Санджай Ґупта

Санджай Ґупта

(23.10.1969) Санджай Ґупта — американський нейрохірург, письменник і медичний журналіст індійського походження, який отримав широку популярність у США завдяки шоу Sanjay Gupta MD на каналі CNN. Цю діяльність Санджай Ґупта поєднує з посадами заступника керівника нейрохірургічної служби в Меморіальній лікарні Грейді в Атланті (Джорджія) і доцента кафедри нейрохірургії в Медичній школі Університету Еморі.

У 2006 році репортажі Санджая Ґупти з благодійної лікарні в Новому Орлеані під час урагану «Катріна» були удостоєні премії «Еммі» — як найбільш вражаючі історії, що з’явилися в головних випусках новин. Він також є автором постійної колонки, присвяченої медицині, на сторінках журналу Time і двох науково-популярних бестселерів — «Погоня за життям» (2007) і «Ті, хто обманув смерть» (2009).

Роман «Важкий понеділок» (Monday Mornings) побачив світ у 2012 році й миттєво став бестселером New York Times.

Роком пізніше книжка була адаптована в телесеріал. Виконавчими продюсерами виступили Девід Е. Келлі і сам Санджай Ґупта.

У січні 2009 року Санджаю Ґупті була запропонована посада Головного хірурга Сполучених Штатів в адміністрації президента Обами, але він відмовився від цієї честі.

У 2011 році журнал Forbes визнав автора «Важкого понеділка» одним із десяти найвпливовіших знаменитостей США.

Книги автора