів, Пі та його мовчазний друг, вирушають автостопом на зустріч пригодам. Точніше одній пригоді — віднайти всіх колишніх коханок Пі й познайомитись з його дітьми. Ідея насправді шалена і позбавлена глузду. Але попереду дорога, яка манить хлопців. І якщо вже підняв палець вгору, то зійти з цієї стежки буде важко. «Капітан Смуток» — ніби одіссея для двох друзів. Вони змушені пройти цей шлях від початку й до кінця. І змінитись. Тільки там, в кінці шляху, на них чекають всі відповіді…
Четвертим пунктом добірки став динамічний роман Мішель Річмонд «Шлюбний договір».
Еліс і Джейк — закохана пара. Вона — колишня рок-музикантка і юрист, а він — практикуючий психіатр. Їхні стосунки за правильним життєвим сценарієм рухаються до весілля. І все б обійшлось спокійно, якби не подарунок одного з клієнтів Еліс, — запрошення до елітного клубу «Договір». Осліплені підготовкою до весілля і своїми почуттями, вони втратили пильність і натрапили на дуже серйозні проблеми. Виявляється, що вступити до цього клубу дуже нелегко, — як і про бійцівський клуб про нього не можна нікому розповідати, а якщо захочете його покинути, то навряд чи вам вдасться зробити це живим. Еліс і Джейк все ж таки наважуються на цей відчайдушний крок після всіх знущань, які застосував проти них «Договір». Та чи зуміють вони довести справу до кінця і вижити?
А закриває наш ТОП легендарний Януш Леон Вишневський і його новий роман «Зміщення спектра».
В цю цифрову епоху нам насправді не вистачає «ламповості» і чогось ніжного, доброго та справжнього. Якуб і Надя — покоління міленіалів. Вони відвертіші, спокійніші, впевненіші у собі й відповідальніші. Він — студент-програміст з великим майбутнім. Вона — архітекторка-реставраторка, до нестями закохана у свою професію. Їхній життєвий вибір, здавалося б випадково, привів їх одне до одного і туго-туго зв’язав невидимими червоними нитками. Та кожне кохання повинно відчути на собі тиск випробувань. І в Якуба та Наді він дуже дивний. Надя в старій книгарні натрапляє на книжку відомого польського письменника. Історія, прихована в тій книзі, змушує її часто плакати, — то від суму й туги, то від безмежжя кохання, описаного там. Але в якийсь момент вона помічає містичну схожість з життям матері Якуба. Вона розпочинає своє розслідування, яке врешті-решт може зруйнувати стосунки з коханим. Але правда повинна бути сказана.
Друзі, читайте гарні книжки, мийте руки, любіть одне одного і не божеволійте)
Скоро все буде добре)