Юлія Кісіна

Юлія Кісіна

(10.09.1966) Юлія Кісіна —прозаїк, поетеса, художниця. Уродженка Києва, від 1990 року вона живе в Німеччині. Закінчила київську Художню школу імені Тараса Шевченка, навчалася на сценарному факультеті ВДІК у Москві та в Академії художніх мистецтв у Мюнхені.

Від кінця 80-х років 20 століття брала участь у житті московського літературного андеграунду, була наближеною до кола концептуалістів, публікувалася в самвидаві (зокрема, в «Мітіному журналі» і в журналі «Місцедруку»).

У Німеччині Кісіна стала відомою як художниця завдяки «перформативній фотографії» й перформансу. Удостоєна художньої стипендії «Дрезднер-банку» ім. Юргена Понто і — двічі — літературної стипендії Берлінського Сенату.

Починаючи від 2000 року Юлія Кісіна провела ряд художніх акцій, у тому числі «Божественне полювання» (екскурсія для овець у Музеї сучасного мистецтва у Франкфурті-на-Майні). В 2003 році була ініціатором міжнародного фестивалю «Мистецтво і злочин» у театрі «Хеббель» у Берліні. В 2006 заснувала «Клуб мертвих художників».

Найбільшу відомість отримали романи Кісіної «Весна на Місяці» (2012) і «Елефантина, або Кораблекрушенція Достоєвцева» (2014). Роман «Елефантина» удостоєно премії журналу «Звєзда» за 2015 рік, він також номінувався на престижну премію «Російський Букер».

Книги автора

Показано 3 результати