Вони змінили світ. ТОП-5

Світ постійно змінюється, прогрес не стоїть на місці. Безперечно, варто говорити про людей, котрі є його рушіями.

«Вони змінили світ» — найкраща назва для сьогоднішнього ТОПу.

 

Розпочинати добірку варто з феєричної книжки, яка вразила чи не кожного в кінці минуло року — «Дім Ґуччі» Сари Ґей Форден.

Назвати цю книгу захоплюючою можна  щонайменше 1000 разів, адже вона воістину неперевершена! Читається легко, майже як екранізована п’єса. Ви дізнаєтеся багато фактів не тільки про сім’ю і бренд, а також про політику ринку предметів розкоші та навіть банківську діяльність.

Сара Ґей Форден була фінансовим журналістом, а зараз пише для Bloomberg News, тому мало що залишилося нерозказаним у цій книзі. Окрім, звичайно, вічних таємниць кохання та долі, таємниць, які як пов’язують, так роз’єднують нас усіх.

А ви вже бачили екранізацію? Якщо так — час порівнювати!

 

«Снігова куля: Воррен Баффет і справа життя», написана Еліс Шрьодер, — повна біографія людини, яку міжнародні бізнесові кола вважають провидцем та парадоксалістом. І справа тут не у величезних статках, які Баффет створив практично не залишаючи штаб-квартири своєї компанії.

Можна знаходити багато паралелей у мисленні великих розумів неймовірно блискучих людей. Перед вами велика історія успіху американської мрії, але сам Воррен Баффет говорить, що дуже мало заслуговує на цей успіх. Його підприємець приписує «лотереї яєчників», як він її називає. Спочатку народитися в Америці, а потім усі інші можливості, які з’являлися у нього не інакше як «завдяки удачі». Але світ бачить чудового генія, який не побоявся слідувати серцю, ризикувати й докласти зусиль. Блискучий розум, який завжди спраглий знань і зростання, але при цьому Баффет здатний утримати свої ноги на землі. Людину, що бореться за баланс у житті між тим, чого ми хочемо, можемо досягти, і тими, кого ми любимо. Людину, яка піклується і віддає, не боячись іти своїм шляхом.

 

Наступний представник серед крутого нон-фікшену — книга «Космічні мільярдери: Ілон Маск, Джефф Безос та нові космічні перегони».

Хороший огляд приватних космічних програм Space X, Blue Origin і Virgin Atlantic, а також їхньої конкуренції.  Програми мають різну мету, але для досягнення кінцевих цілей необхідно розвинути кращі можливості для запуску.

Маск і Безос обоє любителі космосу з дитинства до сьогодні. Вони роблять інші речі, щоб віддатися своєму першому коханню, яким є космос. Маск хоче колонізувати Марс. Безос хоче створити плаваючі міста з мільйонами людей, які живуть і працюють у космосі. Бренсон, як і Безос, хоче налагодити космічний туризм. Space X — це заєць, а Безос — черепаха, і це задумано. Lockheed Martin і Boeing були настільки зіпсовані державними закупівлями «витрати плюс», що вони не можуть конкурувати, коли справа доходить до вартості.

Слідкуйте за тим, щоб нові космічні компанії знижували вартість запусків за рахунок використання багаторазових ракет і транспортних засобів. Нам потрібні нові двигуни з нижчими витратами та високою надійністю, і ми повинні зробити космічні польоти доступними для мас. Це хороший приклад, щоб простежити, що таке приватизація площ і конкуренція.

 

Написана Джозефом Менном, який є шанованим журналістом з питань інформаційної безпеки, наступна книга, «Культ мертвої корови», чудово викладає частину історії комп’ютерів та Інтернету, яка є відносно невідомою. У ній представлені розділи про участь Культу мертвої корови в політиці, телефонних фрікінгах, музиці, комп’ютерних злочинах та їх вплив на сучасну індустрію комп’ютерної безпеки.

Швидке та захопливе чтиво, воно зацікавить будь-якого читача, котрий цікавиться історією комп’ютерного злому на зорі Інтернету.

 

 

І на останок поговоримо про науку, а допоможе в цьому книжка Джеймса Гліка «Геній. Річард Фейнман: життя та наука».

Річард Фейнман — американський учений-фізик, визнаний авторитет в області квантової електродинаміки, творець ядерної бомби та Нобелівський лауреат.

Яким ви уявляєте класичного вченого? Якщо ви візуалізували стриманого, мовчазного професора, то поспішаємо запевнити, що це аж ніяк не про містера Фейнмана.

Це не обов’язково книга, повна теорій, які створили ім’я Річарда Фейнмана, але це, безумовно, вичерпний опис людини, яка справді є великим фізиком двадцятого століття. Ви подорожуватимете від його походження до академічних починань. Із самого початку було помітно винятковий талант, який, здавалося б, не викликає побожного страху в присутності будь-яких інших обдарованих людей. Щоб нічого не пропустити, автор розглядає стосунки Фейнмана з жінками, від ніжності до використання, і знаходить трагедію з гумором.

Взаємодія Фейнмана з іншими вченими становить одні з найцікавіших епізодів у цьому томі, від сміху до люті.

Загальне враження від цієї книги — інколи блискуча, іноді дратівлива, а іноді дуже людяна. Біографія людини, яка, незважаючи на удари, виявляється натхненним лектором, проникливим дослідником і, можливо, справжнім генієм.  Рекомендуємо як наукову історію та зворушливу біографію.

 

Сподіваємося, що хоч одна з цих книг вас надихне, підбадьорить та налаштує на світле майбутнє. Використовуйте знижки, обирайте книгу до душі та обов’язково залишайте відгуки!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Розповімо про нові книги, свіжих вибірках і головних літературних подіях
Loading

Мова видання:

Розділи:

Серії:

Ціни навпіл
X
-50%
На обрані книжки
Діє до 17.12.2022
Не сумується з іншими акцiйними пропозицiями