#ЩоЧитатиВихідними. На війні

У нову добірку в нашій суботній рубриці #ЩоЧитатиВихідними увійшли дві, неймовірно актуальні на сьогодні, книжки. Одна, звичайно, художня, а друга — нон-фікшн. Тож, знайомтеся з книгами та обирайте ту, яка більше припаде до душі.

Розпочнемо з книги «Містер Піп» Ллойда Джонса, в якій розповідається про війну очима дітей, та все ж вона стане для вас промінчиком світла.

Маленький екзотичний острів Бугенвіль на початку 1990-их, фактично рай на землі, де кожен має бути щасливим, але… жахлива війна.

Громадянська війна зруйнувала тихе життя на острові. Його жителі опинилися в пастці. Якщо у чоловіків ще є вибір — піти воювати або ганебно втекти, то у жінок та дітей такої можливості врятуватися з Бугенвіля немає. Єдиний білий чоловік, що залишився на острові після блокади, — містер Воттс, якого всі називають Банькатим. Він знову відкриває місцеву школу, щоб хоч якось зайняти дітей, і розпочинає читати їм роман Чарльза Діккенса «Великі сподівання». На юну дівчинку Матильду це справить неочікуване враження та змінить усе її життя…

Трохи любові та історій, над якими варто замислитися і навіть додумати, які вчать бути готовими до змін, зживатися з ними, однак за будь-яких обставин залишатися Людиною.

До речі, книга була екранізованою, тому після прочитання ви зможете насолодитися чудовою грою Х’ю Лорі.

Наступна книга, хоч і продовжує тему, але висвітлює війну очима військових.

«Вояки» — книга-дослідження, написана американською письменницею Мері Роуч, про людину на війні.

Коли більшість людей думають про армію: чи то сухопутні війська, чи то флот, морську піхоту, повітряні сили чи берегову охорону, на думку спадає образ солдатів на війні.  Однак у військових є зовсім інша сторона, котру мало хто навіть бачить. Саме те, що відбувається за закритими дверима змушує військових діяти. Від скромної уніформи до високотехнологічних машин і годування тисяч людей — все це необхідно, щоб сучасні військові функціонували належним чином.

Авторка переносить нас за лаштунки в такі місця, як Army Natick Labs, де проводяться численні дослідження різноманітних предметів. Вони тестують камуфляж, тканину, їжу та багато іншого, щоб перевірити чи придатні вони для використання в армії. Роуч також відвідує Гротон, центр випробувань підводних човнів Ct, щоб побачити, як підводників навчають виживати в різних надзвичайних ситуаціях. Крім того вона має справу з шумом, панікою, виснаженням та купою інших незручностей, що стають величезною проблемою для військових.

Якщо ж сказати кількома словами, то «Вояки» — це невеличкий довідник із закулісся життя солдатів, написаний цікаво, легко та з властивим для Мері Роуч гумором. Чудова книга, яка не тільки буде цікавою, а й стане корисною фактично для кожного з нас.

Тим часом доки наші захисники завдають ще більше незручностей та проблем рашистам, ніж можливо описати в книгах, ми довіряємо ВСУ і чекаємо на перемогу!

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Розповімо про нові книги, свіжих вибірках і головних літературних подіях
Loading

Мова видання:

Розділи:

Серії:

Отримай знижку
X
-10%
На перше замовлення
Не сумується з іншими акцiйними пропозицiями