#ЩоЧитатиВихідними. Про собак й не тільки

Той, хто сказав, що щастя неможливо купити, забув про цуциків. Як ви можете зрозуміти, сьогодні в рубриці #ЩоЧитатиВихідними ми поговоримо про таких неймовірних тварин, як собаки.

 

Розпочнемо з нашої новинки, котру ми так довго чекали,  «Як це — бути собакою» провідного вченого в галузі нейронауки тварин Ґреґорі Бернза. Автор пропонує огляд останніх досягнень науки, не обмежуючись своїми власними дослідженнями, що є досить важливими. Проте Бернз також чутливий до філософських, юридичних та культурних проблем, які він вирішує з явною відданістю та не приховуючи свого вибору сфери діяльності.

Автор використовував МРТ на живих собаках і довів, що вони мають такі саме емоції (любов — найкраща), що й люди. Тож, час просто насолоджуватися новою книгою, що сприяє його дослідженням із собаками та включає морських левів і навіть вимерлого тилацина (тасманійська собака, яка вимерла в 1930-х роках). Ви дізнаєтеся багато про функції мозку, про те, як стовбур мозку контролює, чи впадуть люди в кому, і багато іншого.

Захоплююча книжка, де доктор Бернз та його колеги навіть проводять тести на пам’ять і намагаються тренувати собак, тюленів, морських левів та інших ссавців.  Як і очікується від наукової книги, вона трохи заглиблена в терни галузі, але все одно захоплююча!

 

І як же без класики?! З художньої літератури до добірки увійшла книга неперевершеної Енн Тайлер «Турист мимоволі», з (не дуже)милим корґі Едвардом.

Мейкон Лірі дуже, можна навіть сказати, занадто, педантична особа. Він намагається налагодити систему й довести її до автоматизму фактично в усьому. Але ж… У системах, часом, стаються збої.

Рік тому сталася трагедія, у результаті якої Мейкон та його дружина Сара втратили свого 12-річного сина. Система дала збій. Життя вже не стане таким, яким було раніше. У кінці кінців, Сара вирішує поставити відносини на паузу, бо точок дотику зі своїм чоловіком уже не бачить. Система дала збій удруге. Мейкон намагається налагодити нову, щоб відчувати стабільності хоча б у чомусь, мати точку опори.

Ще один факт про нашого героя. Він страшенно ненавидить подорожувати, однак, заробляє на життя написанням путівників.

Після того, як Сара пішла, Мейкону залишився будинок, а також кіт та вільш-корґі, Едвард. На час відряджень Лірі залишає собаку в центрі підтримки. Але Едвард агресує, а потім покусав доглядальника. Мейкон знаходить інший центр. І завдяки песику зустрічає Мюріель. Дивну жінку, свою пряму протилежність. Вони такі різні, але душею споріднені.

Так починається нова сторінка життя Мейкона Лірі. Чи зможе він нарешті віднайти для себе точку опори, своє щастя?

 

Яку книгу читати — обирати вам, але ми однозначно рекомендуємо обидві. І не забувайте про знижки!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Розповімо про нові книги, свіжих вибірках і головних літературних подіях
Loading

Мова видання:

Розділи:

Серії:

Отримай знижку
X
70-75%
На 50 найменувань книжок
Діє до 31.08.2022
Не сумується з іншими акцiйними пропозицiями