Дон Делілло

Дон Делілло

(20.11.1936) — видатний американський письменник-постмодерніст. Народився в Бронксі (Нью-Йорк) у сім’ї італійських імігрантів. Закінчив Фордхемський університет у 1958 році. В юності Делілло зовсім не цікавився письменницьким ремеслом доти, поки не почав працювати на автостоянці, де він приохотився до читання. Після університету працював у рекламній сфері, потім — копірайтером в агентстві «Ogilvy & Mather». Перше оповідання письменника «Ріка Йордан» було опубліковане в 1960 році в літературному журналі «Епоха».

У 1964-му Делілло облишив працювати й почав писати свій перший роман «Americana», який було надрукованолише в 1971 році. Критики стримано похвалили книгу — та й по всьому. Наприкінці 70-х він прожив кілька років у Греції, де написав роман «Імена» (1982). Його книги не мали широкого визнання до публікації «Білого шуму» (1985), який того ж року було удостоєно Національної книжкової премії США. Масовий успіх прийшов до письменника після публікації «Вивороту світу» (1997). У 2006 році «Нью-Йорк Таймс» включила одразу три романи письменника — «Терези», «Білий шум» та «Виворіт світу» до списку найкращих американських книг за останні 25 років.

Завдяки «Вивороту світу» Делілло в 1997 роцізнову став фіналістом Національної книжкової премії США, рік потому — фіналістом Пулітцерівської премії, а в 2000 році його було нагороджено за цей твір медаллю Вільяма Діна Хоуеллса, яку один раз на п’ять років присуджує Американська академія мистецтві літератури за видатні творчі досягнення.

Книги автора

Показано один результат