ТОП-5: Сучасна Проза України

Наші улюблені українські письменники дуже влучно потрапляють у контекст світової літератури і без проблем можуть позмагатися з іменитими письменниками зі світовим ім’ям за любов читачів. Сьогодні ми зібрали для вас безстрашну п’ятірку тих, хто вже впевнено підкорює серця книгоманів. Тож, давайте знайомитись))

Відкриває наш український ТОП роман-мандрівка з присмаком рок-н-роллу «Капітан Смуток» Сергія Мартинюка. Шибайголова Пі та його тихий друг дитинства вирушають у божевільну мандрівку українськими просторами. На перший погляд здається, що хлопці повинні знайти всіх дітей та колишніх коханих Пі, але згодом перед нами відкривається філософське полотно й історія переродження. Автостоп, алкоголь, жінки, дорога і життя, як воно є, — у дебютному романі Сергій Мартинюк відкриє вам секрет, хто він — Капітан Смуток.

Другу сходинку добірки зайняв роман-новинка доволі відомого українського письменника Сергія Батурина. Це — «Clavus Domini»! Автор відкриває перед нами ворота Єрусалиму часів Ісуса Христа. А саме час напередодні доленосних для людства подій. Багатьох цікавить, хто розділив сумну долю разом з Ісусом, а хто уникнув… і чому? Розбійнику Варавві пощастило уникнути покарання. Та чи був він насправді поганою людиною, що врятувало його від смертельного вироку, чи була у цьому божественна присутність? Сергій Батурин відтворює події того часу в надії знайти правдиву відповідь.

А ось наступна книга повертає нас до сьогодення й кидає прямісінько у вир містичного й кримінального. Це «Бурштин» Василя Тибеля. Споконвіків на нашій землі були люди, які охороняли цю реальність від потойбічного зла. Їм довго вдавалося стримувати демонічні натиски, передаючи магічні знання з покоління у покоління. Але дечого вони не зауважили — зло має властивість прокидатись у людях. Часом саме такі «демони» можуть наробити багато біди. «Бурштин» — це динамічна історія про баланс добра і зла, про контрабанду й обман, про любов і людську віру. І бурштин у всій цій історії зовсім не випадково.

Продовжуючи мандрувати Західною Україною, сьогоднішня добірка заводить нас до студентського гуртожитку в Чернівцях. Невелика і абсолютно випадкова компанія другокурсників, що вирішила відсвяткувати екватор навчання, опиняється перед дзеркалом, яке нібито виконує бажання. Усе, що треба зробити, — хильнути вина і загадати бажання Панночці у потойбіччя. Ніхто з них не здогадувався, чим можуть закінчитись такі безглузді забавки. Тим більше, що платою за виконану мрію може стати… життя. Це химерний трилер і динамічний детектив молодого письменника Сашка Завари«Гелтер Скелтер».

А закриває наш топ чарівна, талановита і епатажна Гаська Шиян та її новий (і вже титулований) роман «За спиною».
У кожного покоління свої цінності й сприйняття світу довкола. На це впливає багато факторів: виховання, присутність/відсутність родинного тепла, мрії, кохання, робота… і, на жаль, війна. Марта, головна героїня, 27-літня ейчарка у львівській айтішній компанії. В її житті присутні всі елементи, необхідні для комфортного й щасливого життя. Але країну накриває АТО, і коханий не бажає тікати від свого обов’язку перед країною. Та що у цій ситуації робити жінці? «За спиною» — це критичний погляд на стереотипи і правила, на маскулінне й феміністичне, на самотність і любов…

Що ж, отака різна буває наша сучасна українська література.
До зустрічі у наступній добірці, книгомани!Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.