З упевненістю в новий рік. ТОП-5
23.12.2020
Що читати
Поділитися
Сьогодні ми зібрали для вас мотиваційні «вершки») Книжки з нашого нового ТОПу «З упевненістю в новий рік» стануть крутим ґайдом, з яким ви прокачаєтесь наповну і щасливо перейдете межу 2020 і 2021 року.
А тепер до справи:
Відкриває добірку книжка професорки управління, докторки філософії, письменниці та блогерки Лоретти Граціано Брюнінг «Керуй гормонами щастя». Всі знають, що наш мозок генерує не тільки думки, але й емоції, і запускає багато інших процесів. Мільйони нейронних сигналів і хімічних реакцій постійно відбуваються у нашій голові. Тому зараз ви можете бути засмученим, або втомленим, збудженим або замисленим. Як так? Завдяки чому? Пані Брюнінг часто замислювалась над «природою щастя» і факторками, які спричиняють емоції всередині нас. Яку роль в цьому відіграє мієлін, кортизол, дофамін та інші хімічні сполуки? Як не піддаватись негативу в нашому житті? Чи в змозі ми насправді контролювати ці процеси? Книжка «Керуй гормонами щастя» вже однією тільки назвою натякає на те, що все можливо) І як розібратись в цьому і не нашкодити собі, ви дізнаєтесь всередині неї.
З цим наче все стає зрозуміло, а тепер треба заспокоїти голос у своїй голові. Тому наступна книжка — «Стуліть пельку своїй мавпі» Денні Грегорі. Якщо пані Грюнінг обрала для себе більш науковий підхід, то фішкою містера Грегорі стала творчість) Це й не дивно, адже він колишній рекламник, а зараз креативний директор великої американської компанії. Часто ми чуємо голоси й голосочки у своїй голові. І ні, це не божевілля, це наша свідомість, яка, на жаль, досить часто «підкладає нам свиню». Невпевненість у роботі, знецінення власних досягнень, комплекси — це тільки вершина айсберга. Згадайте, скільки у вас за спиною втрачених можливостей та негативного досвіду? Так-так, це усе через ті набридливі голосочки. Денні Грегорі назвав їх «внутрішньою мавпою», яка по-мавп’ячому й пакостить. Щодня і повсюдно. У цій книзі він описав, якими методами він боровся зі своєю «мавпою» і які результати це дало. Це не чергова мотиваційна книжка, яку після прочитання ви закинете у найтемніший закуток книжкової полиці. Це реальний (веселий і креативний) ґайд у світ вашої свідомості.
Порядок відіграє ну просто надважливу роль, як у голові, так і у справах. Тому третьою книжкою стала — «Просто космос» Катерини Ленґольд. За свій доволі скромний (в часовому вимірі) досвід Катерина добилась нечуваних висот. Вона стала однією з наймолодших дівчат у Кремнієвій Долині, яка не просто зачарувала красою і характером, а й надзвичайним розумом та вдачею. У 14 років вона вступила до першого університету (у авторки п’ять вищих освіт), в 20 — заснувала свій перший технологічний стартап, в 23 — продала його каліфорнійській супутниковій компанії і стала наймолодшим віце-президентом у світовій аерокосмічній індустрії. А зараз займається венчурними інвестиціями і допомагає людям знайти гроші на свої стартапи. А все завдяки AGILE-плануванню. Катерина розробила власний ефективний алгоритм і чітко дотримується його у всьому й завжди. Це одна з її суперсил, якою вона ділиться у книжці «Просто космос».
Кріс Ґріффітс та Мелінa Кості вдало підкріплюють попередні книжки своїм надзвичайним творінням — «Посібник з креативного мислення». Погодьтесь, якщо все з гормонами та «внутрішніми мавпами» в порядку, то і сили для креативу є. Але ж як цей креатив у собі викликати. Це ж не джин в лампі))) Кріс і Меліна заради цього написали цілу книжку і не дарма назвали її посібником. Автори книжки чітко й доступною мовою описують процеси в нашій голові, що спричиняють появу креативу. Розповідають, як зрозуміти чи твоя ідея варта уваги і часу, щоб її розвивати, як правильно користуватись навколишньою інформацією та спрямовувати її у правильне продуктивне русло, як розвивати у собі лідерські якості, поєднувати креативну ідею з доступними ресурсами. З цієї книжки ви дізнаєтесь багато нового, легкого й напрочуд цікавого.
А завершує добірку книжка відомого британського вченого Джеррі Тонера «Звільни свого внутрішнього римлянина». І тут вона опинилась не випадково. Навіть зважаючи (у контексті сьогоднішньої добірки) на те, що написана вченим та істориком. Працюючи над низкою проектів, які досліджують суспільні відносини нижчих верств римського населення, містер Тонер виявив просто колосальну схожість теперішнього суспільства з тодішнім, з якого по суті складалась Римська імперія у всій своїй красі й бридкості. Починаючи зі звичаїв, сімейної та соціальної ієрархії, феномену рабства та поклоніння пантеону Богів, Джеррі Тонер не просто проводить дуже явну паралель, але й дуже чітко описує всю абсурдність і реальність людства. Ця книжка буде цікава абсолютно всім — і тим хто просто цікавиться історіє, і HR-кам і керівникам компаній будь-якого розміру.
Ну що ж, друзі, на цій ноті прощаємось, бо скоро пора підбивати підсумки року. Тож І приємного вам читання.