#ЩоЧитатиВихідними. Літературний

Сьогоднішню добірку треба почати з цитати з книжки, про яку ми зараз розповімо «Той, хто володіє словом, не лише має силу тлумачити написане, а й  здатен сам писати історію».

І зробили ми це тому, що сьогоднішня «Що читати вихідними» максимально книжкова і надзвичайно драматична.

Отже, нон-фікшн НАРЕШТІ порадував нас супер-бестселером відомого письменника, журналіста і редактора відділу культури видавничого дому Hallpressen — «Книжкові злодії» Андерса Ріделла!

Автор відкриває перед нами історію Європи, про яку замовчують з часів Другої світової війни, відтворюючи шлях нацистських книжкових злодіїв, тим самим віддаючи шану тим, хто намагався їм протистояти. Нацисти за наказами ідеологів Третього рейху Гімлера та Розенберга протягом усього часу, що мали владу, грабували бібліотеки — спочатку на території Німеччини, а потім у всіх захоплених під час війни землях. Кількість загублених у вирі війни й остаточно знищених книжок обчислюється мільйонами примірників. Не всі з них були унікальними й  мали значну матеріальну цінність, але мали цінність ідеологічну й моральну. Знищували не просто книжки, знищували культурну, національну ідентифікацію цілих громад. Залишки довоєнних книгозбірень ще й сьогодні розсіяні по багатьох європейських містах. Андерс Ріделл знайомить нас з ними та їхньою долею, і це надзвичайно захоплива й емоційна подорож, тож приготуйтеся.

Книгу з серії Бестселер тема книжковості в сюжеті теж не обійшла. Це глибокий драматичний роман Колма Тойбіна —«Майстер».

Про життя Генрі Джемса, класика американської літератури, про пошук внутрішньої рівноваги та творчого натхнення, про батьківщину і скитання Європою , в середовищі найбільших художників і літераторів свого часу. Але завжди й поміж усіх він почувався білою вороною. Часто це заважало сконцентруватись і розкрити свій творчий потенціал на повну. Втеча від себе — «хрестовий похід» проти своїх внутрішніх демонів і втраченого життя.

Чи знайшов Генрі Джеймс те, що шукав? Читайте у романі «Майстер».

А ми тим часом готуватимемо вам нові добірочки)

Гарного вікенду, друзі)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Розповімо про нові книги, свіжих вибірках і головних літературних подіях
Loading

Мова видання:

Розділи:

Серії:

Отримай знижку
X
-20%
На художню літературу
Діє до 15.08.2021
Не сумується з іншими акцiйними пропозицiями