Важкий понеділок (1-е видання)

Важкий понеділок (1-е видання)

3 відгуки

Серія:

Видавництво:

Додати у кошик
Додаткова інформація
ISBN: 978-617-09-5992-8
Вага: 0.454
Розміри, мм: 130x200
Кількість сторінок: 384
Рік видання: 2020
Мова видання: Українська
Жанр: Сучасна проза, Драма
Обкладинка: Тверда
Переклад: Світлана Орлова

«Важкий понеділок» — безсумнівно, найкращий роман відомого американського нейрохірурга та журналіста, постійного медичного оглядача CNN Санджая Ґупти. Книжка стала супербестселером й отримала широке визнання в багатьох країнах. П'ятеро хірургів, кожен — яскрава, своєрідна та сильна особистість, ведуть повсякденну боротьбу зі смертю в одній із найбільших лікарень США. А о шостій ранку в понеділок настає «час Х» — це час загальнолікарняної конференції, на якій аналізуються неминучі помилки і промахи лікарів, бо вони, як кожен із нас,— просто люди з усіма їх слабкостями, амбіціями, заплутаними почуттями і проблемами. За романом «Важкий понеділок» у 2013 році в США був знятий однойменний драматичний серіал, продюсером і сценаристом якого виступив лауреат одинадцяти премій «Еммі» Девід Е. Келлі, творець серіалів «Надія Чикаго», «Юристи Бостона» та «Еллі Макбіл».  

Читати повністю
Санджай Ґупта
Санджай Ґупта
(23.10.1969) Санджай Ґупта — американський нейрохірург, письменник і медичний журналіст індійського походження, який отримав широку популярність у США завдяки шоу Sanjay Gupta MD на каналі CNN. Цю діяльність Санджай Ґупта поєднує з посадами заступника керівника нейрохірургічної служби в Меморіальній лікарні Грейді в Атланті (Джорджія) і доцента кафедри нейрохірургії в Медичній школі Університету Еморі. У 2006 році репортажі Санджая Ґупти з благодійної лікарні в Новому Орлеані під час урагану "Катріна" були удостоєні премії "Еммі" — як найбільш вражаючі історії, що з’явилися в головних випусках новин. Він також є автором постійної колонки, присвяченої медицині, на сторінках журналу Time і двох науково-популярних бестселерів — "Погоня за життям" (2007) і "Ті, хто обманув смерть" (2009). Роман "Важкий понеділок" (Monday Mornings) побачив світ у 2012 році й миттєво став бестселером New York Times. Роком пізніше книжка була адаптована в телесеріал. Виконавчими продюсерами виступили Девід Е. Келлі і сам Санджай Ґупта. У січні 2009 року Санджаю Ґупті була запропонована посада Головного хірурга Сполучених Штатів в адміністрації президента Обами, але він відмовився від цієї честі. У 2011 році журнал Forbes визнав автора "Важкого понеділка" одним із десяти найвпливовіших знаменитостей США.
Читати повністю
Важкий понеділок (1-е видання)
Важкий понеділок (1-е видання)
Важкий понеділок (1-е видання)
Важкий понеділок (1-е видання)
Важкий понеділок (1-е видання)
Важкий понеділок (1-е видання)
User Анастасія
19.05.2024
Їх п'ятеро. Вони щодня рятують життя своїх пацієнтів. Вони вміють ставити діагнози, зшивати судини, реанімувати, видаляти пухлини в мозку, давати надію і поради, але чи такі ж вмілі вони у своєму власному житті? Чи можуть вони помилятися? Що відбувається в одному з кабінетів щопонеділка? Ця книга для мене стала цікавим коктейлем з життя лікарняного та приватного, щось на кшталт Доктора Хауса, але ще краще, бо тут нема головного героя, тут кожен персонаж дуже важливий, і його доля цікава. Ми поринаємо з ними у лікарські будні, перипетії з пацієнтами та колегами, але окрім цього, ми бачимо їх звичайними людьми, які живуть своє життя і стикаються з його проблемами.  Бачимо чиїсь перемоги, наснажливі вчинки,  але не лише це. Будуть тут і спроби налагодити стосунки в сім'ї заради кохання, пошук себе, діагнози, лікарські помилки, порятунок, життя та смерть, все це гармонійно сплетено в історію різних людей та однієї лікарні, яка їх об'єднала під своїм дахом. Розділ 45 просто розбив мені серце 💔 Дуже раджу!
User Олена Пилипів
17.01.2022
У практикуючого лікаря кожен день важкий та емоційний. Але понеділок для хірургів лікарні "Челсі Дженерал" є особливим, якщо напередодні на пейджер вони отримали коротке повідомлення "311.6". Бо саме у кабінеті 311 збираються усі лікарі та обговорюють лікарські помилки, що були допущені минулого тижня, не важливо померла людина, чи лишилася живою, але зазнала непоправних втрат. Тут грає роль і недбалість лікаря, що уявив себе богом, і тим, що поспішив під час операції, чи навпаки щось не догледів. Упередженість щодо певного пацієнта та паперові формальності, які були не проведені. В основному у книзі йтиметься про кількох особливих нейрохірургів. Звісно, вони розумні та харизматичні, люди, що на перше місце ставлять працю, а все інше (навіть себе) на друге. Тут посеред різних цікавих пацієнтів, діагнозів та нещасних випадків з людьми розглядається ставлення лікаря до проблеми та людини в цілому. Важливу роль відведено внутрішньому переживанню лікаря, який не зміг врятувати пацієнта, який не спить ночами продумуючи план операції, варіанти лікування та ін. Звичайно не обійтися без історій, які спонукали цих людей стати лікарями, а також особистого життя. І дійсно, кожен з них вибрав свій шлях до успіху - нехтуванням сім'єю, або самотність. Не найменшу роль у цьому відіграють партнери, що змирилися зі своєю участю: терпіти, підтримати або піти геть. Автор, що сам являється лікарем правдиво висвітлює цей світ покладаючись на власні почуття. Маючи індійське коріння, у книзі також не одноразово підіймає питання расизму та "іншості". Вона зашкалює емоціями, бо серед біди і смутку вирує гострий лікарський гумор. Це чудова книга по типу кіноісторій "Швидкої допомоги" та "Клініки". Тому, якщо тема ваша, сміливо читайте книгу.
User superadmin
03.02.2021
Відгук від kiraskybooks Лікарі та їх помилки "Важкий понеділок" книга, написана хірургом про хірургів. П'ять янголів в білих халатах рятують людей день за днем. Але вони все ж таки люди... помилки неминучі. Ось про помилки на хірургічному столі й ітиме мова, але на сам перед з точки зору самого хірурга. Достеменність психологічної складової вражає. Різноманіття характерів, прагнення, гіркість поразки. Кожен з п'яти героїв - особистість. Читачеві не дуже часто дають спостерігати за лікарями в природньому середовищі існування - операційній. Була б моя воля вони усі 381 сторінку робили б операції, а Санджай Ґупта описував перетікання процесу. Але автор вирішив інакше на радість більшої аудиторії читачів. То ж ми бачимо муки совісті, задиство, повну відданість справі і деталі особистого життя, що наголошують, що кожен з хірургів людина (!). За досить невеликий об'єм книги легко проникнутися емпатією до кожного - Вільянуева, Вілсона, Парка, Ріджвей, Саксена.. і як важко втрачати. О, автор змусить ваш страждати. Це життя, але все ж таки можна бути і поблажливішим до своїх героїв. Я прожила цю книгу за день, але післясмак досі й не минув. +1 примірник на мою поличку медичної художньої літератури. Якщо ви такий же фанат історій про лікарів ця книга для вас, якщо вам подобається спостерігати реакції людей на складні морально-етичні проблеми - ця книга тим паче для вас.
Публікації на тему
Інші книги з цієї серії
Спіннер
Інші книги автора
Спіннер